Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. října 2020 11:58
Čas čtení 0:52
Tereza Šnajdrová

Svítá naděje: Čínská vakcína proti koronaviru funguje. U dobrovolníků se vytvořily protilátky

NEWS ČÍNA KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Nastal první průlom v oblasti vývoje vakcíny proti koronaviru. Čína ji testovala na dobrovolnících. U těch se vytvořily protilátky.

Podle deníku Daily Mail konečně vzrostla naděje na nalezení účinné vakcíny proti koronaviru, a to konkrétně v Číně. Tam ji otestovalo zhruba 600 dobrovolníků, kterým si v těle po jejím aplikování vytvořily protilátky na koronavirus. Vakcína, která byla již v červnu testována na zvířatech, byla dobrovolníkům podána ve dvou dávkách.

Doporučeno
V Česku přibývá již kolem 10 tisíc nakažených denně V Česku přibývá již kolem 10 tisíc nakažených denně 16. října 2020 7:50

U všech lidí, kterým byla vakcína aplikována, se vytvořily protilátky. Jedinou problematickou skupinou byly osoby starší 60 let, u kterých posílení imunitního systému trvalo o něco déle. Podle vědců se však jedná o klasický stav a protilátky se v jejich těle navíc udržely až sedm týdnů. U žádného z očkovaných nebyly zjištěny, kromě mírné bolesti vpichu, žádné vedlejší účinky.

Domů
Sdílet
Diskuse