Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 28. 9. 2021 svátek má Václav, Václava

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Dnes populární články
Ronaldo dal šéfkuchařům Manchesteru United seznam svých oblíbených jídel. Spoluhráči z toho nejsou příliš nadšení Ronaldo dal šéfkuchařům Manchesteru United seznam svých…
Zuzana Spustová: Když si u mě Hailey Bieber koupila prsteny, skoro jsem spadla ze židle. Nejdražší šperky byly za milion a půl Zuzana Spustová: Když si u mě Hailey Bieber koupila prsteny,…
Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž předčasné ukončení bolí nejvíce Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž…
Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální sex, který považovaly za hříšný Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale…
Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož kariéra asi skončila Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec,…
Pyramida z nahých těl, jídlo v záchodě a nucená masturbace. 10 nejodpudivějších fotografií historie Pyramida z nahých těl, jídlo v záchodě a nucená masturbace. 10…
Sponzorovaný obsah

Tento článek je sponzorovaný obsah společnosti Jägermeister.

Co je sponzorovaný článek?

Inzerent dodal podklady ke článku, definoval, co má článek obsahovat a komunikovat, text psal na základě zadání někdo z Refresheru.

Zajímavosti - Zábava

Pořád ležíš doma? Sestavili jsme pro tebe seznam akcí, které prostě musíš navštívit

Zažij pěkně vostrej víkend. Podívej se, jaké akce musíš zařadit do svého bucket listu

Sponzorovaný obsah
30. srpen 2021, 18:00 Čas čtení: 4:11
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Pořád ležíš doma? Sestavili jsme pro tebe seznam akcí, které prostě musíš navštívit
Zdroj: Unsplash/Marvin Meyer/k volnému užití
Zajímavosti - Zábava
0
Sponzorovaný obsah
30. srpen 2021, 18:00
Čas čtení: 4:11

Pořád ležíš doma? Sestavili jsme pro tebe seznam akcí, které prostě musíš navštívit

Zažij pěkně vostrej víkend. Podívej se, jaké akce musíš zařadit do svého bucket listu

Sponzorovaný obsah
30. srpen 2021, 18:00
Čas čtení: 4:11
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Pořád ležíš doma? Sestavili jsme pro tebe seznam akcí, které prostě musíš navštívit
Zdroj: Unsplash/Marvin Meyer/k volnému užití

Strávit s kamarády pěkně vostrej víkend můžeš různými způsoby. Ve fantazii totiž neexistuje  hranice, kterou bys musel respektovat. Stačí se jen zvednout a chytit dobrodružství za pačesy. Protože život se děje venku. S přáteli, rodinou nebo třeba láskou. 

 

A že nevíš, co bys podniknul? připravili jsme pro tebe 7 vostrých akcí, na které, pokud je navštívíš, budeš vzpomínat celý život. Takže bucketlisty připravit, protože jízda startuje právě teď. 

 

Mardi Gras Festival v New Orleans

Únorovej Mardi Gras Festival se nese ve znamení tý nejlepší jazzový hudby, naprosto šílenejch kostýmů a hlavně pocitvý zábavy, u který nemůžeš chybět. Cílová destinace? New Orleans v Louisianě. 

 

Zdroj: Pixabay / Fordito / volně k užití

 

Karneval má oproti nesmrtelným klasikám, mezi které patří například karneval v Riu nebo velké akce v Evropě, úplně jinou fazónu. Festival se hemží západními maskami, barevnými korálky, blues, jazzem a hlavně extra dobrym cajunskym jídlem. 

 

Fesťák teď navštěvuje velké množství lidí, a to i přes to, že ho v roce 1857 zakládala hrstka přátel ze skupiny francouzských přistěhovalců. Aspoň vidíš, že i s malou partičkou nadšenců jde zorganizovat legendární akce.

 

Highlightem celého Mardi Gras Festivalu je „tlustý čtvrtek“, kde rušnými ulicemi New Orleans projíždí dlouhý průvod hrající všemi barvami hudby.

 

 

Vyhraj pěkně vostrej víkend v hodnotě 100 tisíc korun

 

Cooper Hill’s Cheese Rolling Festival

Tohle je něco, na co jen tak nezapomeneš. Řekněme si to na rovinu. Festivalů navštívíš hromadu. Ale uznej... kolikrát v životě můžeš závodit v pronásledování sýru skopce? 

 

 

Každý jaro se tahle trochu bizarní akce koná v Coopers's Hill, kde se sejdou účastníci z celého světa, aby ukořistili sýr, co se valí ze svahu. Je to přesně tak šílený, jak to zní, a účastnit se můžeš jako závodník i jako nezávislý pozorovatel.

 

I když akce vypadá jako dětská zábava, určená je hlavně pro silné jedince. Sýr o hmotnosti přibližně 4 kg se valí z hodně prudkého svahu, a tak není těžké ztratit balanc, něco si zvrknout či narazit. Někdo dokonce občas skončí v nemocnici, ale doktoři jsou na místě připravení. 

 

Soutěž je dokonce tak proslulá, že si vysloužila místo i v seriálu Coming Home a inspirovala i vývojáře hry Cheeseroller. V roce 2020 se objevila také v dokumentu Netflixu We Are The Champions, který vyprávěl o nejpodivnějších akcích světa.

 

Albuquerque International Balloon Fiesta

Teď je na čase trochu ubrat. Tanečky stačily a sýr máš určitě v krosničce. Je čas se podívat na něco hezkýho. A když říkáme hezkýho, myslíme něco, co ti vezme dech.

 

Každý rok se v Albuquerque v Novém Mexiku koná akce, při které do vzduchu odstartuje přes 500 horkovzdušných balónů, což z festivalu tvoří největší akci svého typu na světě. Ročně balóny startují na začátku října a akce trvá devět dní. 

 

Zdroj: Pixabay / vangelicmonk / volně k užití

 

Festival má tradici již skoro 50 let. Balóny prvního ročníku odstartovaly v roce 1972. Tehdy se začínalo s pouhými 13 balóny. Od té doby se akce stala hodně populární. V roce 2015 se jí účastnil skoro milion lidí, který pozoroval tradiční podoby vzdušných plavidel, ale také soutěž o nejoriginálnější balón. A že je z čeho vybírat.

 

Vyhraj pěkně vostrej víkend v hodnotě 100 tisíc korun

 

Utíkání před býky ve Španělsku

V Novém Mexiku se ti snad dostalo odpočinku a je teď třeba to zase rozběhnout. Že neběháš rychle? Inu, věříme tomu, že se šesti býky za zády v sobě rychlost najdeš. Na dlouhé tratě se ale připravovat nemusíš. Stačí, když uběhneš dráhu dlouhou 875 metrů.

 

Ve Španělské Pamploně je tento závod absolutně nesrovnatelný s jakoukoliv jinou akcí podobného typu. Celé město se na osm dní promění v centrum hudby, tance a dobrodružství. Na jaké jiné události vidíš kombinaci kultury, napětí a náboženských tradic? 

 

Zdroj: Pixabay / SanFermin / volně k užití

 

I přesto, že neexistuje žádný oficiální dresscode, by sis na závod s býky měl připravit bílé kalhoty a košili, červený šátek kolem pasu a červený šáteček okolo krku. To má symbolizovat úctu ke svatému Ferminovi, který zemřel mučednickou smrtí. Bílá barva představuje čistotu a svatost, červené kapesníky pak krev a smrt.

 

Den mrtvých v Mexiku

Jedna z nejvýznamnějších kulturních událostí. V Mexiku posunuli dušičky na zcela novej level a na jejich oslavách duší z druhého břehu prostě potřebuješ být. Každého 2. listopadu slaví obyvatelé Mexika shledání mezi živými a mrtvými.

 

Zdroj: Pixabay / JoseSanchez_photos / volně k užití

 

Na oslavách se lidé zaměřují na vzpomínky na své blízké a oslavují společné zážitky, aby tím podpořili cestu duší po onom světě. V roce 2008 byla tradice zapsána na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Ve španělštině se svátek jmenuje Día de los Muertos.

 

Pokud zrovna nemáš cestu do Mexika, můžeš tento svátek oslavit i na několika místech v Praze. Stavit se konkrétně můžeš ke vchodu do Stromovky nebo do Náprstkova muzea.

 

Diwali, festival světla v Indii

Každý podzim probíhá v indické Bombaji festival světla, který má kořeny už ve starověku. Je to největší a taky nejzářivější fesťák ve celé Indii. Indové jím oslavují světlo a vítězství nad temnotou.

 

Proti temnotě bojují světlem právě v nejtemnější den v roce, který vychází na přelom října a listopadu, nebo (podle indického kalendáře) na měsíc Kartika. Celá akce ale trvá pět dní právě okolo nejtmavší noci. 

 

Zdroj: Pixabay / kamodayz / volně k užití

 

Zajímavé je, že náboženský svátek je důležitý i pro mnohé finanční instituce. Ty jím začínají nový finanční rok, protože věří, že jim po následujících 12 měsíců přinese štěstí.

 

The Coachella Valley Music and Arts Festival

Je na čase vrátit se trochu víc do západního stylu života. Ale nebude to na žádnym obyč fesťáku. Na Coachella Valley Music and Arts Festival, kde načerpáš pěknou dávku inspirace a užiješ si úžasnou hudbu, tě vezmeme do coloradské pouště. 

 

Zdroj: Flickr / Steven Miller / volně k užití

 

Jedná se o jeden z největších hudebních fesťáků, na jehož stage jezdí nejžhavější jména. V minulosti se na pódiu objevili třeba Red Hot Chilli Peppers, Snoop Dogg, Muse, The Weekend nebo Eminem. Navíc budeš blízko samotnému Los Angeles, takže je dost možné, že se potkáš s půlkou Hollywoodu.

 

V dnešní době můžeš zažít naprosto cokoliv a je jenom na tobě, jak volný chvilky využiješ. Každá volba je správná a tobě zbývá si v nepřeberných možnostech vybrat, co nejvíc baví tebe. Na tom koneckonců záleží nejvíc.

 

Nezapomínej ale na jedno. Je úplně fuk, jestli víkend strávíš v Indii, Státech nebo třeba v Krkonoších. Důležitý je mít okolo sebe lidi, s nimiž je každý zážitek lepší. A taky o to využít všechen čas, kterej se nemusíš lopotit v práci nebo ve škole a využít ho naplno. Nikdy totiž nevíš, kdy budeš mít příležitost znovu zažít pěkně vostrej víkend

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Unsplash/Marvin Meyer/k volnému užití
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před 23 minutami
Policie zveřejnila detaily ze zásahu u Plačkové a spol. Našla 9 kilo pervitinu, 70 000 eur v hotovosti, zbraně i náboje.
před 38 minutami
Will Smith tvrdí, že má polygamní manželství. Když byl mladý, chtěl cestovat s harémem žen, včetně herečky Halle Berry.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dnes populární články
Ronaldo dal šéfkuchařům Manchesteru United seznam svých oblíbených jídel. Spoluhráči z toho nejsou příliš nadšení Ronaldo dal šéfkuchařům Manchesteru United seznam svých oblíbených…
Zuzana Spustová: Když si u mě Hailey Bieber koupila prsteny, skoro jsem spadla ze židle. Nejdražší šperky byly za milion a půl Zuzana Spustová: Když si u mě Hailey Bieber koupila prsteny, skoro…
Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž předčasné ukončení bolí nejvíce Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž…
Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální sex, který považovaly za hříšný Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální…
Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož kariéra asi skončila Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož…
Pyramida z nahých těl, jídlo v záchodě a nucená masturbace. 10 nejodpudivějších fotografií historie Pyramida z nahých těl, jídlo v záchodě a nucená masturbace. 10…
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít