2. září 2021 22:46
Čas čtení 2:43

Česko 1:0 Bělorusko. Barák uchoval českou šanci na postup na mistrovství světa. V neděli se reprezentace představí v Bruselu

Zdroj: ČTK/Peřina Luděk

Česká republika svou povinnost splnila.

Česká republika se ve čtvrtek večer vrátila ke kvalifikaci na mistrovství světa. Čekal ji další soupeř ve skupině E, kterého musela ve Vítkovicích porazit, aby si udržela šanci na postup – Bělorusko.

Od začátku prvního poločasu se, podle očekávání, domácí tým přesunul do hostující šestnáctky a obléhal branku Chernika. Překonat se mu ji povedlo jen ve 34. minutě, kdy pěknou individuální akci Hložka proměnil Antonín Barák. Druhý poločas polevil český tlak, kvůli čemuž se i běloruské družstvo dostávalo do šance. Góly přesto nepadaly ani na jedné straně.