Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. února 2022 13:36
Čas čtení 1:00
Ondřej Jarůšek

Policie před ruskou ambasádou v Praze zadržela dvě osoby. Podezírá je z popírání a schvalování genocidy

Policie před ruskou ambasádou v Praze zadržela dvě osoby. Podezírá je z popírání a schvalování genocidy
Zdroj: Adam Smeták/REFRESHER
NEWS VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Před ambasádu přišli lidé vyjádřit podporu napadené Ukrajině, na místo však přišli i tací, kteří útok schvalovali. Dvě osoby policie zadržela.

Policie na demonstraci před budovou ruské ambasády v Praze zadržela dvě osoby, které jsou „podezřelé ze spáchání trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia“. Policie ČR o tom informovala na Twitteru.

Podle informací Refresheru, který byl na místě, se má jednat o Jiřího Černohorského a Patrika Tušla. Tušl je policií také stíhán za pronásledování lékařů během pandemie, od lidí si za to vybíral peníze.

Práci policie ocenil ministr vnitra Víta Rakušan. „Chtěl bych upozornit, že náš právní řád obsahuje přiložené ustanovení. Schvalování vražd, agrese a genocidy je a bude trestným činem. Pražská policie právě oznámila, že na shromáždění zadržela dva lidi. Policii neřídím. Neúkoluji. Ale teď jí tleskám,“ napsal na Twitteru.

Doporučeno
ZÁZNAM: Válka Ukrajina Rusko: Kyjev čeká těžká noc. Očekávají se tvrdé boje ZÁZNAM: Válka Ukrajina Rusko: Kyjev čeká těžká noc. Očekávají se tvrdé boje 26. února 2022 18:15

Na akci před ruskou ambasádou se sešlo přibližně 2 tisíce lidí, kteří přišli vyjádřit podporu napadené Ukrajině. Na tu ruská armáda zaútočila v noci ze středy na čtvrtek. Před ambasádu dorazila i skupina lidí, která nevyprovokovaný útok obhajovala.

Deník The Guardian s odvoláním na ukrajinské ministerstvo zdravotnictví informoval, že kvůli ruským útokům zemřelo už nejméně 198 Ukrajinců včetně 3 dětí. Více než tisíc lidí včetně desítek dětí bylo zraněno.

Česká vláda rozhodla, že Ukrajině pošle další pomoc. Zaslány mají být zbraně a munice v hodnotě 188 milionů korun. Celé dění na Ukrajině sledujeme v našem článku živě.

protest ruská ambasáda Patrik Tušlprotest ruská ambasáda Patrik Tušl
Zobrazit galerii
(2)
Domů
Sdílet
Diskuse