Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. března 2022 8:30
Čas čtení 5:40
Tereza Šnajdrová

Závislost na prášcích i promiskuitní způsob života. Travise Barkera změnila až letecká katastrofa, kdy jen o vlásek unikl smrti

Závislost na prášcích i promiskuitní způsob života. Travise Barkera změnila až letecká katastrofa, kdy jen o vlásek unikl smrti
Zdroj: Flickr/Carl Pocket/volně k užití
HUDBA
Uložit Uložené

Život Travise Barkera, jednoho z nejtalentovanějších bubeníků vůbec, je plný vzestupů i pádů. Byly dny, kdy Travis neopustil byt bez hrsti plné prášků, ale vše se změnilo v jeden osudný den...

První sadu bubnů Travis Barker dostal ke čtvrtým narozeninám a jeho rodiče záhy zjistili, že z jejich syna roste neobvykle talentovaný bubeník. Cesta na vrchol však byla trnitá a celosvětovému uznání se Travisovi dostalo až ve chvíli, kdy se stal členem legendární kapely Blink-182.

S úspěchem ale přichází také problémy, a jinak tomu nebylo ani v jeho případě...Travis Barker během svého života bojoval se závislostmi na prášcích, drogách či alkoholu a vše se změnilo až ve chvíli, kdy přežil leteckou katastrofu, během níž zemřeli jeho blízcí. Toto je životní příběh jednoho z nejtalentovanějších bubeníků světa.

Doporučeno
Willow Smith: Úspěšná umělkyně, která ovládla TikTok a otevřeně promlouvá o bisexualitě, polyamorii i úzkostech Willow Smith: Úspěšná umělkyně, která ovládla TikTok a otevřeně promlouvá o bisexualitě, polyamorii i úzkostech 21. prosince 2021 7:00

Travis Barker už od 4 let věděl, že chce být bubeníkem. Rodina ho v jeho rozhodnutí podporovala

Travis Barker se narodil 14. listopadu 1975 do typické americké rodiny, měl dvě starší sestry, jeho otec pracoval jako mechanik a matka hlídala děti. Už jako malý toužil po tom stát se bubeníkem, a protože ho rodiče celý život podporovali, dostal ke svým 4. narozeninám první sadu bubnů, která mu vydržela až do 15 let. Aby však mladík věděl, jak s bubny správně zacházet, přihlásila ho matka také na lekce bubnování, které vedl Michael Mai. Právě on ho naučil hned několika stylům hraní a aby toho nebylo málo, Travis se učil také hře na trubku, na klavír a krátce zkusil také zpěv, když se připojil ke sboru madrigalů.

 
Barkerovi měli radost – jejich syn měl velký talent, a to nejen v oblasti hudby, ale byl také nadějným surfařem a skateboardistou. Mladík se však nakonec přeci jen rozhodl dát přednost hudbě a udělal dobře. „Vždy jsem se vrátil k bicím. To byl jediný směr, ve kterém jsem se cítil sám sebou a mohl jsem mu porozumět. Pomocí bicích jsem se mohl vyjádřit lépe než slovy,vzpomíná Travis.
 


Když bylo Travisovi 13 let, jeho matka zemřela. Na smrtelné posteli mu ještě stihla říci, ať v hraní na bubny pokračuje a promění jej v kariéru. „Pokračuj v tom, bez ohledu na to, co kdo říká,zněla matčina povzbudivá slova, která se teenager rozhodl následovat.
 
Na střední škole Fontana se přidal do jazzového soubor a hrál na malý buben v pochodové kapele, díky čemuž nabral mnoho zkušeností s vystupováním na krajských soutěžích a festivalech. Levou zadní dokázal zahrát vojenské i jazzové rytmy, ale stále mu něco chybělo.

Rytmy hip-hopu a punk-rocku. Barker proto začal bubnovat ve středoškolské kapele Necromancy, kterou následně vyměnil za Snot, Feeble nebo třeba The Aquabats! Právě díky poslední zmíněné kapele se pak Travis seznámil s Tomem DeLongem, který v roce 1992 založil legendární kapelu Blink-182.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený travisbarker (@travisbarker)

90. léta, kérky, punk, skateboarding a legendy Blink-182

Devadesátky byly divoké, pop-punková scéna vzkvétala a Travis Barker spolu s kapelou The Aquabats! vydal novou desku, s níž také v roce 1997 vyrazil na celostátní turné. To skupina jela z Blink-182, kteří zrovna dokončili album Dude Ranch a jejich bubeník jim jen před začátkem šňůry oznámil, že po jejím dokončení z kapely odejde.

Tom DeLong byl ale pyšný a před jedním z koncertů na poslední chvíli požádal Travise Barkera, aby jejich bubeníka zastoupil. Travis na přípravu neměl žádný čas, s Tomem a Markem Hoppusem (zpěvák a baskytarista Blink-182, pozn. redakce) nikdy předtím nehrál a stopy pro 20trackový playlist se musel naučit během pouhých 45 minut. Zvládl to. Předvedl bezchybnou show.

 
V květnu 1998 pak Blink-182 oficiálně vyhodili svého bubeníka Scotta Raynora a nahradili ho Travisem Barkerem. Kapela pak o rok později vydala album Enema Of The State a celý svět se mohl zbláznit. All The Small Things, Adam’s Song nebo třeba What’s My Age Again?, to jsou hity, které zná asi každý z nás a které mají na Spotify více než 660 milionl poslechů. Blink-182 koncertovali jako diví, dostalo se jim mezinárodní slávy a mladí punkáči toho také náležitě využívali.
 
Travis Barker si založil oděvní brand Famous Stars and Straps, který byl inspirovaný jeho životem plným skateboardingu, BMX, tetování, rapu, metalu a punku. S narůstající slávou však talentovaný bubeník začal čelit dalším problémům

Doporučeno
Divoký gangster, který beefuje s Eminemem, nebo střízlík s růžovou kytarou? Zjisti, kým je Machine Gun Kelly Divoký gangster, který beefuje s Eminemem, nebo střízlík s růžovou kytarou? Zjisti, kým je Machine Gun Kelly 9. června 2023 8:30

Bubeník bojoval se závislostí na drogách, alkoholu, prášcích i s nedůstojným chováním k ženám

Před čtyřmi lety jsem neměl ani na nájem. Teď si mohu kupovat umění, staré Cadillacy a mohu žít v pohodlí,“ prohlásil po první úspěšné desce Barker. Kapela následně vydala album Také Off Your Pants And Jackets, s nímž takřka okamžitě opět bodovala v hitparádách po celém světě a peníze se mladým hudebníkům jenom sypaly.

 
V roce 2005 však kapela z ničeho nic oznámila, že si dává „pauzu na neurčito“. Travis ale nezahálel. Pro MTV natáčel reality show Meet the Barkers, věnoval se produkci, ale taky neřestem. Rozvedl se se svou ženou Shannou Moakler, s níž má dvě děti a divoký konec vztahu začal plnit titulky všech bulvárních platků. Tu byl Travis viděn, jak se na party intimně sbližuje s Paris Hilton, tu zase, jak navštěvuje vyhlášené noční kluby.
 
Všechno, co jsem ve svém životě chtěl a měl, jsem chtěl v hojnosti. Když se mi něco libí, jsem na tom závislý,“ svěřil se ve své knize Can I Say bubeník, který díky svému divokému způsobu života propadl závislostem na drogách, pití, kouření a prášcích.

Mojí snídaní byly čtyři jointy, čtyři Vicodiny, jedno Valium a jeden Oxykodon. To byl jediný důvod, jak jsem mohl opustit domov. Moje ochranka přes den spala a v noci zůstávala vzhůru, aby kontrolovala, zda dýchám,“ vzpomínal Barker.
 
V knize se také svěřil s tím, že byl velmi promiskuitní a ženy, s nimiž měl poměr, by ani nezvládl napočítat. O ženách však i nadále Barker mluví velmi neuctivě a není jisté, zda i na tomto chování zapracoval.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený travisbarker (@travisbarker)

Letecká havárie změnila Travisu Barkerovi život. Zemřeli při ní 4 osoby, talentovaný muzikant unikl smrti jen o vlásek

Psal se rok 2008, 19. září a Travisu Barkerovi se změnil svět. Bubeník odjel spolu s kapelou TRV$DJAM na akci do Jižní Karolíny, kam pozval i svoji bývalou manželku, která však odmítla s tím, že z letu soukromým letadlem „nemá dobrý pocit.“ Travis proto místo ní na palubu přizval svého kamaráda, který mu měl být psychickou podporou, neboť muzikant nesnášel létat. Dokonce z něj měl „ku**vský strach“, jak sám řekl.

 
Když pak letadlo těsně před půlnoci vzlétlo, ozvala se obrovská rána, začali z něj létat jiskry a narazilo do náspu poblíž nedaleké dálnice. „Když letadlo dopadlo na zem, snažil jsem se z něj vytáhnout každého, koho jsem mohl,“ vzpomíná na okamžik, který změnil jeho život. Z havarovaného letounu přežil pouze on a DJ AM, který Travisovi hasil nohy v plamenech. „Letadlo náhle explodovalo, nevěděl jsem, jestli jsme na živu,“ dodal bubeník s tím, že čtyři lidé včetně jeho přátel zemřeli.
 
Oba přeživší byli následně v kritickém stavu převezeni do nemocnice, kde se Barker dozvěděl, že má popáleniny třetího stupně na 65 % těla a na třech místech má zlomenou páteř. V nemocnici strávil více než 11 týdnů, podstoupil 26 operací a hrozila mu i amputace nohy.

Lékaři zvažovali amputaci mojí nohy. Na mém těle nebylo dost nepoškozené kůže,“ řekl bubeník, u kterého se také rozvinula posttraumatická stresová porucha a pocit viny, kvůli kterému nesčetněkrát přemýšlel o sebevraždě. O rok později navíc zemřel i druhý přeživší, DJ AM, který se kvůli traumatizujícímu zážitku předávkoval.

Doporučeno
Willow Smith: Úspěšná umělkyně, která ovládla TikTok a otevřeně promlouvá o bisexualitě, polyamorii i úzkostech Willow Smith: Úspěšná umělkyně, která ovládla TikTok a otevřeně promlouvá o bisexualitě, polyamorii i úzkostech 21. prosince 2021 7:00

Reunion, podpora mladých talentů a vztah s Kourtney Kardashian

Trvalo měsíce, než se Travis Barker zotavil, ale ještě téhož roku usedl zpět za bubny a spolu s kapelou Blink-182, která se opět dala dohromady, si v roce 2009 převzal Cenu Grammy. Muzikant také provedl několik zásadních změn ve svém životě – přestal brát drogy, užívat prášky, přešel na veganskou stravu a začal každý den běhat.

 
V současné době se Barker věnuje především vlastním projektům a podporuje mladé talenty. Na albu Tickets to My Downfall spolupracoval s Machine Gun Kellym, s WILLOW nazpíval skladbu transparentsoul a spolu s nadaným punkáčem KennyHoopla vydal desku Survivors Guilt: The Mixtape//.
 
V roce 2020 se pak internetem začaly šířit spekulace o tom, že Travis Barker randí s Kourtney Kardashian. Dvojice sice vztah nejprve popírala, ale začátkem roku 2021 přiznala, že jsou zvěsti pravdivé a svoji lásku začala veřejně sdílet i na sociálních sítích. Jak se zdá, partnerství berou obě celebrity vážně a Travis Barker se kvůli Kourtney dokonce po 13 letech odvážil znovu usednout do letadla a letět s ní na vysněnou dovolenou.
 
Ještě koncem roku 2021 pak celý svět obletěla zpráva, že se Travis a Kourtney zasnoubili. „Když jsem s ní, jsem neporazitelný. Je to něco, o čem se mi ani nesnilo, nikdy mě ani nenapadlo, že budu znovu létat,“ řekl bubeník s tím, že je nyní velmi šťastný.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený travisbarker (@travisbarker)

Domů
Sdílet
Diskuse