Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
7. dubna 2022 19:16
Čas čtení 1:00
Vojtěch Vanda

Meta plánuje nové virtuální platidlo „Zuck Bucks“. Budou s ním platit uživatelé Facebooku a Instagramu

Meta plánuje nové virtuální platidlo „Zuck Bucks“. Budou s ním platit uživatelé Facebooku a Instagramu
Zdroj: Getty Images/George Frey
TECH FACEBOOK INSTAGRAM MARK ZUCKERBERG META METAVERSUM
Uložit Uložené

Zuck Bucks, jak nazývají zaměstnanci společnosti Meta nové virtuální platidlo, by podle Zuckerberga mělo omezit závislost společnosti Meta na reklamách v chystaném metaversu.

Společnost Meta chystá nové virtuální platidlo. Zaměstnanci mu dali přezdívku Zuck Bucks. Platit by s ním měli uživatelé Facebooku a Instagramu. Zakladatel společnosti Mark Zuckerberg si jím údajně slibuje menší závislost firmy na reklamách i v chystaném metaversu. Kromě tokenu se však Meta chystá přinést na obě sociální sítě i NFT. Informuje o tom The GuardianFinantial Times.

Doporučeno
Meta údajně zaplatila republikánské firmě, aby šířila, že TikTok je hrozba Meta údajně zaplatila republikánské firmě, aby šířila, že TikTok je hrozba 31. března 2022 16:21

Důvodů, proč by Meta chtěla přinést virtuální platidlo na své sociální sítě, je vícero. Zprvu je třeba říct, že spíše než o kryptoměnu se bude jednat o virtuální token, který se bude používat uvnitř aplikací a v chystaném metaversu.

Mimo omezení závislosti na reklamě bude také součástí řady virtuálních produktů, včetně dalších digitálních tokenů (sociálních nebo reputačních), jako funkční prostředek diverzifikace a revitalizace uživatelské základny. Vzniknout by také mohly tzv. creator coiny pro influencery na Instagramu.

Další platidlo

Zuck Buck přichází jako další návrh virtuálního platidla. Dříve se společnost Meta snažila vyvinout kryptoměnu Libra, respektive Diem, jejíchž vývoj byl nakonec tento rok zastaven kvůli obavám z finanční nestability a nedostatečné ochraně soukromí uživatelů.

Společnost je nicméně přesvědčena o budoucnosti Web3 a přesunu vlastních platforem do metaversa. Důkaz? Jak píše Business Insider, minulý měsíc totiž podala osm žádostí o ochranné známky k připojení svého loga k různým kryptoměnám a metaversu.

Další plán potvrzující přesvědčení Meta v budoucnosti finančního kryptotrhu je tvorba NFT na Facebooku a Instagramu. Společnost ostatně NFT na Instagramu potvrdila v březnu. Do půlky května by pak následně chtěla spustit zkušební program, skrze nějž bude možné vytvářet, zveřejňovat a sdílet NFT na Facebooku. 

Domů
Sdílet
Diskuse