Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. května 2022 7:23
Čas čtení 4:37
Ondřej Jarůšek

Šokující knock-out, zběsilé přestřelky a Vémolovo TKO. Boxerský turnaj Oktagon Underground byl plný hvězd a emocí

Šokující knock-out, zběsilé přestřelky a Vémolovo TKO. Boxerský turnaj Oktagon Underground byl plný hvězd a emocí
Zdroj: OKTAGON MMA
SPORT BOJOVÉ SPORTY BOX JONAS MÅGÅRD KARLOS VÉMOLA MARPO MMA OKTAGON MMA VAŠEK SIVÁK ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Organizace Oktagon MMA přinesla do pražské O2 areny další velkolepou událost.

Den, na který všichni fanoušci bojových sportů čekali, se konečně stal skutečností. Po letech čekání se Karlos Vémola v ringu střetl s rapperem Marpem a v téměř plné O2 areně v Praze se atmosféra dala krájet. Kromě jejich bitvy, která vévodila celému galavečeru, jsme se však stali svědky celé řady dalších atraktivních zápasů, v nichž se představili mladí talentovaní bojovníci i legendy scény.

Promotér organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný uvedl, že lístek si zakoupilo kolem 18 až 19 tisíc fanoušků, čímž se z turnaje stala největší boxerská akce v našich končinách. Pojď se podívat, jak turnaj Oktagon Underground probíhal.

Doporučeno
Poškození mozku v MMA a boxu: Jak vypadají projevy a jak se můžeš chránit? Poškození mozku v MMA a boxu: Jak vypadají projevy a jak se můžeš chránit? 11. května 2022 7:00
melvin mané
Zdroj: OKTAGON MMA

Galavečer v rámci Free Prelims otevřel střet polského dvoumetrového obra Adama Košuta s českým bombardérem Melvinem Maném. Boj proběhl v malých rukavicích dle pravidel Underground, která domácí borec už dobře zná.

Mané je mimo jiné pověstný svými „granáty“ v ruce, kterými úřadoval i tentokrát. Český borec skoro o hlavu většího soupeře expresně ukončil v prvním kole knock-outem po dvou pravých „plavácích“. „Rychlý prachy. (...) Bomba jako kráva,“ komentoval ukončení s humorem vítěz. A jak avizuje, v blízké době se chystá udělat pořádný vítr na MMA scéně.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Pod druhý a poslední zápas podle upravených Underground pravidel se podepsali zástupce Aplik Muay Thai Gym Praha Luděk Greguš a Ital Alessio Malatesta. O většinu akce se v prvním kole postaral český zástupce, který vsadil na rychlé a dlouhé kombinace. V podobném duchu pokračovalo i druhé kolo, na jehož konci šel italský šampion v thajboxu hned dvakrát k zemi. V posledním kole už si Greguš výhru vzít nenechal a došel si pro jasné vítězství 3:0 na body. 

Doporučeno
Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché 3. dubna 2021 18:30
luděk greguš
Zdroj: OKTAGON MMA

První boxerský zápas večera patřil Milanu Palešovi a Jakubu Bahníkovi. Slovenský borec Paleš, král pyramidy Oktagon Underground: Last Man Standing z roku 2021, patří mezi největší domácí postojářskou elitu, což potvrdil i v tomto zápase. 

Oba protagonisté předvedli velice poutavou podívanou, ve které byl však rychlejší, techničtější a přesnější právě Milan Paleš, jehož výhra 3:0 na body po čtyřech kolech nebyla překvapením. Pro Bahníka se jednalo o velkou výzvu, i přesto však předvedl dobrý výkon a potlesk patřil i jemu.

Dříve proti sobě stáli v MMA, teď vyměnili oktagon za boxerský ring. Vladimír Lengál a Michal Krčmář, účastníci jedné z řad televizní show Oktagon Výzva, se předvedli ve vyrovnané bitvě, všichni tři bodoví rozhodčí se však po čtyřech kolech shodli v tom, že lepším borcem v ringu byl první z jmenovaných. Lengál se tak Krčmářovi „pomstil“ za prohru z MMA a v letošním roce se pro něj jednalo už o třetí vítězství.

Na boxerském turnaji nechyběly ani ženy. Lucie Sedláčková na poslední chvíli dostala novou soupeřku, kterou se stala nebezpečná Bulharka Milena Koleva. Tento zápas byl jako jediný zapsán do oficiálních světových boxerských žebříčků.

Pro Sedláčkovou se jednalo o tvrdý oříšek, jelikož její soupeřka byla výrazně těžší, i přesto však svého „Goliáše“ udolala v šesti kolech 3:0 na body. 

Šok večera? Tak by se dal označit zápas Marka Mazucha s brazilskou hvězdou Apollem. V prvním kole Brazilec slovenského ranaře vyškolil v boxerské technice, nicméně v druhém kole se událo něco nevídaného. Mazuch trefil z dvojitého krytu Apolla tvrdým levým hákem, po kterém byl Brazilec viditelně otřesený, načež přišla kombinace dalších drtivých háků na bradu a hlavu, které Brazilce poslaly přímo k zemi, kde zůstal ještě dlouho ležet. Naprosto výstavní knock-out, který po prvním kole zřejmě čekal jen málokdo.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Po dlouhých letech se k zápasení vrátil Michal Kotalík, kterého při jeho návratu nepřivítal nikdo jiný než milovaný i nenáviděný Vašek Mikulášek. Zdálo se, že na samém konci prvního kola si Baba Jaga poranil pravou ruku, i přesto však celý zápas nejenže dobojoval, ale navíc i zvítězil těsným poměrem 2:1 na body.

Od skupiny diváků, kteří s výsledkem nesouhlasili, si Mikulášek vyslechl bučení, emotivní řečí v pozápasovém rozhovoru si však publikum následně získal na svou stranu a svému soupeři vzdal velký respekt za skvělý zápas, který společně mezi šestnácti provazy předvedli.

mikulášek baba jaga
Zdroj: OKTAGON MMA

Až do konce čtvrtého kola dospěl i zápas slovenské legendy Vladimíra Moravčíka s mladou puškou Ronym Paradeiserem. Ani ti si v ringu nic nedarovali a předvedli výkony, za které by si zasloužili zvítězit oba. Vyhrát však může jen jeden a bodové rozhodčí v tomto případě více přesvědčil aktivnější Moravčík, který se snažil více tlačit směrem dopředu, tvořit zápas a možná právě i díky tomu si odnesl vítězství na body. Paradeiser po boji uznal zklamání, protože byl přesvědčen o své výhře, i tak ale výsledek vzal sportovně a soupeři projevil úctu. 

Jedním z vrcholů večera byl bezesporu hojně diskutovaný zápas světového šampiona Vaška Siváka s dánským „Žralokem“ Jonasem Mågårdem. Sivák byl největším favoritem celého turnaje a tuto pozici také beze zbytku naplnil. Bleskurychlé ruce 22letého rodáka z Ostravy nedaly Dánovi prakticky žádnou šanci a Mågård českou hvězdu ničím neohrozil. Sivák si tak došel pro nádherné vítězství 3:0 na body, kterým dal korunu své bravurní čtyřkolové krasojízdě. Bravo.

Doporučeno
„V 16 letech jsem benčoval 125 kilo, vždycky jsem byl silný. Strach nemám z nikoho,“ říká šampion Oktagonu Mågård (Rozhovor) „V 16 letech jsem benčoval 125 kilo, vždycky jsem byl silný. Strach nemám z nikoho,“ říká šampion Oktagonu Mågård (Rozhovor) 18. května 2022 11:30
vašek sivák
Zdroj: OKTAGON MMA

Před čtyřmi lety se měli Samuel Krištofič a Miloš Petrášek utkat pod pravidly MMA, nakonec jsme se jejich duelu dočkali v boxu. Zápasu předcházely napjaté emoce, což bylo vidět i v samotném úvodu prvního kola, kdy se do sebe oba neurvale pustili plnou silou. Po prvním kole, kdy se zdálo, že navrch má Meloun, začal otěže zápasu od druhého kola pomalu přebírat Pirát.

Ačkoliv mezi boxery byla spousta zlé krve, čtyři kola vítěze před limitem nepřinesla, ke slovu se tak dostali opět bodoví rozhodčí. Ti zápas rozhodli jako remízu, což se setkalo s protesty zejména na straně Piráta, který byl jasně přesvědčen o své výhře. Rozhodčí to ale viděli jinak. Tak jako tak si ale jak Pirát, tak Meloun sáhli na dno svých sil a dali vše do toho, aby předvedli kvalitní zápas.

Petrášek pirát
Zdroj: OKTAGON MMA

Pak už přišel čas na zlatý hřeb večera. Řeč je samozřejmě o vyhrocené bitvě Karlos Vémola vs. Marpo, na kterou fanoušci čekali několik let. Český Terminátor dle očekávání vsadil na svou sílu a neúprosný tlak. Rappera při každé možné příležitosti zatlačil do rohu, kde jej z minimální vzdálenosti začal zasypávat jedním úderem za druhým. I Marpovi se podařilo bijce trefit několika dobře mířenými údery, nicméně bývalým šampionem to nijak viditelně neotřáslo.

Zápas se odvíjel ve stejném duchu až do čtvrtého kola (ze šesti), kde Vémola znovu zahnal Marpa do rohu a spustil útok na bránícího se soupeře. V tu chvíli už zasáhl rozhodčí, jenž zápas navzdory protestům rappera, který chtěl v boji pokračovat, ukončil.

Karlos Vémola si tak z nejsledovanějšího boxerského zápasu v dějinách domácí scény odnesl vítězství na TKO, zřejmě ale i v jeho ústech zanechal výsledek hořkosladkou chuť. Vyhlášení totiž doprovázelo bučení fanoušků, podle kterých bylo ukončení předčasné. Vémola na to reagoval slovy, že jak on, tak jeho soupeř do boje dali vše a nezaslouží si takovýto projev neúcty. Svého soupeře zároveň pochválil za tvrdost.

Marpo z výsledku neskrýval zklamání, nicméně poděkoval všem fanouškům, kteří jej v boji podpořili, protože tomuto večeru, stejně jako Vémola, obětoval kus života.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Domů
Sdílet
Diskuse