Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. května 2022 18:44
Čas čtení 0:57
Radim Šlechta

Jana Černochová bude žádat o dalších 600 až 700 milionů pro Ukrajinu. Důležitá je podle ní kontinuální pomoc

Jana Černochová bude žádat o dalších 600 až 700 milionů pro Ukrajinu. Důležitá je podle ní kontinuální pomoc
Zdroj: ODS
NEWS VÁLKA NA UKRAJINĚ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Ministryně obrany Jana Černochová bude žádat vládu o další peníze na vojenskou pomoc Ukrajině. Česká republika patří k největším podporovatelům, důležitá je ale dlouhodobá a vytrvalá pomoc, tvrdí.

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) bude žádat vládu o další peníze na pomoc Ukrajině. Ta podle ní musí být kontinuální. Dohromady bude Černochová usilovat o částku mezi 600 a 700 miliony korun. Řekla to v diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Jsou potřeba další peníze na vojenskou pomoc Ukrajině, tvrdí ministryně obrany Jana Černochová. Pomoc podle ní musí být kontinuální. Dlouhodobost pomoci podle ní patří mezi nejdůležitější rysy, které údajně Česko splňuje. Zdůraznila, že Česká republika patří mezi největší podporovatele Ukrajiny. Od začátku konfliktu poskytla zemi vojenskou techniku a materiál za přibližně 3,5 miliardy korun.

„Je zřejmé, že Rusko má zájem o obnovení SSSR a válka na Ukrajině neskončí. Nesmíme se nechat ukolébat menším počtem zpráv a demonstrací. V našich srdcích musí pomoc Ukrajině přetrvat a my musíme Ukrajinu podporovat i jako vláda,“ řekla Černochová.

Černochová připomněla, že české ministerstvo obrany spolupracuje také s ukrajinskou ambasádou v Praze, které lidé posílají peníze na zbraně na transparentní účet. Za ty se následně také nakupuje vojenská technika. Dohromady se takto již vybralo přibližně 1,2 miliardy korun. 

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Volodymyr Zelenskyj zároveň minulý týden vzkázal Západu, že vojenský kapitál Ukrajiny brzy překoná síly okupantů. Zdůraznil ale, že všechno záleží na partnerech a podporovatelích Ukrajiny a jejich ochotě poskytnout zemi vše, co potřebuje k obraně svobody. V červnu by měl promluvit i před oběma komorami českého parlamentu. Ministryně očekává, že poděkuje za doposud poskytnuté služby a ubezpečí české státníky, že jejich pomoc má smysl.

Domů
Sdílet
Diskuse