Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ondřej Jarůšek
5. června 2022 0:42
Čas čtení 6:25

Šokující KO ve válce o titul a drtivá výhra Karlose Vémoly. Toto byl historický turnaj OKTAGON 33

Kategorie:
Sport
Uložit Uložené
Šokující KO ve válce o titul a drtivá výhra Karlose Vémoly. Toto byl historický turnaj OKTAGON 33
Zdroj: OKTAGON MMA

Nový šampion a plná aréna. Organizace OKTAGON MMA uspořádala svůj první turnaj v Německu. Jak to dopadlo?

Organizace OKTAGON MMA vstoupila do nové éry. V sobotu se vydala za hranice Česka a Slovenska a uspořádala svůj historicky první galavečer v Německu. Dějištěm turnaje OKTAGON 33 se stala Festhalle ve Frankfurtu, která událost tohoto typu uvítala vůbec poprvé. A s sebou organizace přivezla i plejádu hvězd.

11. května 2022 7:00 Čas čtení 9:21 Poškození mozku v MMA a boxu: Jak vypadají projevy a jak se můžeš chránit? Poškození mozku v MMA a boxu: Jak vypadají projevy a jak se můžeš chránit?

Zlatým hřebem večera se stal unifikační zápas o titul šampiona lehké váhy mezi úřadujícím držitelem titulu Ivanem Buchingerem a prozatímním šampionem Losenem Keitou. Nechyběl ani očekávaný návrat Karlose Vémoly do MMA a jedním z vrcholů byla i Bitva o Německo Stephan Pütz vs. Martin Zawada.

Akce byla nabitá zajímavými jmény a výkony od začátku až do konce, pojď se tedy s námi podívat, jak tento turnaj, který byl jedním z hlavních milníků organizace, probíhal. 

o33o33Christian Eckerlin.o33
Zobrazit galerii
(22)

Další skalp pro nebezpečného Schecka 

Galavečer otevřel v rámci Free Prelims duel Michael Deiga Scheck vs. Cory Tait. Borci se dle očekávání postarali o poměrně vyrovnanou bitvu a až do konce nebylo zcela jasné, kdo nakonec vítězoslavně zvedne ruku nad hlavu.

Brazilsko-německý zástupce dokázal dominovat zejména v prvních dvou kolech, kdy i díky své 10centimetrové převaze prokázal větší nebezpečnost v postoji a k tomu si připsal i několik dotažených takedownů. 

Tait se ale nevzdával bez boje a ve třetím kole to byl on, kdo zařadil větší rychlost a vzal soupeře i několikrát k zemi. Ukončit jej ale nedokázal, a tak se ke slovu dostali bodoví rozhodčí, kteří těsným poměrem 2:1 na body označili za vítěze Deigu Schecka. Ten tak navázal na svou poslední výhru, kdy dle pravidel Underground porazil Radka Roušala.

o33
Zdroj: OKTAGON MMA


V druhém zápase se o slovo přihlásili účastníci německé řady OKTAGON Výzva Jamie Cordero a Ibrahim Cholo. Ti nemalou část úvodu bitvy strávili na zemi, kde Cholo inkasoval od Cordera z dolní pozice úder loktem do čela, ze kterého se začala řinout krev.

Druhé kolo přineslo jasnou dominanci Cordera, který místy zcela neaktivního Chola trestal v postoji vším, co měl – direkty, háky, kopy i koleny. Cholo byl rozhodčím napomenut, že v případě pokračující neaktivity bude boj ukončen.

Do třetího kola pak oba nastoupili značně fyzicky vyčerpaní a sáhli si na dno silových kapacit, u kterých se ukázalo, že na takto velkou akci stále nejsou dostačující. Po třech kolech si nakonec jasnou výhru 3:0 na body odnesl Jamie Cordero.

3. dubna 2021 18:30 Čas čtení 10:37 Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché

Boj těžkých vah ukončilo zranění

Třetí bitva večera se nesla ve znamení těžkých vah. V kleci se potkal Chorvat Donald Ćosic s Polákem Adamem Pałaszem a jejich zápas začal v rychlém tempu. Ale bohužel, podobně rychle i skončil. Během prvního kola si totiž Ćosic při vstávání ze země poranil koleno, a zápas tak byl ukončen ve prospěch Pałasze. Ani on nebyl s tímto výsledem úplně spokojený, protože si přál vyhrát jiným způsobem než po zranění soupeře. I takové už ale bojové sporty jsou.

o33
Zdroj: OKTAGON MMA

Mistři na submise drželi boj v postoji

Jedním z očekávaných návratů byl ten Jaroslava „Juboxe“ Pokorného, který poměřil síly s Ahmedem Vilou. Průběh bitvy dvou specialistů na submise se však nesl v opačném stylu, než by leckdo čekal. K boji na zemi téměř vůbec nedošlo a i při pár krátkých momentech, kdy měl Pokorný soupeře pod sebou, nedokázal z této výhodné pozice vytěžit žádnou výhodu.

Ahmed Vila prakticky po celá tři kola držel střed oktagonu, přebíral přiskočené útoky Pokorného a vracel vlastní kombinace, v nichž byl přesnější a zasadil více signifikantních úderů. Po 15 minutách opatrné taktiky z obou stran měli rozhodčí jasno – u všech tří zvítězil poměrem 30:27 Ahmed Vila a český zápasník si tak bohužel prodloužil táhlou šňůru proher.

o33
Zdroj: OKTAGON MMA

Dalšími těžkými váhami v kleci se stali Hatef Moeil a Kerisson Rezzende. 35letý Moeil se vezl na vlně sedmi výher v řadě a do zápasu nastoupil v pozici velkého favorita. Tuto pozici Němec také beze zbytku potvrdil a po především zemařské dominanci v prvním a druhém kole odmítl Rezzende nastoupit do kola posledního. Moeil se tak na vlně výher veze dál a avizuje, že na dalším německém turnaji v říjnu tohoto roku jej uvidíme v kleci znovu.

18. února 2021 14:30 Čas čtení 5:38 Karfiolové uši: O co se jedná, jak k nim dochází a jak se proti nim dá chránit? Karfiolové uši: O co se jedná, jak k nim dochází a jak se proti nim dá chránit?

Český borec Zdeněk Polívka bere jednu výzvu za druhou. Tou nejnovější se stal zkušený a nebezpečný Francouz Cheick Kone, který dokázal zavařit i KO mašině Matěji Peňázovi. Polívka však předvedl naprostou dominanci a francouzského soupeře dokázal perfektně kontrolovat. Po dvou kolech trápení Kone nenastoupil do třetího kola kvůli zraněným žebrům. Polívka se tak po prohře s titulovým vyzývatelem Alexem Lohorém vrací zpět do vítězného sedla a jeho kariéra roste i nadále.

14. srpna 2021 12:26 Čas čtení 9:44 Profesionální MMA cutman: Jaké nejhorší zranění v oktagonu viděl a měly by se podle něj zavést dopingové kontroly? (Rozhovor) Profesionální MMA cutman: Jaké nejhorší zranění v oktagonu viděl a měly by se podle něj zavést dopingové kontroly? (Rozhovor)

Krvavá válka

Prelims kartu uzavřel mezi fanoušky oblíbený Christian Jungwirth a Ivica Trušček, který má na kontě dohromady přes 70 zápasů. Od jejich setkání v kleci se očekávala tvrdá válka a přesně tu jsme i viděli.

Oba bojovníci od prvních momentů nastavili intenzivní tempo, které ani na chvíli nezpomalilo, ale právě naopak se ještě stupňovalo. Největší drama přineslo druhé kolo, kdy Jungwirth svého soupeře „otevřel“ loktem do čela a z tržné rány začal Trušček tak silně krvácet, že pod sebou vytvořil rudou kaluž. Po přivolání doktora byla rána zkontrolována a po souhlasu Truščeka se v boji pokračovalo dál, nicméně nesmírně rozjetý Jungwirth pokračoval v tlaku a po pár chvílích soupeře ukončil.

Jungwirth tak prodlužuje sérii výher, zatímco ta Truščekova skončila v krvavém pekle. I on si však od fanoušků vysloužil potlesk, protože vydržel neuvěřitelné množství bolesti a bití.

o33
Zdroj: OKTAGON MMA

UFC veterán byl v problémech 

Hlavní zápasovou kartu odstartoval veterán UFC David Zawada se sebevědomým Erhanem Kartalem. Vysoce favorizovaný Zawada hned v úvodu pocítil, že zápas to nebude tak jednoduchý, jak by se papírově mohlo zdát. Kartal trefil Zawadu hned několika tvrdými háky, které však německá legenda zvládla ustát. 

Na zem se Kartalovi nechtělo, Zawada jej tam však v závěru kola dokázal dostat, a to i přesto, že se Kartal opakovaně chytil pletiva klece. Na zemi už byl Zawada vysoce dominantní, soupeře trefil kolenem do žeber a následně jej zasypával sice ne příliš tvrdými, ale četnými kladívky do obličeje.

Po prvním kole odmítl Kartal nastoupit do kola druhého, Zawada si tak po mírné krizi v prvních chvílích boje nakonec přece jen uhlídal výhru a svým finišem zvedl nejednoho fanouška v naplněné hale ze židle.

6. července 2021 8:00 Čas čtení 7:22 Krvavé rvačky bez rukavic sledují miliony lidí, brutální show se stává novým světovým fenoménem Krvavé rvačky bez rukavic sledují miliony lidí, brutální show se stává novým světovým fenoménem

Návrat krále

Mezi českými fanoušky bezesporu patřil k nejočekávanějším zápasům večera návrat Karlose Vémoly, kterého po více než roční pauze v MMA přivítal v kleci tvrdý polský soupeř Michał „Wampir“ Pasternak. Český bijec však nedal Polákovi žádnou šanci a vrátil se s velkolepou výhrou.

Po první půl minutě vzal Vémola polského soupeře k zemi, kde se Pasternak snažil vzdorovat, ale marně. Vémola si vypracoval pozici a Pasternakovi nasadil tzv. arm-triangle (druh škrcení), po němž Polákovi a držiteli černého pásku v brazilském džiu-džitsu nezbylo nic jiného než zápas odklepat. Po rychlé výhře v 1. kole vyzval Vémola na zápas německou hvězdu Stephana „T-800“ Pütze.

o33
Zdroj: OKTAGON MMA

Diváci hnali hvězdu Eckerlina dopředu 

Turnaj ve Frankfurtu se samozřejmě nemohl obejít bez domácího Christiana Eckerlina. Ten se dočkal masivní podpory ze strany publika, které ho hnalo dopředu za osmým vítězstvím v řadě. V cestě mu však stál Brazilec Denilson Neves de Oliveira.

Tempo, kterým fanoušci hnali Eckerlina dopředu, však na několik minut utlumily dva kopy do rozkroku, které od soupeře inkasoval, a trvalo, než se z nich plně vzpamatoval (první úder kolen a holení spustil debatu, zda úder skutečně mířil do slabin). Eckerlin byl však odhodlán v boji pokračovat a své tažení nakonec zakončil úspěšně v druhém kole, kdy Brazilce vzal k zemi a ubil jej svým tvrdým ground-and-pound.

Christian Eckerlin.
Christian Eckerlin. Zdroj: OKTAGON MMA

Turnaj OKTAGON 33 přinesl také vyvrcholení německé řady show OKTAGON Výzva, v níž se do finále probojovali talentovaní Hassan Shaaban a Selim Topuz. Ti se podepsali pod vyrovnanou bitvu, která se protáhla na celých 25 minut, a ačkoliv jsme ukončení před limitem neviděli, oba bojovníci potvrdili své kvality a je jasné, že pokud budou dále rozvíjet svůj talent, ta nejlepší část kariéry je teprve čeká.

Stali jsme se svědky 5 kol spíše opatrné a taktické bitvy, během níž ani jeden z finalistů nehodlal zbytečně riskovat a zřejmě nejnapínavějším kolem bylo to poslední, ve kterém se oba borci snažili co nejvíce přesvědčit rozhodčí o své výhře. Zvednout ruku nad hlavu ale může jen jeden a tím se po jednohlasném rozhodnutí 3:0 na body stal Selim Topuz. Ten poděkoval jak divákům, tak i soupeři, a je patrné, že o něm ještě hodně uslyšíme.

Bitva legend 

Bitva o Německo. Takovou přezdívku dostal hlavní předzápas mnohonásobného šampiona Stephana Pütze s německou legendou Davidem Zawadou. Zawada je známý svou knockoutovou silu a právě tou hrozil, že Pütze ukončí, nic takového ale Terminátor „T-800“ nedopustil.

Pütz klíč ve výhře našel v boji na zemi, kam Zawadu bral při každé příležitosti a většinu zápasu jej držel na zádech. Zawada nedostal žádnou příležitost dostat se do boje a Pütz si zápas s přehledem odkontroloval. Splnil svoji taktiku a po porážce v titulovém zápase s Viktorem Peštou si připsal důležitou výhru.

30. května 2022 11:30 Čas čtení 7:26 Zbil na ulici drogového dealera a šel do vězení. Peníze důležité nejsou, chci být v MMA nejlepší, říká Losene Keita (Rozhovor) Zbil na ulici drogového dealera a šel do vězení. Peníze důležité nejsou, chci být v MMA nejlepší, říká Losene Keita (Rozhovor)

Belgický bombardér si vzal korunu

Pak už nastal čas na zlatý hřeb. V tom se proti sobě utkali prozatímní šampion lehké váhy Losene Keita a legendární Ivan Buchinger, který titul divize obhajoval. Na jedné straně divoká síla a na straně druhé zkušenosti. Bitva stylů a dvou generací. Souboj Keity s Buchingerem nenechal chladným nikoho.

Plán obou borců se dal předem odhadovat. Ivan Buchinger je zabiják na zemi, zatímco Keita je vrah v postoji. A to se i v sobotu ukázalo. Buchinger hned brzy pocítil Keitovy rychlé a silné ruce, proto se pokusil opakovaně boj přenést na zem. Perfektně připravený Belgičan to však slovenské legendě nedovolil.

Keita pak Buchingera po pár minutách prvního kola úderem na spánek „nahulil“ a následnými tvrdými bombami jej knockoutoval. Losene Keita se tak stává novým šampionem lehké váhy a okamžitě řekl, že chce i Buchingerův druhý pás – v pérové váze. Cíle si klade vysoké a ví proč. Je novým králem, kterého z trůnu jen tak někdo nesesadí.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Domů
Sdílet
Diskuse