Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. června 2022 8:28
Čas čtení 0:44
Ilona Hobzová

U Karlštejna vykolejil vlak po nárazu do spadlé skály, pět lidí se lehce zranilo

U Karlštejna vykolejil vlak po nárazu do spadlé skály, pět lidí se lehce zranilo
Zdroj: Správa železnic
NEWS ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Provoz na trati je nyní zastaven.

Mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní na Berounsku narazil ve čtvrtek ráno rychlík do spadlého kusu skály. Podle Správy železnic vykolejila lokomotiva a jeden vůz. Pět lidí se lehce zranilo. Aktuálně je provoz zastaven. Jak dlouho potrvá zprovozňování trati, zatím není jasné.

Provoz na trati je zastaven

O nehodě informovala Správa železnic krátce po sedmé hodině ranní. „Aktuálně je zastavený provoz na 3. koridoru u Karlštejna. Ráno se uvolnil kus svahu, na kamení najel vlak. Je vykolejená lokomotiva a jeden vůz, bez zranění,“ uvedla na Twitteru. Ve vlaku cestovalo přibližně 150 lidí. Mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová později upřesnila, že pět cestujících se lehce zranilo. Šlo především o odřeniny.

Provoz na trati je nyní přerušen. Podle Správy železnic bude zprovozňování trvat minimálně do patnácté hodiny odpoledne. České dráhy (ČD) momentálně předpokládají celodenní práci, nyní zajišťují náhradní autobusovou dopravu. 

Domů
Sdílet
Diskuse