Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 6. 12. 2022 svátek má Mikuláš, Nikolas

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Zajímavosti - Krimi

Jeffrey Dahmer: Mužům zaživa vrtal do hlavy díry a vstřikoval do nich kyselinu. Chtěl si vytvořit bezvládného sexuálního otroka

Po zatčení ihned přiznal vinu a vyšetřovatelům popsal své brutální praktiky.

Jakub Paulík
1. 10. 2022 9:30 Čas čtení: 7:12
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Jeffrey Dahmer: Mužům zaživa vrtal do hlavy díry a vstřikoval do nich kyselinu. Chtěl si vytvořit bezvládného sexuálního otroka
Zdroj: Marny Malin/Sygma, Getty Image
Zajímavosti - Krimi
0
Jakub Paulík
1. 10. 2022 9:30
Čas čtení: 7:12

Jeffrey Dahmer: Mužům zaživa vrtal do hlavy díry a vstřikoval do nich kyselinu. Chtěl si vytvořit bezvládného sexuálního otroka

Po zatčení ihned přiznal vinu a vyšetřovatelům popsal své brutální praktiky.

Jakub Paulík
1. říjen 2022, 9:30
Čas čtení: 7:12
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Jeffrey Dahmer: Mužům zaživa vrtal do hlavy díry a vstřikoval do nich kyselinu. Chtěl si vytvořit bezvládného sexuálního otroka
Zdroj: Marny Malin/Sygma, Getty Image
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
  • 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

Jeffrey Dahmer je jedním z nejvíce nechvalně známých sériových vrahů v historii USA. Média mu již v 90. letech věnovala značnou pozornost pro jeho brutální praktiky, které zahrnovaly soulož s mrtvolami, mumifikace částí obětí či pojídání jejich orgánů. Toto je skutečný příběh rodáka z Milwaukee, který připravil o život přibližně sedmnáct mužů.

 

Na Refresheru se v kriminální sekci zvlášť věnujeme životům sériových vrahů ze zahraničí, ale i z domova. K případu krvavého bači z Banské Bystrice jsme vyzpovídali spolužáka jedné z obětí a zjistili jsme, jak na vraha vzpomíná vězeňský strážce. Se sériovým vrahem Ondrejem Rigou si naše redaktorka psala dopisy a podařilo se nám spojit s mužem, který s vrahem seděl ve vazbě. I tento obsah vzniká díky podpoře členů klubu Refresher+.

 

Dahmerův život v hraném seriálu nedávno zpracoval také Netflix
Naši recenzi na seriál najdeš zde.

 

Zdroj: Getty Images/Curt Borgwardt/Sygma/Sygma

Chtěl si vytvořit „sex zombie“

Ještě dokud žil, mu do hlavy vyvrtal malou díru, do které směrem na čelní laloky vstříkl kyselinu. Doufal tak, že se jeho oběť stane poddajným sexuálním otrokem, který bude žít do takové míry, aby splnil všechny jeho erotické fantazie, ale zároveň mu nebude klást odpor. Žádný z těchto brutálních experimentů však nevyšel.


Jeffrey Dahmer se tak nakonec spokojil s tím, že zdrogovaného muže sexuálně zneužil. Pohlavní styk si užíval nejen během toho, co byl v bezvědomí, ale i poté, co ho zabil. Při souloži nezapomněl použít kondom.

Na památku si tělo nahé oběti vyfotografoval v různých netradičních polohách. Mrtvolu následně rozpitval a vybrané části, jako například srdce, bicepsy, játra či stehna, si odložil do mrazničky. Tělesné pozůstatky obětí nebyly jen jeho trofejemi, ale také stravou.

 

Během rozhovoru pro Inside Edition v roce 1993 prohlásil, že lidi jedl, aby se „stali jeho součástí“. Poslední měsíce předtím, než ho policisté chytili, prý nekonzumoval žádné jiné maso než lidské. Během toho, jak si vychutnával opečené maso oběti, si prohlížel album s jejími nahými fotografiemi a masturboval.

 

Po pohřbu byl vzrušený a masturboval

Vnitřnosti ho odjakživa fascinovaly. Už přibližně v sedmi až osmi letech začal projevovat velký zájem o to, co se skrývá v tělech zvířat. Zpočátku vyhledával zdechliny, ale později začal zvířata vlastnoručně zabíjet. Takzvaná hostilita ke zvířatům bývá přitom v dětství sériových vrahů pozorována poměrně často.

 

„Jde o systematické vyhledávání, mučení a zabíjení zvířat. Když se něco takového stane u pěti- až sedmiletého dítěte, nemůžeme říci, že z něj bude na 100 procent sériový vrah. To v žádném případě. Je to však jeden z prvních varovných signálů,“ tvrdí expert na sériové a masové vrahy Andrej Drbohlav. Podle The Independent mladý Dahmer zabíjel a rozřezával psy i kočky a jejich hlavy napichoval na klacky.

V teenagerském věku zažíval šikanu a začal pít hodně alkoholu. O svém mládí se rozpovídal i specialistovi FBI Robertu Resslerovi (v seriálu Mindhunter se jeho životem inspirovali tvůrci při psaní postavy Billa Tenche), který měl zkušenosti s množstvím rozhovorů se sériovými vrahy. 

 

Dahmer se mu svěřil s tím, jak se jeho objevování sexuality začalo prolínat s fascinací mrtvolami. Podle Resslerovy výpovědi v dokumentu Born to Kill? se mladý Dahmer jednou vydal na pohřeb neznámého muže, o kterém četl v novinách, jen aby viděl jeho mrtvé tělo, a po pohřbu nad touto zkušeností onanoval.

 

Zdroj: Youtube/Inside Edition

Vinu shazoval výhradně na sebe

V roce 1978, krátce po dosažení zletilosti, se jeho rodiče rozvedli a Dahmer zůstával doma často o samotě. Ve stejném roce poprvé vraždil – i když podle vlastních slov neplánovaně.

 

Už delší dobu fantazíroval o tom, jak do svého auta vezme přitažlivého cizince a budou spolu mít sex. Tento sen se mu splnil v průběhu června, když narazil na mladého stopaře a přemluvil ho, aby k němu šel na několik piv.

 

Když chtěl jeho nový známý odejít pryč, Jeffrey Dahmer ho začal tlouci činkou do hlavy a následně ho udusil. Svou oběť svlékl a nad jejím nahým tělem masturboval. Později ji rozčtvrtil a zbavil se těla v lese.

 

V rozhovoru z vězení v roce 1993 pro Inside Edition řekl, že ani on sám neví, co bylo v jeho případě spouštěčem, kvůli kterému začal vraždit. Odmítá ale, že by byla na vině rodina, společnost či jiné faktory. Z vraždění vinil pouze sám sebe.

 

Zdroj: FilmRise

S taxikářem vtipkoval o zavazadlech s mrtvolou

Po škole dal šanci kariéře vojáka, ale z armády byl v roce 1981 propuštěn. Zanedlouho nato se přestěhoval ke své babičce. Podruhé vraždil až po dlouhých devíti letech a také tentokrát tvrdil, že vražda nebyla jeho cílem. V roce 1987 se v hotelu v Milwaukee probudil vedle 25letého muže, který byl mrtvý. I když bylo z místa činu jasné, že ho zabil, vzhledem k množství vypitého alkoholu si prý na nic nevzpomínal.

Podle Born to Kill? tělo natlačil do velkého kufru, který mu pomohl do taxíku naložit řidič. Ten se s humorem pro nadměrnou váhu zavazadla zeptal, jestli v něm nemá uloženou mrtvolu. Jeffrey Dahmer mu jeho domněnku o mrtvole v kufru potvrdil a oba se s chutí zasmáli. Ve skutečnosti ale nešlo o žádný vtip.

 

Než se koncem 80. let odstěhoval od babičky pryč, stihl zabít další tři lidi. Mezi ně patřil i mladý Anthony, který se chtěl jednoho dne živit modelingem. Trofeje z vražd začal sbírat až po vraždě Anthonyho, který byl podle jeho slov „mimořádně atraktivní“, píše The Sun. Oběti proto uřízl hlavu i genitálie. Krátce po vraždě dostal Dahmer roční trest za sexuální obtěžování nezletilé osoby, ale pro dobré chování se dostal na svobodu už dříve.

 

Zdroj: Youtube/Inside Edition

Zápach z bytu číslo 213

Po přestěhování do jednopokojového bytu s číslem 213, do kterého si přinesl i mumifikované části Anthonyho, se vraždění Jeffreyho Dahmera teprve rozjelo. Vraždy, které mu dosud procházely v rodičovském domě a během bydlení u babičky, mu dodaly sebevědomí.

 

Tentokrát měl navíc celý byt jen sám pro sebe, a tak se nemusel obávat, že mu na rozřezávání mrtvol v bytě někdo přijde. Sousedé si sice pravidelně stěžovali na obrovský zápach, který cítili od obyvatele bytu číslo 213, ale Dahmer se pokaždé na něco vymluvil.

Modus operandi neboli způsob spáchání trestného činu se u Dahmera opakoval. Muže vyhledával zejména (ale ne nutně) v gay barech. Pod záminkami jako fotografování za peníze je vlákal do svého bytu, kde jim dal do pití drogy. Nahé muže v bezvědomí i po smrti fotografoval v různých polohách a sexuálně je zneužíval. S mrtvolami podle výpovědi souložil s nasazeným kondomem, uvádí Los Angeles Times

Zdroj: FBI

Lidská lebka v pracovní skříňce

V interview pro Inside Edition tvrdil, že když už nemohl mít jejich těla v celistvosti, využil alespoň možnosti, že si je vyfotografuje a trofeje vloží do nádoby s formaldehydovým roztokem pro jejich zachování. Kosti a části těla, pro které nenašel využití, skončily v kyselině.

 

Podle vlastních slov vyhledával nejlépe vypadající mladé muže, a i když byla větší část jeho obětí tmavé pleti, motiv vraždy prý nebyl rasový.

 

Po čase se stále více odhodlával k větším extrémům, až začal kusy těl, především srdce, játra, bicepsy a stehna, tepelně upravovat a konzumovat. Během toho zároveň procházel alba s fotografiemi obětí a masturboval. 

 

„Měl jsem pocit, že jsou mou součástí,“ řekl o praktikách kanibalismu. Nutkavost, kterou neustále pociťoval, vystihuje i fakt, že si jednu z mumifikovaných hlav svých obětí vzal s sebou do práce a uložil si ji ve skříňce, píše Daily Star. „Chtěl jsem si ponechat něco z člověka u sebe,“ pokusil se objasnit své hrozivé smýšlení.

Snad nejbrutálnější praktikou však bylo vyvrtání díry do hlavy živého člověka, kterému na mozek vstřikoval kyselinu či vařící vodu. Doufal totiž, že tímto způsobem zůstane v jakémsi „položivém“ stavu a stane se jeho oddaným sexuálním otrokem.

 

Zdroj: Milwaukee Police Department

Policisté nechtěně napomohli k vraždě

Praktiku s kyselinou aplikoval Jeffrey Dahmer i v květnu 1991 u 14letého chlapce jménem Konerak Sinthasomphone. Když si Dahmer na chvíli odskočil z bytu, nehlídanému zdrogovanému chlapci se podařilo dostat ven. Polonahého chlapce od krve a v zuboženém stavu zpozorovaly dvě ženy, které ihned přivolaly policii.

 

Zanedlouho nato však přišel na místo i Dahmer, který strážníkům zalhal, že nahý chlapec je ve skutečnosti dospělým 20letým opilým mužem jménem John Hmong, píše Chicago Tribune. „Vymyslel jsem si příběh o tom, že je mým hostem a přítelem, který se občas příliš opije a vyběhne na ulici nahý,“ cituje vrahova slova The Sun.

 

Strážníci jeho verzi uvěřili, a dokonce mu pomohli mladého chlapce odvézt až k Dahmerovu pokoji. Nevšimli si dokonce ani toho, že vrahova oběť měla v hlavě vyvrtanou malou díru, a na upozornění dvojice žen, že chlapec krvácí z konečníku, vůbec nereagovali. Krátce po odchodu policistů Jeffrey Dahmer vstříkl chlapci do díry v hlavě další injekci s kyselinou, která ho ihned usmrtila. „Nechtěl jsem ho zabít, ale stalo se to,“ tvrdil před soudem.

 

Telefonát, ve kterém svědci informovali policisty

o nahém chlapci před bytovkou, kde žil Dahmer.

 

 

Plán s rituálním oltářem z obětí už nestihl uskutečnit

Jeffrey Dahmer označil v rozhovoru vraždění za „návykové“ a tvrdil, že při něm pociťoval určitý „příval energie“. Čas od času se zamýšlel nad tím, že to, co dělá, je hrozné, ale nutkání vraždit dál bylo silnější. Stejné pocity zažíval i ve vězení, přičemž si byl téměř naprosto jistý, že kdyby byl na svobodě, zabíjel by nadále.

Předtím, než ho chytila ​​policie, měl v plánu vytvořit oltář s deseti lidskými lebkami a částmi z koster. Důvody pro tento rituální akt neuměl ani sám dobře objasnit. „Je to tak bizarní a zvláštní, těžko se to popisuje,“ vyjádřil se.

 

Dahmer se svou představu s oltářem pokusil nakreslit na papír. Vlastnoruční kresbu sériového vraha si mohou lidé v současnosti dokonce zakoupit i jako potisk na triko. Jeden z takových zvrácených výrobků je dostupný například na Amazonu.

 

Zdroj: Jeffrey Dahmer

Jeho otec tvrdil, že se ve vězení změnil k lepšímu

V roce 1991 Jeffrey Dahmer, tak jako obvykle, nalákal do svého bytu mladého muže s cílem vraždy. Tentokrát se ale jeho potenciální oběti jménem Tracy Edwards s pouty na rukou podařilo uprchnout na ulici a narazit na policisty. Strážníci se spolu s Edwardsem vydali do Dahmerova bytu, aby věc prošetřili a získali klíče, kterými by pouta odemkli.

 

Po příchodu dovnitř však spatřili fotografie nahých mučených mužů a uvědomili si, že jsou foceny v místnosti, ve které se nacházejí. Po zatčení Dahmera a prohlídce prostor vyšetřovatelé objevili všechny trofeje sériového vraha. Jelikož věděl, že se z toho už nemá jak vyvléct, začal ochotně spolupracovat.

 

U soudu se přiznal k sedmnácti vraždám, a i když požadoval trest smrti, nakonec dostal několikanásobné doživotí. U soudu prohlásil, že kdyby mohl zemřít, aby vrátil svým obětem životy, rád to udělá.

Za mřížemi se oddal křesťanské víře a nechal se pokřtít. Lionel Dahmer, otec Jeffreyho Dahmera, ve své knize A Father's Story popsal, jak se jeho syn na sklonku života údajně změnil. Podle Lionela Dahmera se prý osobně omluvil Therese Smith, sestře jedné z obětí, a ujistil ji, že její bratr netrpěl.

 

Svůj trest za brutální vraždy si však Jeffrey Dahmer neodpykával příliš dlouho. V roce 1994 ho ubil k smrti činkou spoluvězeň jménem Christopher Scarver. Paradoxně tak Jeffrey Dahmer zemřel na následky úderů nástrojem, který použil při své první vraždě.

 

Zdroj: Getty Images/Steve Kagan
Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: independent.co.uk, Youtube/Inside Edition, Sky VISION (Born to Kill?), the-sun.com, A Father's Story/Lionel Dahmer, thesun.co.uk, chicagotribune.com, latimes.com, dailystar.co.ukNáhledový obrázek: Inside Edition/Jeffrey Dahmer
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.