Vyzkoušej klub Refresher+ už od 0 Kč 😱
Daniel Mikolášik
9. října 2022 v 10:14
Čas čtení 0:52

Max Verstappen se stal mistrem světa F1. I přes komplikace kvůli silnému dešti vyhrál Velkou cenu Japonska

Sport

Verstappen vyhrál závod v Japonsku.

Max Verstappen měl velké šance obhájit titul na závodech během nedělní Velké ceny Japonska a nakonec se mu to i podařilo. Zda se stal mistrem světa, však bylo těsně po závodě ještě sporné.

25letý nizozemský pilot Red Bullu si vybojoval pole position díky výhře na sobotní kvalifikaci. Stal se i vítězem závodu v Japonsku, ale Leclerc skončil druhý, což by znamenalo, že titul Max ještě dnes nezíská. Nakonec však dostal penalizaci pěti vteřin, která ho odsunula až na třetí místo za Péreze.

I tak se však dlouhé minuty po konci závodu řešilo, zda dnes budou uděleny plné body, nebo ne, jelikož se neodjel dostatečný počet kol kvůli dlouhé pauze způsobené intenzivním deštěm. Nakonec však definitivně oznámili, že Verstappen se stal mistrem světa už dnes, protože podle pravidel dostal za vítězství 25 bodů, tedy plný počet.

8. srpna 2022 v 6:00 Čas čtení 13:16 Český pilot F3 Vladimír Netušil: Život ve formuli riskujeme, ale je to bezpečný sport. Strach jsem nikdy neměl (Rozhovor) Český pilot F3 Vladimír Netušil: Život ve formuli riskujeme, ale je to bezpečný sport. Strach jsem nikdy neměl (Rozhovor)