Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. září 2023 15:00
Čas čtení 4:03
Jakub Paulík

Skončili bez očí a jazyka. Toto jsou poslední momenty před smrtí a jejich příběh

ZAJÍMAVOSTI FOTOGRAFIE Z HISTORIE
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

Dodnes se spekuluje o tom, co se jim stalo.

Sériový vrah s přezdívkou Truck Stop Killer mohl zabít až 50 lidí. Jednu teenagerku, které v roce 1990 propichoval kůži háčky na rybaření, si těsně před zavražděním vyfotil. O několik desítek let dříve se v Rusku ztratila skupina turistů, jejíž členy našli pátrači ve sněhu polonahé a bez očí či jazyka. Takto vypadaly momenty před smrtí, které lidmi otřásly.

Na tygra házeli kameny, to ho zřejmě ještě více rozzuřilo (2014)

Tiger
Zdroj: Delhi Police

Návštěvníci zoologické zahrady v Novém Dillí házeli po 200kilogramovém tygrovi jménem Vijay kameny. Ani to ho ale neodradilo od toho, aby se koncem září 2014 nezakousl do lidské kořisti. Právě naopak. Útok návštěvníků jej mohl ještě více vyprovokovat.

Jak píše NDTV, podle tvrzení některých svědků spadl 20letý indický mladík Maksood do výběhu nechtěně, poté co ztratil rovnováhu. Ředitel zoo Amitabh Agnihotri si ale myslí, že vědomě překročil zábrany.

Zanedlouho po pádu se Ind ocitl doslova tváří v tvář divoké šelmě. Tygr Vijay však nezaútočil hned. Člověka, který se najednou objevil v jeho teritoriu, zpočátku jen sledoval. „Jakmile mladík spadl do vodního příkopu, tygr se k němu přiblížil a téměř 15 minut ho tiše pozoroval,“ řekl jeden ze svědků útoku.

Doporučeno
Příběh mysteriózní chůvy. Až po její smrti se zjistilo, že byla jednou z nejlepších street fotografek minulého století Příběh mysteriózní chůvy. Až po její smrti se zjistilo, že byla jednou z nejlepších street fotografek minulého století 15. října 2023 11:00

Jelikož u sebe zaměstnanci zoo neměli zbraně, kterými by zvíře uspali, nemohli nic dělat. Podle videozáznamu z místa tygr po přibližně 15 minutách zaútočil na Inda svojí tlapou. Následně se mu zakousl do krku a muže táhl po výběhu.

Svědci tvrdí, že se Ind svíjel bolestí ještě dalších deset až patnáct minut, píše ABC. Tělo 20letého mladíka zaměstnanci vytáhli z místa tři hodiny po útoku.

Tygr Vijay se stal po tragickém incidentu jednou z největších hvězd zoo v Novém Dillí. Ve výběhu prožil dalších osm let a zahynul až v roce 2022, kdy mu bylo patnáct let, uvádí Times of India.

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 3
Domů
Sdílet
Diskuse