Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. září 2023 15:00
Čas čtení 3:16
Tereza Patočková

American Horror Story: Tvůrce se chtěl zabít z řečí o lásce, napsal proto kultovní seriál o análním sexu a masových vraždách

American Horror Story: Tvůrce se chtěl zabít z řečí o lásce, napsal proto kultovní seriál o análním sexu a masových vraždách
Zdroj: FX / Hulu / propagační materiály
FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Nejnovější série ságy American Horror Story má dneska premiéru a my ti přinášíme jedenáct zajímavostí z natáčení nyní už legendárního seriálu.

Fanoušci seriálu American Horror Story už mohou oficiálně sjíždět další sérii s názvem Delicate. Hraje v ní hvězda minulých řad Emma Roberts, ale prostor dostanou i nová jména, jako například Kim Kardashian nebo Cara Delevingne.

American Horror Story.
American Horror Story. Zdroj: FX / Hulu / propagační materiály

První série měla premiéru v roce 2011 a z představitelky hlavní hrdinky Taissy Farmigy udělala hvězdu.

American Horror Story je mrazivý antologický seriál, který podle mnohých nastavil nový hororový žánr v televizní tvorbě. Seriálovou ságu vytvořili umělci Ryan Murphy a Brad Falchuk a jejich dílo bere diváky každou sezónu na napínavou a často znepokojivou cestu novým děsivým příběhem, přičemž inovativním způsobem spojuje horor, drama a nadpřirozeno. Diváky na seriálu mimo jiné baví také například to, že i když je každá série o něčem jiném, často v nich hrají různé postavy ti stejní herci. Příkladem lze uvést například Jessicu Lange či Sarah Paulson.

1. Scény siamských dvojčat Bette a Dot se natáčely extrémně dlouho

V sérii Freak Show se jedna scéna postav siamských dvojčat Bette a Dot natáčela průměrně 10–15 hodin. Obě dvojčata hrála Sarah Paulson, která měla na sobě připevněnou protézu hlavy. Pomocí digitálních úprav se pak po natočení každé scény obličej herečky duplikoval na druhou hlavu. 

2. American Horror Story a seriál Glee jsou sourozenci

I přesto, že jsou oba seriály úplně rozdílné, za nimi stojí stejný člověk. Ryan Murphy je tvůrce a scenárista AHS a vymyslel i Glee. Pro časopis Interview Murphy řekl: „American Horror Story vzniklo, protože jsem si sám sobě říkal, že už nemůžu pro ty děti z Glee psát žádné hezké řeči o lásce, toleranci a sounáležitosti. Zabiju se. A tak přišla myšlenka na seriál o análním sexu a masových vraždách.“

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 3
Domů
Sdílet
Diskuse