Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. října 2023 v 11:00
Čas čtení 4:30
Ilona Hobzová

Kde se vykoupat po celý rok: Na těchto pěti místech si zaplaveš, i kdyby padaly trakaře

Kde se vykoupat po celý rok: Na těchto pěti místech si zaplaveš, i kdyby padaly trakaře
Zdroj: Freepik/volně k užití
ZAJÍMAVOSTI ČESKO CESTOVÁNÍ KDE SE KOUPAT
Uložit Uložené

Léto je u konce a většina venkovních bazénů se už s plaveckou sezónou rozloučila. Jestli ale koupání venku miluješ, nesmutni.

Přinášíme ti několik tipů na oblíbená místa po celém Česku, jejichž brány zůstávají milovníkům a milovnicím plavání pod širým nebem otevřeny po celý rok. A nemusíš kvůli tomu navštěvovat jen lázně. Venkovní koupání nabízí i velké aquaparky nebo tradiční plavecké stadiony. Přinášíme jejich přehled včetně informací, kolik zaplatíš za vstup. 

Doporučeno
OBRAZEM: Letošní Designblok tě vystřelí do vesmíru. Tyhle instalace si rozhodně nenech ujít OBRAZEM: Letošní Designblok tě vystřelí do vesmíru. Tyhle instalace si rozhodně nenech ujít 5. října 2023 v 16:42

Střešní bazény hotelu Thermal v Karlových Varech

Hotel Thermal si asi nejčastěji spojíš s filmovým festivalem, který se v Karlových Varech každoročně koná na začátku léta. Když ale hotel nežije filmovým uměním, láká na nedávno zrekonstruované střešní bazény s úchvatným výhledem.

V rámci kompletní modernizace byl totiž původní bazén rozdělen na dva samostatné. Nově tedy na střeše hotelu Thermal najdeš bazén o délce 25 metrů se čtyřmi plaveckými dráhami a relaxační část o teplotě 30–⁠32 stupňů Celsia.

Kromě toho se můžeš ponořit do menšího bazénu, který je naplněný karlovarskou vřídelní vodou a má teplotu zhruba 38 stupňů Celsia. Se svou velikostí 10 × 15,5 metru jde o největší čistě termální bazén v Karlových Varech. K tomu všemu budeš mít výhled na město přímo z vody. A kdybys měl*a koupání dost, můžeš vyrazit do sauny – finské, solné či tropické.

Střešní bazény hotelu Thermal jsou otevřené celoročně od 9:00 do 23:00 hodin. Vstup pro dospělého na tři hodiny činí 599 korun, pro dítě do 15 let 399 korun. K dispozici je také rodinné vstupné 2 + 1 za 1399 korun na 3 hodiny. Je také možnost zakoupit permanentku, například 10 vstupů tě bude stát 3990 korun, o tisícovku méně zaplatí lidé starší 60 let. 

Wellness Infinit Maximus

U wellness ještě zůstaneme, přesuneme se ale na druhou stranu republiky – do Brna. O unikátním wellness uprostřed přírody u Brněnské přehrady už jsi možná slyšel*a. Patří totiž mezi ta nejvyhlášenější místa, kam lidé vyrážejí za odpočinkem a relaxací.

Doporučeno
Drahé Chorvatsko. Zmapovali jsme, jak narostly ceny potravin i v restauracích – někde i dvojnásobně Drahé Chorvatsko. Zmapovali jsme, jak narostly ceny potravin i v restauracích – někde i dvojnásobně 18. července 2024 v 13:00

Za bránou centra o celkové rozloze 7800 metrů čtverečních tě pod jednou střechou čekají termální bazény, privátní spa & masáže a saunový svět. V resortu najdeš dva venkovní termální bazény, které jsou otevřené za každého počasí. V zimě je jejich teplota zhruba 37 stupňů Celsia. Jeden z bazénů je průplavem spojený s vnitřním relaxačním bazénem, a celkem je tedy 30 metrů dlouhý.

Ve venkovní části se navíc nachází ještě slaný whirlpool. Milovníky a milovnice drinků by mohlo těšit, že se skleničkou něčeho dobrého mohou vyrazit přímo do vody. Resort pro to dokonce do bazénu instaloval držáky na nápoje. Podobně jako v Karlových Varech i tady můžeš bazén vyměnit za saunu. Vybrat si můžeš dokonce ze 12 druhů vnitřních a venkovních saun.

A kolik za takový relax zaplatíš? Vstup do termálních bazénů a saunového světa stojí během týdne na dvě hodiny 520 korun (od 10:00 do 15:00 hodin), po 15:00 si připlatíš 70 korun. Ceny se zvedají také o víkendech a svátcích. Slevu mohou uplatit studenti a studentky, lidé starší 60 let a lidé s průkazem ZTP, kteří v týdnu od 10:00 do 15:00 hodin zaplatí za tříhodinový vstup jednotně 490 korun. Kompletní ceník najdeš na webu.

Plavecký stadion v Podolí

Plavečák v Podolí patří mezi vůbec nejoblíbenější pražská koupaliště. Na konci roku 2020 dostalo toto místo dokonce statut kulturní památky a je tak chráněno proti případnému zbourání. K oblibě podolského bazénu přispívá mimo jiné dlouhá otvírací doba. Celý areál je totiž návštěvnictvu k dispozici každý den od 6:00 do 21:45 hodin a je tak ideální pro ty, kteří vyrážejí plavat brzy ráno, nebo naopak stíhají sportovat až v pozdějších večerních hodinách.

Doporučeno
Terka Pergnerka nám řekla svůj příběh. „Ve 13 letech mě máma prodala. Ve vězení seženeš drogy snáz než venku,“ vypráví Terka Pergnerka nám řekla svůj příběh. „Ve 13 letech mě máma prodala. Ve vězení seženeš drogy snáz než venku,“ vypráví 17. července 2024 v 13:00

K dispozici jsou zde celoročně kromě vnitřního bazénu také dva venkovní bazény o délce 33 a 50 metrů. Zatímco u vnitřního bazénu je třeba sledovat rozpis pronajatých hodin a informace o programu, v menším venkovním vyhřívaném bazénu je volné plavání možné ve všech provozních hodinách. Ani v Podolí nechybí sauny, kromě toho tam najdeš třeba solárium nebo rehabilitaci.

Výše vstupného se ve všední dny a o víkendech neliší. Na jednu hodinu činí jednotné vstupné 185 korun, za vstup na tři hodiny zaplatí dospělý 290 korun, děti do 15 let 170 korun a studenti a důchodci 265 korun. Na 2 hodiny lze také pořídit zvýhodněné rodinné vstupné. Další možnosti najdeš v platném ceníku.

Aqualand Moravia

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse