Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
18. listopadu 2016 14:52
Čas čtení 0:00
Matúš Moravčík

Za 5 minut nabíjení až 5 hodin používání. Novým Android smartphonům doplníme šťávu ještě rychleji

TECH ANDROID
Uložit Uložené

Qualcomm odhalil technologii Quick Charge 4.0.

Nový rok znamená nové generace smartphonů, a k těm neodmyslitelně patří i čerstvé technologické inovace. Známý americký výrobce mobilních čipsetů proto představil svůj nový high-end kousek Snapdragon 835, která požene budoucí vlajkové lodi více renomovaných značek, a také opět o něco pokročilejší technologii Quick Charge pod označením 4.0. Ta zajistí, že za 5 minut připojení k nabíječce získáme dostatečně mnoho energie na dalších zhruba 5 hodin používání. Společnost Qualcomm však nezapomněla ani na podporu pro stále používanější standard USB Type-C. Celková rychlost doplňování šťávy do baterie mobilního zařízení poroste oproti Quick Charge 3.0 o 20 procent, píše web PhoneArena, přičemž poroste i energetická efektivita, a to o 30 procent. Je přítomna i ochrana proti poškození hardwaru, aby při rychlém nabíjení nevznikaly podobné problémy, jaké provázely dnes už neprodávaný ani nevyráběný Samsung Galaxy Note7. Po připojení nabíječky technologie analyzuje kvalitu použitého kabelu a podle toho přizpůsobí rychlost nabíjení, aby se předešlo možnému poškození nebo dokonce ohrožení zdraví.
 
Quick Charge 4.0 dostanou do výbavy téměř všechny high-end smartphony, které bude pohánět nový čipset Snapdragon 835. Počítat tedy můžeme jak s nadcházejícím Galaxy S8, tak i s LG G6 či HTC 11. Všechny jmenované Android modely představí v první polovině roku 2017.

Za 5 minut nabíjení až 5 hodin používání. Novým Android smartphonům doplníme šťávu ještě rychleji
Zdroj: commons.wikimedia.org
Za 5 minut nabíjení až 5 hodin používání. Novým Android smartphonům doplníme šťávu ještě rychleji
Zdroj: commons.wikimedia.org
Domů
Sdílet
Diskuse