Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Tim Evanson

V Rakousku budou moci páry stejného pohlaví uzavřít manželství. Heterosexuální páry se zase dočkají registrovaného partnerství

Naši jižní sousedé oslavují velkou výhru.

5. prosinec 2017, 14:49
5. prosinec 2017, 14:49

Naši jižní sousedé oslavují velkou výhru.

Bojovníci za lidská práva dosáhli díky nejnovějšímu rozhodnutí Ústavního soudu v Rakousku velkého úspěchu. Páry stejného pohlaví se budou moci již od začátku roku 2019 oficiálně oddat, protože soud rozhodl, že dosavadní existující zákony diskriminovaly lidi na základě sexuální orientace. Už od roku 2010 přitom mohly homosexuální páry v Rakousku uzavírat registrovaná partnerství, jenže dosud jim byly odpírány sňatky, což se zanedlouho změní.

 

Pokud rakouská vláda zákon neupraví dříve, pak se páry stejného pohlaví budou moci oddat od roku 2019, ale nezanikne jim přitom možnost uzavřít registrované partnerství, ba co víc, registrovaná partnerství budou moci uzavírat i heterosexuální páry. Soud ve svém rozhodnutí pravil, že v dnešní době není možné udržovat v zákoně rozdíly mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím, aniž nebyly páry stejného pohlaví bezdůvodně diskriminovány, a právě proto se registrovaná partnerství otevřou i pro heterosexuální páry, které možná nebudou chtít ihned vstoupit do manželského svazku.

 

Rakousko se díky rozhodnutí soudu zařadilo mezi několik evropských zemí, které již učinily potřebný krok vpřed a umožnily homosexuálním párům uzavírat sňatky, jenže situace se bude zřejmě vyvíjet ještě zajímavě, protože nová rakouská vláda bude pravděpodobně složená i ze stran, které homosexuální sňatky odmítají, avšak proti rozhodnutí Ústavního soudu moc nezmůžou.

 


Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Fake Fake6. prosinec 2017, 14:36

rakusakom zavret hranice

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější