Čtvrtek 26. 4. 2018 svátek má Oto

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Louis Alexander Doré

Češi ročně vypijí 13 litrů čistého alkoholu. Ve světě se řadíme mezi špičku

Na Rusy však pořád nemáme.

28. prosinec 2017, 10:02
28. prosinec 2017, 10:02

Na Rusy však pořád nemáme.

Téměř každý z nás v posledních dnech absolvoval okružní trasy po všech možných známých, kde jsme se pohostili úžasným jídlem, sladkostmi, zákusky a pravděpodobně i několika přípitky. Na tom samozřejmě není nic špatného, a jelikož je čas strávený s rodinou nenahraditelný, určitě se vyplatí zažít několik nezapomenutelných zážitků.

 

Někdy máme pocit, že popíjení alkoholu by v Česku mohlo být i národním sportem, protože má fanoušků minimálně srovnatelně s hokejem. Pokud se však podíváme na unikátní interaktivní mapu od Louise Alexandra Dorého vycházející z dat Světové zdravotnické organizace (WHO), nejsme na tom vůbec až tak špatně.

 

Uvedená mapka ukazuje průměrnou roční spotřebu vypočítanou v období mezi lety 2010 a 2014. Držíc v mysli fakt, že se od té doby česká nátura moc nezměnila, můžeme bezpečně říci, že za rok zkonzumuje průměrný Čech 13 litrů čistého alkoholu. Slováci jsou na tom podobně.

I přesto, že jde o opravdu solidní výkon, v Evropě nám ani zdaleka nepatří prvenství, kterým se chlubí Bělorusové s číslem 17,5 litru. Světový průměr se přitom pohybuje na čísle 6,22 litru čistého alkoholu. Mezi nejstřízlivější země patří samozřejmě ty vyznávající islám.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější