Neděle 21. 1. 2018 svátek má Běla

hledej na refresheru

Češi ročně vypijí 13 litrů čistého alkoholu. Ve světě se řadíme mezi špičku

Na Rusy však pořád nemáme.

28. prosinec 2017, 10:02
zdroj: Louis Alexander Doré
28. prosinec 2017, 10:02

Téměř každý z nás v posledních dnech absolvoval okružní trasy po všech možných známých, kde jsme se pohostili úžasným jídlem, sladkostmi, zákusky a pravděpodobně i několika přípitky. Na tom samozřejmě není nic špatného, a jelikož je čas strávený s rodinou nenahraditelný, určitě se vyplatí zažít několik nezapomenutelných zážitků.

 

Někdy máme pocit, že popíjení alkoholu by v Česku mohlo být i národním sportem, protože má fanoušků minimálně srovnatelně s hokejem. Pokud se však podíváme na unikátní interaktivní mapu od Louise Alexandra Dorého vycházející z dat Světové zdravotnické organizace (WHO), nejsme na tom vůbec až tak špatně.

 

Uvedená mapka ukazuje průměrnou roční spotřebu vypočítanou v období mezi lety 2010 a 2014. Držíc v mysli fakt, že se od té doby česká nátura moc nezměnila, můžeme bezpečně říci, že za rok zkonzumuje průměrný Čech 13 litrů čistého alkoholu. Slováci jsou na tom podobně.

I přesto, že jde o opravdu solidní výkon, v Evropě nám ani zdaleka nepatří prvenství, kterým se chlubí Bělorusové s číslem 17,5 litru. Světový průměr se přitom pohybuje na čísle 6,22 litru čistého alkoholu. Mezi nejstřízlivější země patří samozřejmě ty vyznávající islám.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Odebírej REFRESHER videa