Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 19. 10. 2019 svátek má Michaela, Michala

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Tech - Hry
0
Ondřej Jarůšek
19. srpen 2019, 18:24

Děsivější než Outlast? Herní verze kultovního hororu Blair Witch ti nažene husí kůži

Na letošním veletrhu Gamescom jsme se dočkali nového traileru pro čekávané herní zpracování hororu Blair Witch.

Ondřej Jarůšek
19. srpen 2019, 18:24

Kdo by neznal Blair Witch? Kultovní snímek z roku 1999 a vlastně zakladatel takzvaného found-footage subžánru se zapsal do historie jako jeden z nejvýznamnějších hororů všech dob, není proto divu, že právě pro jeho adaptaci se rozhodli talentovaní herní tvůrci ze studia Bloober Team.

 

Ti nám hru představili již před několika měsíci na největší herní akci roku E3 a právě dnes jsme se v rámci letošního ročníku veletrhu Gamescom dočkali dalších nových ukázek. Ty jsou opět napěchované pořádnou porcí děsu a napětí. Přesvědčit se o tom můžeš níže sám. 

 

 

Ve hře se chopíme role bývalého policisty jménem Ellis, který má podle všeho za sebou ne tak úplně růžovou minulost. Našeho hrdinu neustále tíží četné nepříjemné vzpomínky, které bude znovu nucen prožívat během různých flashbacků.

 

„Vypořádávání se s minulostí je právě to, co v Blair Witch bude sloužit jako základní premisa. Snažili jsme se co nejhlouběji proniknout do toho, co člověka může zlomit a jak to může být použito proti němu,“ vysvětlil koncept hry člen studia Barbara Kciuk nedávném v rozhovoru pro zahraniční server GamesRadar.

 

 

Chybět nebudou ani strašidelné halucinační pasáže, o kterých nás autoři před několika lety jasně přesvědčili (zejména ve fenomenálním titulu Layers of Fear), že v jejich zpracování jsou učiněnými mistry.

 

Společnost nám bude uprostřed tajemných lesů dělat věrný čtyřnohý společník, k dispozici však bude mít také například kameru a baterku. Žádné zbraně zde neočekávej. Počítej však se všudypřítomnou dávkou mrazivé atmosféry a množstvím nervydrásajících momentů.

 

Hra Blair Witch vychází 30. srpna (august) na PS4, Xbox One a PC. V tuto chvíli si zájemci mohou titul již předobjednat. Pozitivní zprávou taky je, že tento týden se z chystané hororovky dočkáme ještě dalších záběrů. 

Zdroj: gamesradar.comNáhledový obrázek: Bloober Team/Blair Witch Tagy: Blair Witch, Gamescom 2019
Ohodnoť článek
5
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK

Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější