Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. listopadu 2019 16:03
Čas čtení 0:00
Vojtěch Vanda

Jihoafričanky donesly tělo mrtvého muže do pojišťovny. Nechtěla jim totiž vyplatit peníze na jeho pohřeb

NEWS
Uložit Uložené

Jihoafrická rodina svérázným způsobem potvrdila pojišťovně smrt člena rodiny.

Co člověk musí udělat pro to, aby získal peníze z pojistky na pohřeb? To zjistila rodina Mtshali z města KwaDukuza, které leží v provincii KwaZulu-Natal v Jihoafrické republice. Po smrti člena rodiny totiž nedostali vyplacenou pojistku, s pomocí níž jej chtěli uhradit. Kvůli dlouhému čekání se rozhodli, jako důkaz, přinést mrtvé tělo do pojišťovny. S informací přišla televize eNCA.

Doporučeno
Vůdce kultu miloval hazard a sexuálně zneužíval ženy. Po bombovém atentátu na jeho osobu zůstaly pouze kousky lidských těl Vůdce kultu miloval hazard a sexuálně zneužíval ženy. Po bombovém atentátu na jeho osobu zůstaly pouze kousky lidských těl 19. října 2019 13:58

Na videu jsou zachyceny dvě rodinné příslušnice, které v modrém pytli na mrtvoly odnáší tělo z jihoafrické pobočky pojišťovny Old Mutual. Tato situace nastala poté, co pojišťovna odmítla vyplatit peníze na pohřeb Sifise Mtshaliho, který zemřel 7. listopadu.  Rodina se proto rozhodla k zoufalému činu a nebožtíka jim přivezla ukázat. 

Rodině Mtshali totiž podle vyjádření, které zprostředkovala televize eNCA, došla trpělivost s pojišťovatelem, který na vyplacení peněz prý potřeboval provést nutné administrativní posudky, aby si smrt ověřil. K tomu vyhodnocování přesáhlo obvyklou dobu dvou dnů. Nakonec navrhl rodině si peníze na pohřeb vypůjčit. Mtshali jsou však nezaměstnaní a peníze by jim nikdo nepůjčil. 

Když čekali v pojišťovně dalších pět hodin, došla jim trpělivost úplně. „Nemohli jsme déle čekat, tak jsme jim řekli, že jim to usnadníme a přivezeme tělo, aby mohli provést potřebné posudky,“  řekla televizi nebožtíkova neteř Ntombehle Mhlongo. Pojišťovna se následně omluvila veřejně na Twitteru. Po incidentu byly nakonec peníze vyplaceny do 48 hodin.

Video však na internetu získalo obrovskou sledovanost, což postižené rodině dvakrát nepřidalo. Přiznali, že je to traumatizovalo ještě více a že o takovou publicitu opravdu nestáli. Kvůli této újmě je proto bude muset navštěvovat sociální pracovník.

Domů
Sdílet
Diskuse