Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. prosince 2020 v 15:51
Čas čtení 1:40
Vojtěch Vanda

Objev asijských TikTokerů? Dollar Prync. Nové fans cení, zároveň přináší novinky o chystaném albu

HUDBA ČESKO ČESKÝ RAP RAP
Uložit Uložené

Na trend upozornil sám interpret na Instagramu.

Smíchovský chábr Dollar Prync má širší fanouškovskou základnu, než se ti možná zdálo. Přestože je tento zcestovalý pražský raper známý v Irsku, Velké Británii nebo v Kanadě, sám se divil, kam až jeho hudba v posledních dnech docestovala. Jeho track Nonstop si totiž oblíbili asijští TikTokeři, kteří jej dokonce používají jako hudební podklad k jedné z challengí. A to může znamenat víc, než se zdá.

Doporučeno
Radši dám skladbu s chábrem než se známým raperem. Dollar Prync o smíchovské stoce a hudbě (Rozhovor) Radši dám skladbu s chábrem než se známým raperem. Dollar Prync o smíchovské stoce a hudbě (Rozhovor) 24. března 2019 v 20:38

TikTokový hype totiž v roce 2020 dokázal udělat z různých neznámých jmen milionáře s desítkami milionů zhlédnutí. Vzpomeňme například na virální hit Say So od Doja Cat, jehož virální potenciál předčil všechny a skončil na prvním místě v žebříčku Viral Hits 2020 na Spotify, zajímavějším jménem byl však KBFR, neznámý hlas, který nabyl zvučnosti až s trendujícím trackem Hood Baby.

Samozřejmě je pravda, že drtivá většina z těchto interpretů tvoří primárně anglicky, to ale pro smíchovského Prynce není žádný problém. Británie je přeci jenom jeho druhým domovem, anglická tvorba tak může být v pořadí. Na TikToku to ale zatím funguje i česky.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse