Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. srpna 2021 18:01
Čas čtení 3:44
Radim Šlechta

The Beatles nikdy neexistovali. Přečti si nejšílenější konspirační teorie, ze kterých tě bude mrazit

The Beatles nikdy neexistovali. Přečti si nejšílenější konspirační teorie, ze kterých tě bude mrazit
Zdroj: Flickr/Ian Burt/volně k užití
KULTURA
Uložit Uložené

Prošli jsme ty nejzajímavější konspirační teorie o jedné z nejslavnějších kapel všech dob.

Co když pro úspěch zaprodal duši ďáblu? A co když vlastně nikdy neexistoval? Jednu z nejúspěšnějších kapel všech dob The Beatles opřádají rozličné konspirační teorie.

Nyní slavíme více než pět desítek let od vydání slavné desky Help!, která pomohla mnohým dalším hudebníkům a inspirovala je. Na desku neodmyslitelně patří i nejnahrávanější skladba na světě Yesterday, jež dodnes patří k největším hitům a o které se říká, že ji Paul McCartney napsal ve snu. Když se pak vzbudil, jen si ji rychle přehrál na svém klavíru, aby se mu melodie vryla do hlavy tak, jako později dalším milionům lidí na světě. 

Pověst o limbickém skládání ale není zdaleka jediná, která se o „broucích“ šířila a šíří. Mořem bájí a teorií proplouvá ve žluté ponorce kapela již od svého založení a my jsme pro tebe vybrali ty nejzajímavější. Připrav se. Bude to perný den.

1. Paul Is Dead

Asi nejznámější konspirační teorie, kterou kapela často a ráda podporovala. Paul McCartney se nikdy nestal sirem, vegetariánem a dodnes ve svých 79 letech nenahrává a nevystupuje s kapelou. Paul McCartney totiž vůbec nežije. 

Konspirační teoretici a odborníci na The Beatles řekli časopisu Time, že Paul zemřel v roce 1966, tedy rok po vydání desky Help!. Kapela ho následně nahradila dvojníkem, který se měl údajně jmenovat Billy Shears a kterého celý svět zná jako jednoho ze zakládající čtyřky. 

A jaké důkazy údajně existují pro Paulovu smrt? 

Na desce Sgt. Pepper je možné všimnout si na Ringově bubnu nápisu Lonely Hearts. Pokud tento nápis podélně rozpůlíš zrcadlem, objeví se tajemné sdělení „1 ONE 1 X HE DIE 1 ONE 1“Mohlo by se jednat o náhodu, kdyby kapela své posluchače nepřivedla u dalšího alba k novým stopám.

beatles
Zdroj: Flickr/spiritualchicken/volně k užití

Přebal alba Abbey Road zachycuje hudební čtveřici, která přechází přes asi nejslavnější přechod ve Velké Británii. Teorie říkají, že čtveřice je ve skutečnosti pohřební průvod, který jednoho z nich doprovází na cestě na druhou stranu řeky.

John Lennon, první v zástupu, symbolizuje duchovního představitele, kteří při obřadech oblékají do bílé, Ringo Starr v černých šatech reprezentuje smutného pozůstalého a poslední George Harrison v pracovním zasype Paulův hrob, až bude po všem. 

Beatles
Zdroj: Flickr/Ian Burt/volně k užití

Sám Paul pak je jako jediný bos, protože do ráje se boty neberou, a zároveň nemá se svými kolegy srovnaný krok. Postava v pozadí navíc možná zachycuje jakousi nadpřirozenou bytost. 

Existují řady nahrávek, o kterých se říká, že když je přehraješ pozadu, uslyšíš skryté zprávy. V různých písních tak můžeš zachytit „Paul is dead, miss him, miss him“ (Paul je mrtvý, chybí nám) nebo  „He blew his mind out in car“. John Lennon tyto teorie v rozhovorech ale průběžně vyvracel.

2. Beatles nikdy neexistovali

Pokud se ti písničky The Beatles líbí, možná to pro tebe teď bude trochu šokující. Kapela totiž nikdy neexistovala. To alespoň říká další úsměvná konspirační teorie, která svého času měla i vlastní webové stránky.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 101670 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co sa dozvíš po odemknutí?

  • Kdo podle konspirátorů ve skutečnosti zabil Johna Lennona
  • Jak jeho život ovlivňovalo číslo 9
  • Proč byli The Beatles tak úspěšní
  • Jak Paul McCartney údajně rozpoutal rasovou válku
Domů
Sdílet
Diskuse