Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. září 2021 8:50
Čas čtení 4:43
Ondřej Jarůšek

Český MMA bijec Patrik Kincl jde do životní bitvy. V největší organizaci Evropy se porve o titul šampiona (Rozhovor)

Český MMA bijec Patrik Kincl jde do životní bitvy. V největší organizaci Evropy se porve o titul šampiona (Rozhovor)
Zdroj: Sebastian Rudnicki/KSW/se svolením
SPORT BOJOVÉ SPORTY KSW
Uložit Uložené

Popovídali jsme si s Patrikem Kinclem o jeho blížícím se zápase se šampionem KSW Robertem Soldićem.

Český MMA zápasník Patrik Kincl (24-9) stojí před životním zápasem – v největší evropské organizaci KSW, ve které je zatím neporažený, totiž už v sobotu 4. září vyzve o titul současného šampiona welterové váhy (do 77 kg) Roberta Soldiće. 

Chorvatský „Robocop“ je mnohými považován za jednoho z nejlepších, ne-li nejlepšího bojovníka své váhy mimo UFC. Před zástupcem královéhradeckého gymu All Sports Academy je tedy obrovská výzva. Jeho poslední výkony však dokazují, že šance na úspěch má vysoké.

Redakce REFRESHERu dostala příležitost oba protagonisty hlavního zápasu turnaje KSW 63 vyzpovídat. Náš rozhovor s Robertem Soldićem si můžeš přečíst zde a nyní ti přinášíme i rozhovor s českým vyzývatelem. Ten nám mimo jiné řekl, co jej žene dopředu a jak nákladná je příprava profesionálního MMA zápasníka.

Doporučeno
Šampion KSW Soldić o bitvě s českou MMA hvězdou: Bude to jeden z mých největších zápasů (Rozhovor) Šampion KSW Soldić o bitvě s českou MMA hvězdou: Bude to jeden z mých největších zápasů (Rozhovor) 29. srpna 2021 16:00
Základní informace
Kdy: Sobota 4.9.2021
Kde: KSW 63, Polsko – Varšava
PPV přenos: Živě na oficiálních stránkách KSWMMA.com
Patrik Kincl
Zdroj: Sebastian Rudnicki/KSW/se svolením

V sobotu tě čeká titulový zápas v KSW s Robertem Soldićem, tak mě zajímá, jak proběhla příprava. Cítíš se v životní formě?

Cítím se super. V rámci možností si myslím, že se mi podařilo přípravu dobře načasovat a maximálně zefektivnit, takže jsem spokojený.

Za jak velkou výhodu považuješ to, že máš více zkušeností? Oproti Soldićovi máš totiž asi o 12 zápasů víc. Může to podle tebe sehrát vekou roli?

On je taky zkušený bojovník a na této úrovni už to tak zásadní rozdíl podle mě není. Výhodu vidím spíš v tom, že on deset měsíců nezápasil a poslední zápas měl ve střední váze (do 84 kg, pozn. red.). Svoje největší výhody tedy vidím v jeho delší pauze a změnu váhy zpátky do welteru.

Svoje staré já bych dneska zmastil v prvním kole.

Jak jsi na tom s váhou ty, kolik ještě musíš shodit?

Teď mi zbývá zhruba posledních pět kilo. (Rozhovor proběhl v neděli 29.8., pozn. red.)

Doporučeno
Profesionální MMA cutman: Jaké nejhorší zranění v oktagonu viděl a měly by se podle něj zavést dopingové kontroly? (Rozhovor) Profesionální MMA cutman: Jaké nejhorší zranění v oktagonu viděl a měly by se podle něj zavést dopingové kontroly? (Rozhovor) 14. srpna 2021 12:26

Počítáš teda s tím, že budeš v zápase o něco lehčí? Soldić totiž říkal, že do zápasu s tebou shazoval nějakých 13 nebo 14 kilo.

Možná budu o kousek lehčí, ani tu přípravu mimo jsem nebyl nějak extra těžkej. Váhu jsem si delší dobu držel, aby to nebyl moc velký rozdíl, ale je možné, že o kilo nebo dvě bude těžší, s tím jsme počítal.

Patrik Kincl
Zdroj: Sebastian Rudnicki/KSW/se svolením

Se Soldićem ses měl utkat už před pár lety, tehdy tomu ale zabránilo tvé zranění. V čem si myslíš, že jsi od té doby udělal jako bojovník největší pokrok? V čem ses nejvíc zlepšil?

Určitě ve všem. Mám víc zkušeností, posunul jsem se dál ve všech směrech technicky a myslím si, že i kondičně a silově. Změnil jsem i nějaké věci ohledně výživy, a to mi výborně sedlo. Svoje staré já bych dneska zmastil v prvním kole.

Doporučeno
Hvězda UFC Jiří Procházka: Jdeme si pro světové prvenství, odmítnout titulový boj kvůli jiné výzvě by bylo troufalé (Rozhovor) Hvězda UFC Jiří Procházka: Jdeme si pro světové prvenství, odmítnout titulový boj kvůli jiné výzvě by bylo troufalé (Rozhovor) 31. května 2021 9:30

Bral jsi při tréninku nějak v potaz to, že ses při poslední přípravě na Soldiće zranil, dával sis větší pozor? Nebo se na to při přípravě takto nedá myslet?

Úplně na to myslet nejde. V sobotu jsem měl poslední ostřejší sparring a tam jsem do toho samozřejmě musel jít tvrdě, byť jsem předtím myslel na to, abych byl opatrný a nedělal blbosti. Ale jakmile to kolo pípne, tak to člověk vždycky zahodí a jede na maximum.

Naštěstí se ale nic nestalo. Jsem v pohodě, celou přípravu mě nic netrápilo až na pár drobností, které mě ale nijak neomezovaly.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 102763 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Jak finančně nákladná je příprava vrcholového MMA bojovníka
  • Zda Patrik Kincl uvažuje taky opět o přechodu do střední váhy
  • Co jej nejvíc žene dopředu
  • Jak by případný zisk titulu oslavil
Domů
Sdílet
Diskuse