Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. října 2021 8:30
Čas čtení 0:39
Radim Šlechta

Mladí demonstranti v čele s Gretou Thunberg zaplnili ulice Milána

Mladí demonstranti v čele s Gretou Thunberg zaplnili ulice Milána
Zdroj: Getty Images/Pablo Blazquez Dominguez
NEWS GRETA THUNBERG
Uložit Uložené

Ve stejné době zde probíhají summity, které se klimatickými změnami zabývají.

V italském Miláně proběhla demonstrace Fridays For Future. Mladí lidé zaplnili ulice, aby vyjádřili, že planeta potřebuje podniknout kroky proti změnám klimatu. K průvodu se připojila také švédská aktivistka Greta Thunberg. Informoval o tom server Wion.

Doporučeno
Greta Thunberg v časopise Vogue kritizuje módní průmysl. Jeho vliv na klima je prý obrovský Greta Thunberg v časopise Vogue kritizuje módní průmysl. Jeho vliv na klima je prý obrovský 11. srpna 2021 12:29

Demonstranti chtěli vyjádřit své obavy ze zhoršující se klimatické krize a zároveň připomenout, že je potřeba podniknout zásadní kroky na cestě ke zlepšení situace. Průvodu se konal pod hlavičkou organizace Fridays Fot Future, hnutí studentů a studentek, převážně ze středních škol. Vedle průvodu zmíněného hnutí se v Miláně konají summity Youth4Climate a Pre–COP 26.

Na akci dorazila i známá švédská aktivistka Greta Thunberg, která páteční chvilky pro budoucnost před několika lety zpopularizovala a sama se k nim hlásí. Sama v Miláně promluvila na summitu Youth4Climate, kde osočila světové lídry z toho, že pro změnu nedělají dost a obyvatelům dávají jen nenaplněné sliby

V Miláně summit Youth4Climate skončil ve čtvrtek, v sobotu končí konference Pre–COP 26. 

Domů
Sdílet
Diskuse