Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. října 2021 16:31
Čas čtení 1:50
Radim Šlechta

Policejní prezident schvaluje postup Babišovy ochranky, která odstrčila novináře BBC

Policejní prezident schvaluje postup Babišovy ochranky, která odstrčila novináře BBC
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS ANDREJ BABIŠ
Uložit Uložené

Premiérova ochranka si vysloužila kritiku za to, že k Babišovi nepustila novináře. Podle policejního prezidenta jednala standardně.

Policejní prezident Jan Švejdar schválil postup ochranky premiéra Andreje Babiše (ANO) proti novinářům Investigace.cz a BBC. Podle něj ochranka reagovala v souladu s pravidly a plnila svůj hlavní úkol chránit zdraví určené osoby. Policejní prezident policisty podpořil na svém Twitteru. Souhlasil s ním i bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. 

Doporučeno
VIDEO: Babiš reportérům BBC odmítl odpovědět na otázky o Pandora Papers. Novináře premiérova ochranka hrubě odstrčila VIDEO: Babiš reportérům BBC odmítl odpovědět na otázky o Pandora Papers. Novináře premiérova ochranka hrubě odstrčila 4. října 2021 12:23

„Bez ohledu na to, kdo je premiérem, jakou má politickou příslušnost či jaká je jeho obliba u veřejnosti, je primárním úkolem ochránců nepřipustit ohrožení chráněné osoby či bližší kontakt naprosto s kýmkoliv, není-li to výslovný zájem chráněné osoby,“ napsal Švejdar na Twitter. Podle něj policisté jednali v souladu se svou pracovní náplní a kritika tak není na místě. 

Domů
Sdílet
Diskuse