Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. října 2021 18:03
Čas čtení 1:13
Radim Šlechta

Kulhánek oficiálně požádal britského velvyslance o omluvu za slovní útoky na české děti, které byly obviněny z rasismu

Kulhánek oficiálně požádal britského velvyslance o omluvu za slovní útoky na české děti, které byly obviněny z rasismu
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít
NEWS
Uložit Uložené

Ministr zahraničí vyžaduje omluvu ze strany Skotské fotbalové asociace. Její poradce označil Čechy za národ rasistů.

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) si dnes nechal předvolat britského velvyslance kvůli nařčení českých dětí z rasismu. Česko za národ rasistů a za „zkažené ovoce“ označil minulý týden poradce Skotské fotbalové asociace. Informovalo o tom ministerstvo zahraničních věcí.

Doporučeno
Braňme naše děti! Sparta vydala prohlášení k dětským fanouškům, kteří byli kvůli bučení obviněni z rasismu Braňme naše děti! Sparta vydala prohlášení k dětským fanouškům, kteří byli kvůli bučení obviněni z rasismu 1. října 2021 14:04

„Chápu, že sportovní utkání přináší různé emoce, které se mohou přenést i mimo hřiště. Avšak i to má své hranice a nesmí přerůst do xenofobních urážek mířených na nezletilé děti,“ řekl ministr Kulhánek. Reagoval tak na vyjádření Marvina Bartleyho, který označil Čechy za národ rasistů, který k rasismu vychovává i své děti. Komentoval tím utkání Sparty a Rangers z minulého týdne, na který dorazilo 10 000 dětí, kteří měli bučet na fotbalistu Glena Kamaru.

Domů
Sdílet
Diskuse