Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. prosince 2021 v 8:43
Čas čtení 0:48
Ondřej Jarůšek

KORONAVIRUS: Na Boží hod v Česku přibylo 1086 nakažených. Nouzový stav skončil

KORONAVIRUS: Na Boží hod v Česku přibylo 1086 nakažených. Nouzový stav skončil
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
NEWS DENNÍ NÁRŮST NAKAŽENÝCH KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo nové statistiky.

V sobotu přibylo v Česku 1 086 nově nakažených. Kvůli svátku se však testovalo výrazně méně než obvykle. Provedeno bylo zhruba 10 700 PCR a 4 300 antigenních testů. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotnictví

Incidenční číslo, které udává, kolik nakažených přibylo za posledních 7 dní na 100 tisíc obyvatel, kleslo k dnešnímu dni na 396. V tomto směru nejzasaženějším okresem je Ústí nad Labem, kde jde incidence nad hodnotou 641. Naopak nejlépe je na tom Chebsko s incidencí pod 160.

Počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 i nadále klesá. V současnosti je v nemocnicích na covidových lůžkách 3228 osob, ještě na začátku tohoto týdne jich přitom bylo přes 5 tisíc. Ve vážném stavu je zhruba 700 osob. 

Doporučeno
KVÍZ: Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Uhádneš, která postava řekla tvé oblíbené hlášky z filmu Pelíšky? Otestuj se! KVÍZ: Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Uhádneš, která postava řekla tvé oblíbené hlášky z filmu Pelíšky? Otestuj se! 25. prosince 2021 v 12:30

Počet obětí stoupl na 35 749. Za sobotu je v souvislosti s koronavirem evidováno 20 úmrtí, ranní statistiky však nebývají kompletní a po další aktualizaci dat toto číslo zřejmě ještě naroste.

Dle odborníků před vážným průběhem nemoci chrání jedině očkování. V České republice má dokončené očkování přes 6,6 milionu lidí a bylo rozdáno téměř 2,2 milionu posilujících dávek.

V sobotu v Česku skončil nouzový stav, který platil od 26. listopadu. Bary či restaurace již nemusí zavírat ve 22:00 a konzumace alkoholu na veřejnosti již není zakázána.

Domů
Sdílet
Diskuse