Ukrajinská ambasáda přišla s první zprávou o stavu obětí na straně Ukrajiny v probíhajícím konfliktu.
Ukrajinská ambasáda v České republice zveřejnila statistiky zatím den trvajícího válečného konfliktu na Ukrajině. V následku vojenského útoku ze strany Ruské federace zemřelo na Ukrajině již 57 Ukrajinců, z toho dvě děti. Čtyři osoby zahynuly při ostřelování nemocnic a 169 dalších Ukrajinců utrpělo zranění. Ukrajinská ambasáda o statistice informovala na Twitteru.
Ukrajina volá po více zbraních k posílení obrany země. Zároveň apeluje na ostatní státy, aby sáhly k co nejtvrdším opatřením vůči Ruské federaci. Lídři států Evropské unie o podobě sankcí v současnosti jednají. Předseda vlády Petr Fiala (ODS) na tiskovém brífinku ve čtvrtečních odpoledních hodinách tvrdil, že je potřeba na Rusko uvalit co možná nejtvrdší sankce a podniknout všechny potřebné silné kroky, kterými by západní země mohly ruské útoky potlačit.
Po tvrdých sankcích zatím sáhlo Spojené království, které v rámci nich hovoří i o pokusu o odstřihnutí ruska od platebního systému SWIFT. Pokusí se také zmrazit aktiva všech ruských bank a limitovat hotovost ruských občanů v bankách Spojeného království. Spojené státy americké oproti tomu k blokaci SWIFT neuvažují. Místo toho uvalily sankce na největší ruské banky jako VTB nebo Sberbank. Další sankce mají mířit i na ruské oligarchy a jejich rodiny.