Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
29. června 2022 10:28
Čas čtení 1:05
Radim Šlechta

Marvel představí prvního gay Spider-Mana. Takto bude vypadat

Marvel představí prvního gay Spider-Mana. Takto bude vypadat
Zdroj: Marvel
KULTURA LGBTQ+ LIDÉ MARVEL
Uložit Uložené

Vedle něj přibudou ještě další dva pavoučí lidé.

Marvel na podzim vydá prvního gay „Spider-Mana“. Novou postavou z pavoučího univerza bude Web-Weaver a těšit se na něj můžeš už v září v rámci pátého sešitu komiksové série Edge of Spider-Verse. První obrázky nového superhrdiny představil autor komiksů Steve Fox na Twitteru.

„Web-Weaver nemůže a ani nemá reprezentovat gay komunitu. To nedokáže žádná postava. Jeho smělá ženská stránka je klíčová v rámci celé postavy, ale PŘÍBĚH se okolo jeho identity netočí,“ zdůrazňoval na Twitteru Steve s tím, že se o tom čtenáři budou moci v září sami přesvědčit. Nový pavoučí člověk má být nepříliš pokorný módní návrhář Van Dyne, který získá pavoučí schopnosti.

Za designem Web-Weavera stojí Kris Anka, který se podílel například i na re-designu samotného Spider-Mana v roce 2014. „Zaměřil jsem se na originální návrhy a zároveň jsem hledal nové a jedinečné pavouky, jež mi Steve Fox doporučil, až jsem nakonec vytvořil postavu, které stáli inspirací McQueen a Mugler,“ okomentoval Anka.

Doporučeno
Marvel vs. DC v roce 2024: Kdo bude do kina posílat horší filmy? Marvel vs. DC v roce 2024: Kdo bude do kina posílat horší filmy? 21. listopadu 2023 11:00

Edge of Spider-Verse #5 bude společně s Foxem psát také Dan Slott, Phil Lord a Christopher Miller. V komiksu se mají mimo Web-Weavera objevit další dva pavoučí lidé. Jedním z nich má být Sergej Kravinoff, který se v komiksech objevoval jako lovec Kraven. Na třetího z pavoučích lidí podle tvůrců ještě veřejnost není připravena.

Web-Weaver
Zdroj: Marvel
Domů
Sdílet
Diskuse