Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
14. července 2022 8:00
Čas čtení 0:55
Radim Šlechta

VIDEO: Letecká show u Sky Bridge. Martin Šonka předvedl další skvělou akci

VIDEO: Letecká show u Sky Bridge. Martin Šonka předvedl další skvělou akci
Zdroj: Red Bull
NEWS ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Martin Šonka se proletěl v okolí Sky Bridge 721 v obci Dolní Morava.

Český akrobatický pilot Martin Šonka připsal další skvělou akci na seznam svých vydařených kousků. Podařil se mu let v okolí nejdelšího visutého mostu pro pěší na světě, českého Sky Bridge 721 v obci Dolní Morava. Nejtěžší bylo podle něj získat povolení k letu. 

Šampion Red Bull Air Race a známý český pilot proletěl v letadle Extra 300 SR most Sky Bridge 721. Během přeletu nabral Šonka s letadlem rychlost 350 km/h. Nešlo ale jen o samotný rovný podlet pod lávkou. Šonkovi se povedlo několik akrobatických kousků. „Dělal jsem okolo ní například tři loopingy za sebou a další figury,“ řekl ve vyjádření pro Red Bull.

Nejtěžší na celé show bylo podle něj získat povolení k letu. K tomu, aby od úřadu civilního letectví získal povolení, nejdřív podle svých slov potřeboval dobře poznat místní terén a zjistit, co si na místě může během svého letu dovolit. „Podobné projekty vychází velmi často z mé hlavy, ale tentokrát to byl nápad přímo majitelů visutého mostu. Nutno říct, že si o to doslova říkal,“ řekl Šonka.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Sky Bridge 721 je nejdelší visutý most pro pěší na světě. V obci Dolní Morava se otevřel v polovině května letošního roku. Dohromady má 721 metrů, čímž o více než 200 metrů překonal svého portugalského předchůdce 516 Arouca. Na některých místech se Sky Bridge 721 tyčí až 95 metrů nad zemí a dostal se také na titulní stranu prestižního časopisu The Time.

Domů
Sdílet
Diskuse