Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
10. září 2022 v 23:30
Čas čtení 2:38
Ondřej Jarůšek

Ubisoft odhalil nové Assassin's Creed hry. Díl z Bagdádu slibuje návrat ke kořenům, je potvrzené i Japonsko a Čína

Ubisoft odhalil nové Assassin's Creed hry. Díl z Bagdádu slibuje návrat ke kořenům, je potvrzené i Japonsko a Čína
Zdroj: Ubisoft/propagační materiál/volně k užití
TECH ASSASSIN'S CREED NOVÉ HRY
Uložit Uložené

Assassin's Creed Hexe, Jade, Red i Mirage. To všechno jsou hry, které rozšíří slavnou sérii. Potvrdily se tak leaky, které Ubisoft nedokázal uhlídat.

Společnost Ubisoft na sobotní tiskové konferenci Ubisoft Forward oficiálně představila nové projekty ze světa populární série Assassin's Creed, která letos slaví 15 let. O pokračování série se dlouhé měsíce spekulovalo a takřka všechny dohady o tom, co se chystá, se dnes potvrdily. Tvůrci oficiálně poodhalili hned několik titulů a novinek, v článku proto shrnujeme, na co všechno se v rámci série Assassin's Creed můžeme v nejbližších letech těšit.

Doporučeno
Vybrali jsme 15 nejlepších českých her. Kterou máš nejradši? Vybrali jsme 15 nejlepších českých her. Kterou máš nejradši? 6. září 2022 v 6:00
assassins creed mirage
Zdroj: Ubisoft/propagační materiál/volně k užití

Zpátky ke kořenům

Jednou z her, kterou pro fanoušky vývojáři chystají, je Assassin's Creed Mirage. Název a první obrázek titulu se už mezi hráče dostaly před pár týdny kvůli úniku na sociálních sítích, krátce nato pak společnost hru oficiálně potvrdila. Nyní společnost uvedla i první trailer.

Assassin's Creed Mirage nás dějem zavede do Bagdádu, kde se hlavní role ujme Basim. Basima můžeme znát z vikinského dílu Assassin's Creed Valhalla vydaného v roce 2020, kde se objevil jako jedna z důležitých příběhových postav. V Mirage jej uvidíme v jeho mladší verzi.

Nově zveřejněný trailer potvrdil, že se hra svou atmosférou vrací zpátky ke kořenům série. To by mělo platit i pro hratelnost, byť z ní zatím tvůrci nic neukázali. Dle očekávání se má však i v tomto směru Mirage přiblížit především prvnímu dílu z roku 2007, což znamená, že větší důraz byl měl být kladen opět na plížení a stealth a méně na RPG prvky.

V příběhu uvidíme přerod mladého Basima z pouličního zlodějíčka do mistra asasína. Do asasinského hávu se oblékne díky pomoci a vedení své mentorky jménem Roshan (dabuje ji herečka a vítězka Emmy Shohreh Aghdashloo), která si Basima na prašných ulicích vyhlédne a zasvětí jej do tajů řádu. Hra Assassin's Creed Mirage vychází v roce 2023, bližší datum zatím neznáme.

Assassin's Creed Infinity

Dalším projektem, o kterém se dlouho na herních fórech hodně diskutovalo, je Assassin's Creed Infinity. V tomto případě se nejedná o samostatnou standalone hru, na jakou jsme zvyklí z předešlých dílů série, ale o ambiciózní projekt, který má být jakousi platformou nebo HUB, jenž spojí více her a hráčů dohromady. Infinity byl v minulosti popisován i jako „live service“ projekt, který bude o nový obsah, výzvy a další rozšiřován pomocí pravidelných updatů.

Doporučeno
Český banger a návrat hororové legendy. Toto je 10 nejočekávanějších her druhé poloviny roku 2024 Český banger a návrat hororové legendy. Toto je 10 nejočekávanějších her druhé poloviny roku 2024 30. května 2024 v 8:00


Jednou z her v rámci Infinity je Assassin’s Creed Codename Red, která se bude odehrávat ve feudálním Japonsku, o nějž si fanoušci říkali už delší dobu. Marc-Alexis Côté, který se podílel například na díle Syndicate, hru popsal jako „budoucnost otevřených RPG her série Assassin’s Creed“. Hru vyvíjí pobočka v kanadském Québecu, která stála za Assassin’s Creed Odyssey. Nad rámec těchto informací ale tvůrci bližší podrobnosti nenabídli.

Další hrou v Infinity je pak Assassin’s Creed Codename Hexe. O té jsme se kromě krátkého teaseru také mnoho nedozvěděli. Podle zvěstí má být titul temnější než dosavadní hry a má být zasazen do období čarodějnických procesů v Evropě v 16. století, čemuž krátké oficiální video v podstatě odpovídá. Marc-Alexis Côté fanoušky vybídl, aby z teaseru rozluštili další indicie a skryté informace. 

Assassin’s Creed na mobily

Kromě výše zmíněných her byl představen také titul Assassin’s Creed Codename Jade pro mobilní zařízení. I o tom jsme se dozvěděli už dříve prostřednictvím leaků a společnost jej dnes potvrdila. V tomto titulu se pro změnu přeneseme do Číny v roce 215 před Kristem. Tvůrci slibují otevřený svět, plnohodnotný herní zážitek a možnost vytvořit si vlastní postavu.

Na nový obsah se mohou těšit i majitelé předloňského titulu Assassin's Creed Valhalla, který dostane nový a již poslední dodatek. Ten ponese poměrně výstižný název The Last Chapter. V závěrečné kapitole se podle tvůrců s protagonistou Eivorem znovu setkáme se starými známými, ale i osobnostmi, které hýbaly historií. Rozšíření The Last Chapter má vyjít ještě v letošním roce.

Doporučeno
Obří svět, černý samuraj a vylepšené souboje. Toto je vše, co musíš vědět o ambiciózní hře Assassin's Creed Shadows Obří svět, černý samuraj a vylepšené souboje. Toto je vše, co musíš vědět o ambiciózní hře Assassin's Creed Shadows 22. května 2024 v 14:30

Na prezentaci bylo v neposlední řadě oficiálně oznámeno také navázání bližší spolupráce mezi společností Ubisoft a Netflixem. Streamovací gigant a herní vydavatel kromě chystaného hraného seriálu Assassin's Creed společnými silami tvoří také další mobilní AC hru. O té jsme se však nic dalšího nedozvěděli. Herní platformu Netflixu mají rozšířit také projekty ze série Valiant Hearts a The Mighty Quest.

Domů
Sdílet
Diskuse