Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. března 2023 13:30
Čas čtení 1:15
Sponzorovaný obsah

V brněnské památkové zóně se na zdech objevila graffiti, do rána ale zmizela

V brněnské památkové zóně se na zdech objevila graffiti, do rána ale zmizela
Zdroj: Dxpe
KULTURA GRAFFITI KULTURNÍ AKCE
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

Obyvatelé Brna si mohli zkusit tvorbu digitálních graffiti za pomoci umělce Michala Škapy.

Na budovách historického centra v Brně se ve čtvrtek 2. března objevila graffiti. Nejednalo se však o nelegální kresbu, ale plánovaný event s názvem Graffiti Yard. Akce vznikla pod taktovkou značky Dxpe, která se zabývá výrobou a prodejem nikotinových sáčků.

Návštěvníci si mohli na plácku pod Provaznickým vrškem vyzkoušet, jaké je to být writerem, a seznámit se s tvorbou českého výtvarného umělce a tvůrce graffiti Michala Škapy. Veškerá graffiti vznikala za pomoci digitální technologie „tagtool“, která umožňuje promítat kresbu z tabletu přímo na fasády domů. 

Dxpe, graffitiDxpe, graffitiDxpe, graffitiDxpe, graffiti
Zobrazit galerii
(5)

Michal Škapa předával své zkušenosti

Lidé si přišli osobně vyzkoušet technologii, pracovat na svém stylu a naučit se nové techniky. To vše pod dohledem předního umělce Michala Škapy, zakladatele sítotiskové dílny AnalogBros a spolupracovníka labelu BiggBoss. Michal má zkušenosti s různými médii i formáty, od airbrush přes nástěnné malby až po instalaci prostorových objektů. Své bohaté zkušenosti předával návštěvníkům a ukazoval jim, jak digitálně kreslit na budovy.

Uvolněnou atmosféru doplňovala hudba, o kterou se postaral DJ Tom Holič, zpěvák, trumpetista a skvělý hudebník. Návštěvníci se mohli posilnit občerstvením od bistra Večerka s obloženými chleby, pivem nebo limonádou. Zároveň si mohli vyzkoušet produkty značky Dxpe. Na průběh celého eventu se můžeš podívat v následujícím videoreportu.

Legální prostor pro mladé writery

O veškerou organizaci se postarala značka Dxpe, která si je se světem graffiti blízká svým aktivním bojem proti cenzuře a snahou prosazovat osobité názory. Proto se majitelé brandu rozhodli podpořit mladé writery, aby mohli trénovat své skilly a zároveň zabránit poškození cenných budov. Nápad využít digitální technologii tak dokázal ulevit oblastem zamořeným nelegálními graffiti a zároveň dal prostor mladým talentovaným tvůrcům na sebevyjádření. 

Dxpe jsou nekompromisní nikotinové sáčky vyráběné v České republice. Značka si zakládá na top kvalitě a směsích, intenzivních chutích a dokonalém zpracování každého sáčku. Více o DXPE můžeš zjistit na oficiálním webu https://bedope.cz.

18+: Tento výrobek obsahuje nikotin, který je vysoce návykovou látkou. Je určen výhradně dospělým uživatelům.
Domů
Sdílet
Diskuse