Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. března 2023 13:30
Čas čtení 1:15
Sponzorovaný obsah

V brněnské památkové zóně se na zdech objevila graffiti, do rána ale zmizela

V brněnské památkové zóně se na zdech objevila graffiti, do rána ale zmizela
Zdroj: Dxpe
KULTURA GRAFFITI KULTURNÍ AKCE
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let
a chci zobrazit obsah
zpět na hlavní stránkuZpět

Obyvatelé Brna si mohli zkusit tvorbu digitálních graffiti za pomoci umělce Michala Škapy.

Na budovách historického centra v Brně se ve čtvrtek 2. března objevila graffiti. Nejednalo se však o nelegální kresbu, ale plánovaný event s názvem Graffiti Yard. Akce vznikla pod taktovkou značky Dxpe, která se zabývá výrobou a prodejem nikotinových sáčků.

Návštěvníci si mohli na plácku pod Provaznickým vrškem vyzkoušet, jaké je to být writerem, a seznámit se s tvorbou českého výtvarného umělce a tvůrce graffiti Michala Škapy. Veškerá graffiti vznikala za pomoci digitální technologie „tagtool“, která umožňuje promítat kresbu z tabletu přímo na fasády domů. 

Dxpe, graffitiDxpe, graffitiDxpe, graffitiDxpe, graffiti
Zobrazit galerii
(5)

Michal Škapa předával své zkušenosti

Lidé si přišli osobně vyzkoušet technologii, pracovat na svém stylu a naučit se nové techniky. To vše pod dohledem předního umělce Michala Škapy, zakladatele sítotiskové dílny AnalogBros a spolupracovníka labelu BiggBoss. Michal má zkušenosti s různými médii i formáty, od airbrush přes nástěnné malby až po instalaci prostorových objektů. Své bohaté zkušenosti předával návštěvníkům a ukazoval jim, jak digitálně kreslit na budovy.

Uvolněnou atmosféru doplňovala hudba, o kterou se postaral DJ Tom Holič, zpěvák, trumpetista a skvělý hudebník. Návštěvníci se mohli posilnit občerstvením od bistra Večerka s obloženými chleby, pivem nebo limonádou. Zároveň si mohli vyzkoušet produkty značky Dxpe. Na průběh celého eventu se můžeš podívat v následujícím videoreportu.

Legální prostor pro mladé writery

O veškerou organizaci se postarala značka Dxpe, která si je se světem graffiti blízká svým aktivním bojem proti cenzuře a snahou prosazovat osobité názory. Proto se majitelé brandu rozhodli podpořit mladé writery, aby mohli trénovat své skilly a zároveň zabránit poškození cenných budov. Nápad využít digitální technologii tak dokázal ulevit oblastem zamořeným nelegálními graffiti a zároveň dal prostor mladým talentovaným tvůrcům na sebevyjádření. 

Dxpe jsou nekompromisní nikotinové sáčky vyráběné v České republice. Značka si zakládá na top kvalitě a směsích, intenzivních chutích a dokonalém zpracování každého sáčku. Více o DXPE můžeš zjistit na oficiálním webu https://bedope.cz.

18+: Tento výrobek obsahuje nikotin, který je vysoce návykovou látkou. Je určen výhradně dospělým uživatelům.
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.