Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 25. 1. 2021 svátek má Miloš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti
42
palo
30. říjen 2014, 19:24

Nejděsivější atrakce světa - Podstoupil bys tohle dobrovolně?

Domy hrůzy jsou v Americe oblíbenou atrakcí pro celé rodiny. Existuje však jeden, který si slovo strach vyložil po svém. Ten nejextrémnější zážitek pro opravdové odvážlivce - to je McKamey Manor.

palo
30. říjen 2014, 19:24
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Nejděsivější atrakce světa - Podstoupil bys tohle dobrovolně?

Halloween nám pomalu, ale jistě klepe na dveře. Zatímco v našich končinách lidé většinou uctívají památku svých blízkých, tak v Americe tomu je jinak. Svátek zde má velkou tradici a je doplněn kostýmy, koledováním, vydlabáváním dýní a dalšími kratochvílemi. Mezi jednu z nich patří i každoroční návštěvy domů hrůzy, neboli haunted houses. Zde se lidé nechávají strašit od herců, kteří na sobě mají hrůzostrašné kostýmy připomínající filmové postavy jako vystřižené z hororů. Jde tedy o jakési bludiště, kde na člověka čekají různé "lekačky". Pak tu ale jsou haunted houses, které se rozhodly vzít tento zážitek hned o několik levelů výše. Ne, nejde o domy hrůzy, kam byste vzali svoje děti nebo mladší sourozence. Pojďme se podívat na místo, kam dobrovolně vkročí jen ti největší blázni a ty nejhorší noční můry se zde stávají skutečností. Místo, kam je vstup opravdu pouze na vlastní nebezpečí.

 

Nejděsivější atrakce světa - Podstoupil bys tohle dobrovolně?

 

Za krále všech domů hrůzy je považováno McKamey Manor, které se nachází u San Diega v Kalifornii. McKamey Manor má reputaci vůbec toho nejhoršího domu hrůzy a legendy o něm plní jak internet, tak turistické průvodce. Člověk zde má možnost si vybrat z krátké procházky, která trvá okolo dvou hodin, avšak pro pravé nadšence a milovníky extrémů tu je 7-8 hodinový zážitek plný děsu. Člověk musí před samým začátkem podepsat, že vše podstupuje dobrovolně a je seznámen s veškerými pravidly. Také musí být lékařský vyšetřen, aby se předešlo všem případným hrozbám a komplikacím. Člověk musí být v perfektní psychické i fyzické kondici. Poté se od organizátorů dozvíte lokaci, kde máte čekat a odtud si vás odvezou se zavázanýma očima, v horších případech vás rovnou během dne "unesou". Každému účastníkovi musí být bezpodmínečně více jak 21 let.

 

Nejděsivější atrakce světa - Podstoupil bys tohle dobrovolně?

 

Každého však uvnitř nečeká to samé. Součástí úvodního pohovoru je i dotazník, který zkoumá, čeho se člověk bojí a z čeho má různé fóbie. Podle toho se pak vaše "prohlídka"' přizpůsobí tak, aby z vás zaručeně vyždímala veškeré emoce. Jedné prohlídky se mohou najednou maximálně účastnit dva návštěvníci. Cíl je jednoduchý - zlomit člověka po fyzické i psychické stránce. Uvnitř čeká 28 herců, kteří pro to udělají vše. Část z nich má za sebou službu v armádě, a tak opravdu vědí, jak člověka "zlomit". Mezi věci, se kterými se můžete setkat, patří hadi, pavouci, umělá krev, svázání hlavou dolů nebo zavření do mrazáku. A to zdaleka není vše. Herci na vás mohou sahat, a tak se může lehce stát, že přijdete i k nějaké té facce. V řadě podobných atrakcí máte takzvané safe word - slůvko záchrany, při jehož vyřčení celý zážitek končí. To však není případ McKamey Manor, zážitek nekončí, dokud člověk opravdu není na pokraji zhroucení a nehrozí nebezpečí.

 

Nejděsivější atrakce světa - Podstoupil bys tohle dobrovolně?

 

Sám tvůrce celého projektu však tvrdí, že vše je pod neustálou kontrolou a nikdo prý nikdy nebyl zraněn nebo nepodal na jejich atrakci žalobu. Každý rok se obsah atrakce mění. V roce 2014 se zatím nenašel žádný účastník, který by celou trasu dokončil. Mezi návštěvníky však nejsou žádná ořezávátka, byl mezi nimi i bývalý mariňák, který však psychicky nevydržel stejně jako ostatní. To přimělo tvůrce k tomu, aby v nedávno vydaném prohlášení řekli, že celá atrakce musí být "zmírněna", aby ji lidé vůbec mohli dokončit. Tvůrce Ross McKamey je také osobně přítomen při každé prohlídce a osobně ji natáčí. Na internetu dokonce existuje live stream, kde je možné sledovat osudy jednotlivých nešťastníků. Jaká je tedy cena celé této "legrace"? Člověk nemusí zaplatit vůbec nic, celý zážitek je zadarmo. Jedinou podmínkou je, že člověk přinese konzervy a žrádlo pro psy, které bude darováno místnímu útulku. Celá atrakce tedy funguje na bázi dobrovolnictví. I přes svou hrůznou pověst je však list čekatelů nabitý. Je na něm zapsáno 24 000 uchazečů, kteří čekají, až na ně přijde řada. A co ty? Podstoupil bys tento hrůzný zážitek dobrovolně?

 

Nejděsivější atrakce světa - Podstoupil bys tohle dobrovolně?
Nejděsivější atrakce světa - Podstoupil bys tohle dobrovolně?
Nejděsivější atrakce světa - Podstoupil bys tohle dobrovolně?

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.