Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. ledna 2015 19:45
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Limitovaná edice PS4 byla vydražena za €115 000. Sony peníze použije pro dobrou věc

TECH
Uložit Uložené

V Japonsku se podařilo vydražit limitovanou edici PS4 za 115 000 euro a společnost Sony peníze věnuje dobročinné organizaci.

K příležitosti 20. výročí konzole Playstation, které proběhlo 3. prosince (december) 2014, se společnost Sony rozhodla vyrobit 12 300 limitovaných edicí Playstation 4 v nostalgické šedé barvě, kterou mělo původní PS. Zájem o ně byl přirozeně okamžitý a sběratelé nyní měli možnost získat tu nejvzácnější z nich. Limitovaná edice PS4 s výrobním číslem 00001 byla v Japonsku nabídnuta k dražbě prostřednictvím portálu Yahoo a výherce za konzoli zaplatil neuvěřitelných 15 135 000 japonských jenů, v přepočtu tedy zhruba 115 000 euro.  

Limitovanou edici PS4 by rád vlastnil každý milovník tohoto herního systému

Limitovaná edice PS4 byla vydražena za €115 000. Sony peníze použije pro dobrou věc

Výše částky překvapila i samotnou společnost Sony, která uvedla, že si "váží každého, kdo se aukce zúčastnil a je zaskočena výherní sumou, která předčila její očekávání". Vybrané peníze Sony daruje dobročinné organizaci Save The Children Japan, která se podílí na zajišťování prostředků pro japonské děti postižených přírodními katastrofami. Pomoc organizace například poznaly děti, které přišly o střechu nad hlavou kvůli zemětřesení a vlně Tsunami, která Japonsko zasáhla v roce 2011.   

Pro zajímavost také stojí za zmínku, že začátkem letošního ledna (január) Sony ohlásilo, že celosvětový prodej konzole Playstation 4 od jejího uvedení na trh koncem roku 2013 dosáhl hranice 18,5 milionů jednotek.   

Domů
Sdílet
Diskuse