Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. dubna 2015 v 21:05
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Samsung kritizuje nedávný test ohebnosti a rozhodl se proto provést svůj vlastní. Jaké jsou výsledky?

TECH SAMSUNG
Uložit Uložené

V nedávném testu ohebnosti se Samsung Galaxy S6 Edge prohnul při stejném tlaku jako iPhone 6 Plus. Společnost ale s testem nesouhlasí a provádí vlastní.

Není tomu dlouho, co jsme vám přinesli článek o testu ohebnosti uskutečněný společností SquareTrade, který porovnával odolnost smartphonů vůči tlaku, přičemž testovány byly modely HTC One M9, iPhone 6 Plus a Samsung Galaxy S6 Edge. Jeho výsledky ukázaly, že k ohnutí jak u Galaxy S6 Edge, tak u iPhonu 6 Plus dochází při stejném tlaku, tedy asi při 110 librách/50 kilogramech. Samsung obratem přichází s kritikou podmínek testu a tvrdí, že telefon byl vystaven extrémní zátěži, kterou člověk při obvyklém používání nevyvine. Podle Samsungu může běžně člověk na telefon uložený například v kapse vyvinout tlak pouze kolem 66 liber, tedy necelých 30 kilogramů. Rozhodl se tedy provést svůj vlastní test a uvést v něm tak věci na pravou míru. 

Samsung ve svém testu začíná s přehlídkou lámání tužek a dochází k závěru, že ke zlomení pěti zároveň, což je samo o sobě velmi náročné, je zapotřebí tlaku necelých 80 liber/36 kg. Následně stejnému tlaku vystaví svůj Galaxy S6 a S6 Edge a jak ukazují výsledky, telefony v testu obstojí a neohnou se. Samsung dále kritizuje firmu SquareTrade za to, že S6 Edge testovala pouze displejem nahoru a podotýká, že některé telefony mohou mít z každé strany rozdílnou odolnost. Jak můžeme vidět, Samsung ve svém testu modely zkouší z obou stran a po SquareTrade žádá, aby ten svůj ještě jednou zopakovala, ovšem tentokrát oboustranně.

Domů
Sdílet
Diskuse