Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. května 2015 15:49
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Propracovaná hororová aplikace Night Terrors zmapuje tvé obydlí a následně do něj přidá duchy a démony

TECH
Uložit Uložené

Novum Analytics přinášejí možná jednu z nejděsivějších aplikací všech dob.

V dnešní době existují statisíce her pro chytré telefony. Opravdu kvalitní hororovou hru byste mezi nimi však pravděpodobně nenalezli, a když už ano, nejspíše byste si ji nestáhli. Hry na smartphonech a konzolích/PC se totiž prostě zatím nemohou ani srovnávat. A o těch hororových to platí dvojnásob. Malý tým nadšenců vystupující pod jménem Novum Analytics momentálně pracuje na projektu, který ti dost možná tento předsudek vůči hororovým hrám na mobilu pomůže překonat. Ambiciózní nápad uveřejnili na populárním Kickstarteru, kde projekt neuspěl. Peníze na tvorbu se proto snaží získat i na neméně populárním Indiegogo. Skupinka si dala za úkol stvořit nejděsivější hru všech dob. Jestli se jim to podaří, zatím nemůžeme předem posoudit, ale podle uveřejněného traileru to můžeme minimálně předpokládat.

Propracovaná hororová aplikace Night Terrors zmapuje tvé obydlí a následně do něj přidá duchy a démony

Prožívat horor v kinosále může být děsivým zážitkem. Ti otrlejší zkoušejí hororové hry v noci a se sluchátky, ale ani to nemusí vyděsit úplně každého. Od skutečného herního zážitku nás totiž stále dělí buď plátno, nebo obrazovka. I když hraješ hru z pohledu první osoby, stále máš na vědomí, že tohle prostě není realita. Tvůrci Night Terrors posunuli tuto hranici k realitě ještě o kousek blíže. Děsivé zážitky budete moci prožívat v chodbách vlastního domu. Se zhasnutými světly, sluchátky na uších a mobilem v ruce. Aplikace plně využije funkce tvého mobilního telefonu, aby zmapovala veškerá zákoutí tvého domu. Následně do zmapovaného prostoru náhodně rozmístí duchy a všelijaké démony. Ale to není vše! Hra dokáže oskenovat i další předměty v domě, jako jsou například obrazy. Takže poletující obrazy, padající ze zdi na zem a dokonce vlétávající přímo do kamery tvého smartphonu přidají další střípek na cestě k větší reálnosti. 

Takže když budeš kráčet s telefonem před sebou, uvidíš na obrazovce děsivé elementy přidané do skutečné reality. Audio efekty přidávající na atmosféře jsou už samozřejmostí. Aby byla hra zajímavější a nešlo jen o takové nic neříkající procházení se po domě s překvapivými návštěvami, dočkáme se i jednoduchého úkolu. Je jím zachránit neznámou dívku a v první řadě přežít! Sken by měl být natolik propracovaný, že bychom se neměli dočkat žádných duchů napůl visících ze stěny apod., což by kazilo celkový dojem ze hry. Díky kontrole nad LED osvětlením bude náhradní realita uzpůsobena takovým způsobem, že se mise za záchranu dívky může stát zdánlivým bojem o život. Hra pracuje na principu čtyř algoritmů. Algoritmy dohromady tvoří nevšední zážitek zakomponovaný do fiktivní reality odehrávající se uprostřed tvého bytu. Vydání se dočkáme zatím jen pro iPhony. Tvůrci by však hru měli do budoucna přizpůsobit i systému Android a Windows Phone. Datum vydání zatím není blíže určeno. Těšíte se? My rozhodně ano!

Domů
Sdílet
Diskuse