Úterý 20. 3. 2018 svátek má Světlana, Světla

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Lidské maso, kosti i části obličeje. Australská farma smrti pomáhá objasňovat ty nejkomplikovanější vraždy a policisté si ji nemohou vynachválit

Australské hlavní město ukrývá i farmu plnou mrtvých těl.

27. červen 2017, 13:55
27. červen 2017, 13:55

Australské hlavní město ukrývá i farmu plnou mrtvých těl.

Nedaleko australského hlavního města se hluboko v lesním porostu ukrývá oplocený areál. Na první pohled by si člověk mohl myslet, že jde o pozemek patřící místní společnosti či podnikateli, ale za plotem se ukrývá přibližně 100 mrtvých lidských těl. Nejde o místo činu, kde se odehrála masová vražda, ale o výzkumnou stanici, takzvanou farmu lidských těl, kde odborníci zkoumají, jak se naše těla rozkládají.
 
Většina těl se nachází v uzamčených klecích, aby se k nim náhodou nedostaly nepovolané osoby a všechna těla byla na farmu dobrovolně darována, aby mohli výzkumníci pomoci vyšetřovatelům, ale i biologům s procesy doprovázejícími náš organismus po smrti. Některá těla jsou prakticky čerstvá a stará jsou jen několik týdnů či měsíců, a tak ještě neztratila ani svou hnědou posmrtnou kůži, avšak farma na svém rozlehlém pozemku obsahuje i kosterní pozůstatky staré několik let. Vedoucí výzkumu je forenzní analytička Shari Forbes, která díky své práci dostala přezdívku „Královna mrtvých“ a policie si práci jejího týmu nemůže dostatečně vynachválit, protože díky farmě dokáže přesněji odpovídat na otázky o tom, jak dlouho na místě činu už tělo leží. Shari se nebojí svá těla ani detailně zkoumat, aby analyzovala aktivitu hmyzu a dalších organismů, což konec konců napomáhá i při tréninku policejních psů schopných najít mrtvá těla. Díky informacím získaným z výzkumu na farmě v Austrálii se dají i ty nejzávažnější vraždy objasňovat o trochu jednodušeji a otevřít se dokonce dají i starší případy, u kterých vznikly příliš velké pochybnosti.

 


 


 


 


 


Zdroj: dailymail.co.ukFoto: com.au, Preview: 9News Tagy: smrť, internet, farma
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější