Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Wikimedia Commons/SimcaCZE

Zoo ve Dvoře Králové bude jako jediná v Evropě využívat k prohlídkám safari ekologické elektromobily

Královodvorská zoo sází na šetrnější způsob dopravy.

17. červenec 2017, 17:42
17. červenec 2017, 17:42

Královodvorská zoo sází na šetrnější způsob dopravy.

Zoo ve Dvoře Králové patří mezi vůbec nejoblíbenější zoologické zahrady u nás. Návštěvníci zde mohou nalézt hned několik unikátů. Tím nejvzácnějším je pravděpodobně odchov vzácného nosorožce dvourohého. Kromě ubytování v místním hotelu, který u návštěvníkům navozuje pocit dobrodružné dovolené v africké savaně, nabízí také projížďky v části safari přímo mezi zvířaty. Doposud byly tyto projížďky realizovány autobusy nebo vlastními automobily. Nově bude ovšem prohlídka této části, jako jediná v Evropě, umožněna také v elektromobilech

 

Nový projekt se nazývá E-safari a jeho realizace započne již zítra, tedy 18. července. Pracovníci zoologické zahrady se tímto gestem snaží návštěvníky seznámit s environmentálně přijatelnějším způsoby osobní dopravy. A kde jinde bychom se měli chovat ohleduplně k přírodě než na tomto velikém prostranství plném různých druhů kopytníků?

 

Elektromobily jsou tišší, proto nebudou zvířata plašit a my si tak můžeme užít autentickou atmosféru afrického safari. To, že z elektrického auta nevychází žádné škodlivé látky, které mají negativní dopad na místní prostředí, snad ani není třeba zmiňovat. Elektromobily zde budou zdarma k zapůjčení a v případě, že přijedete vlastním šetrným vozem, dostanete dokonce 50 % slevu na vstupenky do safari. Do budoucna se také počítá s vybudováním dobíjecích stanic pro elektromobily přímo v areálu zoologické zahrady.

 

 

Zdroj: rozhlas.czFoto: Wikimedia Commons/Mistvan Tagy: česko, safari, elektromobil, unikat, zoo dvur kralove
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější