Úterý 20. 2. 2018 svátek má Oldřich

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Google Maps

Google na Faerské ostrovy dlouho zapomínal. Lidem poslal vybavení, aby mohli natočit záběry pro Street View z ovčích hřbetů

Po projektu Sheepview si iniciativy ostrovanů všiml i samotný Google a poslal tam potřebné vybavení.

13. listopad 2017, 19:11
13. listopad 2017, 19:11

Po projektu Sheepview si iniciativy ostrovanů všiml i samotný Google a poslal tam potřebné vybavení.

Díky službě Google Street View si můžeš z pohodlí domova prohlédnout různá místa po celém světě včetně zapadlých ulic. Díky mapování míst auty jsme už mohli vidět i různé bizarní či děsivé situace a záběry, nad nimiž zůstal rozum stát. Ale stále zůstalo pár zemí či regionů, kde jsme o záběry ze Street View byli ochuzeni. Mezi nimi i kouzelné Faerské ostrovy.

 

 

Faerské ostrovy se proto rozhodly na nic nečekat a za účelem zviditelnění a podpory turismu zmapovat svou oblast netradičním způsobem, pomocí ovcí. Jelikož tam žije dvakrát více ovcí než lidí, zvířata dostala na své hřbety kamery a vydala se natáčet krásu ostrovů. Díky tomu vznikl projekt Sheepview z iniciativy místní obyvatelky Durity Dahl Andreassenové.

 

 

Této kampaně si nakonec všiml i samotný Google. Na ostrovy poslal potřebné vybavení včetně 360 kamer. Ty byly znovu osazeny na hřbety ovcí, které se po zemi pohybují jako doma. Kromě toho dostali kamery i ostrované, záběry zhotovovali pěšky, z kol, aut, kajaků či lodí. I díky tomu tak mohou lidé konečně prozkoumat Faerské ostrovy v plné kráse. Manažer programu Google Maps to okomentoval vtipně: „Kde je vlna, tam je cesta.“

 

 

A i samotní místní obyvatelé mají radost z toho, že zařazení Faerských ostrovů do služby Street View jim pomohlo o něco pozvednout turismus. Za to vděčí hlavně svým ovečkám, které si zažily pět minut slávy.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější