Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. února 2018 17:00
Čas čtení 0:00
Pavlína Plecitá

Bohatí Londýňané budou dobrovolně přispívat na lidi bez domova. Obyvatelé Westminsteru mají všechno, včetně laskavého ducha

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Jedna z nejbohatších londýnských čtvrtí překvapila šlechetným gestem.

Pomáhat lidem v nouzi rozhodně není v dnešní uspěchané době nijak samozřejmé. Mnozí z nás buď nemají dostatek prostředků, které by dokázali situaci zlepšit, jiným zase chybí zájem. Obyvatelé londýnské čtvrti Westminster nedávno dokázali, že jim nechybí ani jedno.

Jedná se o jednu z vůbec nejbohatších čtvrtí hlavního města a místní obyvatelé jsou ochotni využít peníze i k veřejným účelům a projektům, které se zabývají těmi nejchudšími. Společně se tedy k městské radě vyjádřili, že by chtěli do společného fondu přispívat více peněz. Ta se na ně obrátila s nabídkou dobrovolné daně ve výši asi 24 000 korun. Peníze by měly být využity mimo jiné na podporu mladých a studentů, lidí bez domova a těch, kteří se cítí osaměle. 

Bohatí Londýňané budou dobrovolně přispívat na lidi bez domova. Obyvatelé Westminsteru mají všechno, včetně laskavého ducha
Zdroj: pexels.com

K iniciativě nejvyšší dobrovolné daně se vyjádřilo na 400 obyvatel čtvrtě Westminster. Jejich přáním bylo zaujmout společnými silami postoj, že jim osud jejich sousedství není lhostejný. „Výsledek našich konzultací odráží laskavý a velkorysý duch obyvatel Westminsteru,“ komentuje radní Nickie Aiken. My takovému šlechetnému přístupu rozhodně fandíme a přejeme si, aby nebyl jediným, o kterém budeme slýchat. 

Domů
Sdílet
Diskuse