Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. května 2018 v 15:02
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Změňte si hesla, vyzval Twitter všech 330 milionů uživatelů. Může za to vážná bezpečnostní chyba

TECH BEZPEČNOST TWITTER
Uložit Uložené

Ke zneužití prý nedošlo, je ale potřeba obezřetnosti.

Kalifornská společnost Twitter vyzvala všechny své uživatele, aby si co nejrychleji změnili hesla. Objevil totiž bezpečnostní chybu, kvůli které mohlo dojít k úniku hesel. Ačkoli potvrdil, že prozatím neexistuje podezření, že by byla data zneužita, nabádá k vyšší opatrnosti. Výzva zahrnuje i aplikace třetích stran jako Twitterrific nebo TweetDeck.

Chyba vznikla při procesu tzv. hashování, při kterém se samotná hesla nahrazují řetězcem náhodných znaků. Kvůli chybě byla však hesla ukládána nekódovaně, tedy v prostém textu, čehož by mohli potenciálně zneužít hackeři. Twitter se k chybě přiznal a hesla odstranil


Není známo, kolik uživatelů bylo díky takto nezabezpečeným citlivým údajům ohroženo a jak dlouho vůbec byli vystaveni tomuto nebezpečí. Ke změně hesla vyzval všech svých 330 milionů uživatelů, což není zrovna optimistické.

Domů
Sdílet
Diskuse