Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. října 2018 12:56
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Apple mění pravidla: Nechcete přijít o váš nový Macbook Pro? Nenechte ho opravovat v obyčejném servisu

TECH
Uložit Uložené

Pokud si pořídíte nejnovější Macbook Pro nebo iMac, budete se s případným servisem obrátit na ověřený servis. Jinak o svoje zařízení přijdete.

Společnosti Apple unikly poměrně zajímavé interní dokumenty. Z těch vyplývá, že nejnovější Macbooky Pro a iMac Pro s novým T2 čipem již nebude možné nechat opravit v neautorizovaných servisech.

Bezpečnostní zámek

Zabrání vám v tom sofistikované softwarové zabezpečení. Pokud tedy dojde k výměně jakéhokoliv dílu ve vašem zařízení, je následně potřeba, aby prošlo kontrolou přes speciální software. Ten po opravě klasicky zkontroluje základní specifikace a chování systému po opravě a provede verifikaci. Po tomto kroku je možno zařízení začít používat.

Apple mění pravidla: Nechcete přijít o váš nový Macbook Pro? Nenechte ho opravovat v obyčejném servisu
Zdroj: slashgear.com

Pokud takto neučiníte a necháte si zařízení opravit v neautorizovaném servisu, přestane fungovat a nebude možné ho oživit, než ho donesete do autorizovaného servisu, za což si ale ve výsledku nemile připlatíte.

Tento problém se bude týkat výměny displeje, základní desky, Touch ID, baterie, reproduktorů, klávesnice a trackpadu. Takže téměř cokoliv z hardwarových periferií.

Ačkoliv se toto opatření týká pouze aktuálně uvedených zařízení, lze očekávat, že se tato novinka nyní začne objevovat ve všech produktech, které Apple na trh uvede.

Domů
Sdílet
Diskuse