Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 16. 2. 2020 svátek má Ljuba

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Refresher - Rozhovory
4
Adam Smeták
16. duben 2019, 16:55
Čas čtení: 5:22

REFRESHER dívka Petra: Do finále Miss jsem se dostala náhodou. Uživit se v Česku modelingem je těžké

Petra je moderátorka, modelka, ale i správkyně sociálních sítí.

Adam Smeták
16. duben 2019, 16:55
Čas čtení: 5:22
REFRESHER dívka Petra: Do finále Miss jsem se dostala náhodou. Uživit se v Česku modelingem je těžké
Zdroj: REFRESHER/Filip Poreba
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Moderátorku a modelku Petru Mácovou pravděpodobně znáš z YouTube kanálu Refresheru, kde vystupuje v pravidelných středečních Freshnews, v anketách i rozhovorech. Pro tentokrát jsme si prohodili role a vyzpovídali jsme my ji.

 

Prozradila nám, jak se k moderování pro REFRESHER dostala, jak se probojovala do finále České Miss 2017, co obnáší práce správkyně sociálních sítí a mnoho dalšího. Rozhovor doplňuje série snímků od fotografa Filipa Poreby.

 

REFRESHER dívka Petra Mácová: Při moderování mívám trému. Nejnáročnější je natáčet ankety

 

Baví tě více moderování, nebo modeling?

Stoprocentně moderování. V modelingu mě soudí jen podle vzhledu. Klient si tě prohlédne od shora dolu a kouká jen na to, jak vypadáš. Ale u moderování můžeš ukázat, že je v tobě i něco víc než jen tvář, že máš nějakou přidanou hodnotu.

 

Co tě přimělo poslat životopis do Refresheru?

Viděla jsem inzerát a zrovna v tu dobu jsem hledala něco ke své práci. Řekla jsem si, že to prostě zkusím. Je dost možné, že uvnitř sebe jsem to vždycky chtěla dělat, akorát jsem o tom nevěděla. A musím říci, že mě to neskutečně baví. 

 

Máš někdy trému?

Mám. Skoro pokaždé. I když to tak nevypadá, jsem hodně stydlivá. I to, že jsem loni v létě poslala životopis do Refresheru, pro mě bylo vystoupení z komfortní zóny. Vždy mi vadilo být před kamerou. Takže i to, že jsem byla v Miss a že jsem se přihlásila na post moderátorky v Refresheru, pro mě bylo překonání sama sebe.

 

Natáčíš raději Freshnews, nebo videa na ulici?

Mě baví obojí, ale nejnáročnější je natáčet ankety. Přijde mi, že se lidi tady v Praze bojí kamery a mikrofonu. Zabere spoustu času vůbec najít deset lidí, kteří odpoví alespoň na nějaké otázky. Celý ten proces trvá klidně i několik hodin.

 

REFRESHER dívka Petra Mácová: Při moderování mívám trému. Nejnáročnější je natáčet ankety

 

Živíš se správou sociálních sítí už od střední školy. Co to obnáší?

Já jsem nikdy nevěděla, co chci dělat. Ani na základce, ani na gymnáziu. Na střední jsem se na Instagramu prezentovala hezkými fotkami, čehož si všiml jeden pražský obchodní dům, který mi nabídl spolupráci. A tím to celé začalo. Nabalovaly se další podniky, restaurace a podobně. Dělala jsem to celou dobu na sebe, až teď posledního tři čtvrtě roku pracuji v reklamce. Máme kancelář, kde lidé kódují weby, jsou tam grafici i redaktoři. Každý má svoji práci. Já jsem tam na správu sociálních sítí.

 

Chodíš tedy klasicky každý den do práce?

Chodím tam, když je potřeba. Většinou jednou dvakrát do týdne. Musím tam chodit jen na schůzky nebo k představení nového klienta, pro kterého budu pracovat. Máme také týdenní statusy, kde probíráme, co se událo. Jinak dělám z domova.

 

Máš představu, co bys dělala, kdybys nebyla moderátorkou?

Asi bych směřovala k marketingu. Už teď musím nastavovat reklamy, cílit na určité lidi a občas vymýšlím minikampaně.

 

Proslavila ses jako finalistka České Miss 2017. Jak vypadá zákulisí téhle soutěže a jak se do ní přihlásíš?

U mě to byla dost náhoda. V té době jsem dělala Instagram pro obchodní dům, kde se konal casting. A já tam šla natáčet Instagram Stories. Byla jsem tam s mamkou, která mě přesvědčovala, abych to šla také zkusit. Samotnou mě to ani nenapadlo. No a nakonec jsem se dostala až do finále. Soutěžily se mnou i holky, pro které to byl sen od pěti let, ale já nad tím nikdy ani nepřemýšlela. Nikdy jsem neměla ambici být modelkou. 

 

REFRESHER dívka Petra Mácová: Při moderování mívám trému. Nejnáročnější je natáčet ankety

 

Co si myslíš o současném stavu Miss?

Myslím si, že Miss nejvíce ublížilo to, že není v televizi. I když jsou mladí hlavně na internetu, televize má pořád strašně velké publikum. A ke všemu je těch soutěží více. Není jen Česká Miss, ale i Miss Léto a další, takže možná lidé ani nevědí, která Miss je která a co sledovat.

 

Proč myslíš, že Českou Miss žil v 90. letech celý národ a dnes už skoro nikoho netáhne?

Byly tu jen dvě soutěže. Miss České republiky a Česká Miss. A bylo mnohem těžší se tam dostat. Nároky byly vyšší, holky musely být vysoké, hubené a krásné. Ty tři vítězky pak byly na všech společenských akcích a psalo se o nich v médiích. V dnešní době je takovýchto v uvozovkách slavných lidí spousta, takže vítězky Miss už nejsou tak výjimečné jako dřív.

 

Zastupuje tě agentura Pure Models. Jak funguje vaše spolupráce?

S touto agenturou měla Miss spolupráci, takže jsme do ní všechny automaticky šly. Po finále si nechala jen pár holek. Já byla mezi nimi a spolupráce pokračuje doteď. Funguje to tak, že oni dostanou nabídku třeba na focení a potřebují hnědovlasou holku. Pak se mě zeptají, zda mě mohou nabídnout, ale pořád to není jisté. Těch holek takhle nabídnou třeba dvacet.

 

REFRESHER dívka Petra: Do finále Miss jsem se dostala náhodou. Uživit se v Česku modelingem je těžké

 

A jsi hodně vytížená, co se týče modelingu?

Je to občas příjemné, že si můžu vyzkoušet něco jiného než svoji normální práci, ale určitě se tím neživím. Není to můj full-time job. A myslím si, že v České republice je těžké se tím uživit. Je zde jen pár modelek, které mohou mít jen tento příjem. 

 

Máš nějaký sen, nějakou vysněnou spolupráci v rámci modelingu?

To ne. Nemám. Samozřejmě by bylo příjemné, kdybych byla na titulce nějakého časopisu, ale není to úplně něco, za čím bych si stoprocentně šla.

  

Po Miss jsi měla roční kontrakt s Juliette Armand. Co to zahrnovalo?

Jela jsem do Řecka, kde vyrábí krémy. Je to rodinný podnik, takže jsem se tam byla seznámit s majiteli. Potom jsem byla v Itálii na obrovském kosmetickém veletrhu a u moře v Řecku, kde jsme fotili. Takže i když jsem v missce nevyhrála, titul tváře kosmetické značky byl podle mě nejlepší ze všeho. 

 

Studuješ?

Nestuduji. Mám dostudované gymnázium, pak jsem šla na roční pomaturitní studium angličtiny. Počítala jsem s tím, že půjdu na vysokou, ale pak do toho vstoupila misska. A protože mám práci, která mě živí, neměla jsem potřebu jít dál. Vždycky říkám, že se chystám na vysokou, ačkoli tomu moc nevěřím.

 

A na jakou vysokou školu bys šla?

Na mediální studia na Karlově univerzitě. Hodilo by se mi to k tomu, co dělám.

 

Co děláš ve volném čase?Ve volném čase jsem nejvíc s Krištofem. Momentálně zařizujeme byt, takže pořád dokupujeme nějaké věci. Snažím se dost sportovat, ale v poslední době se mi to moc nedařilo, protože jsem byla trošičku líná, ale snažím se na to zase najet zpátky. Teď už je hezky, tak alespoň běhám venku. Jinak dělám klasické věci, které by člověk při pohledu na můj Instagram asi nečekal. Vařím, uklízím a dělám takové ty domácí práce.

 

Máte na sebe s Krištofem vůbec čas?

Máme. Je to nárazové. On musí někdy odcestovat, já někdy také, ale je to maximálně na týden, takže na sebe máme spoustu času.

 

REFRESHER dívka Petra Mácová: Při moderování mívám trému. Nejnáročnější je natáčet ankety

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější návrhář nebo značka?

Já asi nemám nic oblíbeného. Já jsem nikdy nebyla taková, že bych si kupovala extrémně drahé věci a high fashion. Moc na to nejsem. Stačí mi, když se mi to oblečení líbí. 

 

Jaký máš názor na fast fashion módu?

Vím, že se to teď hodně řeší, vím, že je to špatné. V pubertě jsem si každý pátek před akcí musela koupit něco nového, ale postupem času mi došlo, že to lidi stejně nevnímají a je to naprosto zbytečné. Teď, i když nakupuji v klasicích řetězcích, se snažím nad oblečením více přemýšlet. Kupuji si věci, u kterých počítám s tím, že mi vydrží delší dobu. 

 

Vyzdvihla bys nějaké focení nebo kampaň, která tě hodně bavila nebo jsi na ni hrdá?

Bavila mě moje poslední práce ve Španělsku. Poprvé jsem natáčela krátký film. Byla to pro mě nová zkušenost. Prošla jsem klasickým castingem, kde byla spousta dalších lidí. Já jsem hodně stydlivá, takže to pro mě bylo něco šíleného. Musela zahrát hádku v angličtině s cizím klukem, kterého jsem viděla poprvé v životě. Nepočítala jsem s tím, že by mě přijali, ale dva dny nato mi volali, že jsem se jim líbila a že letíme do Španělska natáčet. Zjistila jsem, že mě to baví, že asi ráda hraji a natáčím. Teď se tomu chci věnovat víc.

 

Takže do budoucna by sis chtěla zahrát třeba v seriálu/filmu? Asi jo. Musím říct, že nevím, protože tohle byla moje první zkušenost. Ale hodně mě to bavilo a oproti tomu focení je to neporovnatelné, protože ze sebe opravdu můžeš ukázat něco víc.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
8
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.