Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. července 2019 10:17
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Raperovi Leu Beránkovi hrozí až 12 let za mřížemi kvůli násilným útokům. Napadení invalidy ale odmítá

ZAJÍMAVOSTI LEO BERÁNEK
Uložit Uložené

Účastník reality show Hotel Paradise a raper čelí soudnímu řízení.

Autorovi hitu Boty hrozí až dvanáct let natvrdo. Obžaloba jej viní hned z několika násilných trestných činů. Devětadvacetiletý Leo Beránek stanul v pondělí před městským soudem v Praze, kde připustil, že se dopustil napadení, které vyústilo v těžké ublížení na zdraví. Ostatní násilné činy odmítl. O průběhu soudního jednání informovaly Novinky

Beránek, který je držitelem hudební anticenu Zlatý David pro nejhoršího zpěváka roku, se přiznal, že loni na Prvního máje surově zbil a zkopal v centru Prahy před klubem Ateliér mladíka, kterému způsobil otevřenou zlomeninu spodní čelisti, otřes mozku a další zranění. Dobitého mládence měl během napadení nakopnout do obličeje.

Interpret uvedl, že se s napadeným znal. Měl od něj někdy brát pervitin. V brzkých ranních hodinách jej prý zahlédl, jak napadá dívku, a tak se rozhodl zakročit. „Od malička jsem byl vychováván, že ženy se nemlátí,“ prohlásil podle Novinek Beránek.

Mladíka měl okřiknout a posléze napadnout. Surovost svého útoku připsal dlouholetému tréninku tha-boxu„Já za to opravdu, opravdu nemůžu, že mi noha po týhle kombinaci vyjede. Zlomit čelist jsem mu opravdu nechtěl,“ prohlásil. Zbitého muže v bezvědomí nechal prý na místě ležet, protože věděl, že u sebe nosí nůž a bezvědomí mohl jen hrát. 

Doporučeno
Lea Beránka poslal soud na 6 let do vězení. Raper se proti rozsudku odvolal Lea Beránka poslal soud na 6 let do vězení. Raper se proti rozsudku odvolal 3. října 2019 16:01

K dalšímu napadení mělo dojít jen pět dní po tomto incidentu a Beránek měl během něj podle obžaloby zmlátit jedenatřicetiletého invalidního muže o francouzských holích. Pohádat se s ním měl v parku ve Lhotce v Praze. Do hádky se měl vložit další muž, na kterého Beránek měl vytáhnout teleskopický obušek a nejméně čtyřikrát jej praštit do hlavy. Na zemi jej pak měl skopat. 

Do bitky se chtěl zapojit další muž se psem, ale Beránek údajně vytáhl zbraň, namířil ji na psa a opakovaně natahoval závěr a mačkal spoušť. Poté namířil pistoli i na muže a zmáčkl kohoutek nenabité zbraně. V tu chvíli se podle obžaloby přidali dva Beránkovi přátelé, kteří vytáhli pistoli a nůž a vyhrožovali muži, že mu psa zastřelí. Podle obžalovaného se nic takového nestalo

Beránek se měl s invalidou sejít v parku poté, co mu pár dní předtím podle jeho tvrzení prodal špatnou drogu, nebo mu něco hodil do pití. Do parku přišel s dalšími čtyřmi lidmi a čekalo tam na něj desítka lidí se psy. Prý na sebe jen pokřikovali a to bylo vše. 

Leo Beránek si rozsudek vyslechne po dalších soudních jednáních. Přítěží mu bude, že už se v minulosti opakovaně dopustil násilných činů. Když v roce 2013 obdržel hudební anticenu Zlatý David, rozzuřil se, cenu rozbil, moderátora poplival a verbálně zaútočil na publikum. Po odchodu z Roxy, kde akce probíhala, spolu se skupinou svých přátel napadl kolemjdoucího

Domů
Sdílet
Diskuse