Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. srpna 2019 v 10:58
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Američan, kterého šikanovali za vztah s transgender ženou, spáchal sebevraždu

ZAJÍMAVOSTI ŠIKANA SPOLEČNOST
Uložit Uložené

Dvacetiletý muž, který chodil s transgender ženou, spáchal sebevraždu kvůli neustálé šikaně. Důvodem byl jeho vztah.

Maurice Willoughby, kterého lidé znali pod přezdívkou Reese, zemřel jen několik dní poté, co byl intenzivně šikanován kvůli vztahu s transgender ženou. Dvacetiletý muž z Filadelfie byl velmi otevřený ohledně svého vztahu a vyšel s ním najevo ve videu na Facebooku, kde získal více než 15 tisíc zhlédnutí. Ve videu brání svou přítelkyni Faith.

Slova podpory však překryl masivní odpor. Muž byl šikanován, lidé se mu vysmívali a zesměšňovali ho na veřejnosti. Svědčí o tom i příspěvek kolující na Twitteru, kde na něj kolemjdoucí útočí a natáčí si to na kameru.

Doporučeno
První česká transgender modelka Peťa Nitka: Chci lidem ukázat, že je v pořádku být jako já První česká transgender modelka Peťa Nitka: Chci lidem ukázat, že je v pořádku být jako já 17. února 2019 v 13:01

Reesův příběh vyvrcholil tragickou událostí. Šikanovaný muž totiž o víkendu spáchal sebevraždu. Jak doplnil na svých facebookových stránkách Institut Marsha P. Johnsona, Reese měl problémy s drogami. Když už mu připadalo, že není žádné jiné východisko, vyhrožoval sebevraždou společně s Faith. Ta však nechtěla a utekla do bezpečí. 

„Nejhlubší soustrast s Faith a také s Reeseho rodinou. Toto je chvíle, kdy je třeba truchlit nad ztraceným životem a podporovat Faith během tohoto obtížného životního období,“ vzkazuje institut. 

Stále příliš velké tabu?

Na Twitteru vznikl hashtag #RIPReese, kde lidé posílají kondolence a zároveň podporují vztahy mezi cisgender (tedy genderovou identitou odpovídající pohlaví přidělenému při narození) a transgender. Jde i přes stále více otevřený svět o poměrně značné tabu, o kterém je před širokou veřejností problematické otevřeně hovořit.

Doporučeno
Kouřit ještě nesmí, ale dřít na tabákových plantážích ano. Co všechno máš z dětské práce? Kouřit ještě nesmí, ale dřít na tabákových plantážích ano. Co všechno máš z dětské práce? 12. června 2024 v 14:00

„Není žádným tajemstvím, že každá komunita má své problémy bez ohledu na to, jak krásně si to vykreslujeme, ale zatraceně, utlačovaní lidé tu stále utlačují naše vlastní lidi? Neříkej, že na černých životech záleží, pokud tato skupina nezahrnuje černé trans lidi a duševní zdraví v černošské komunitě,“ rozhořčil se na Instagramu model a aktivista Yves Mathieu.

„Tohle je hrůza a já na tom nenávidím všechno. Ignorace, nenávist a toxická maskulinita zabila našeho bratra. Odpočívej v pokoji,“ píše v emotivním vzkazu Mathieu.

Domů
Sdílet
Diskuse