Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. listopadu 2019 v 12:45
Čas čtení 0:00
Vojtěch Vanda

Celníci zadrželi brněnské „pekaře“, v domácích pekárnách posílali drogy do Ameriky

NEWS BRNO
Uložit Uložené

Případ pro mladé dealery vykynul v nepěknou polízanici.

Brněnské protidrogové oddělení zadrželo v půlce září šest osob blízkých mladistvého věku, které posílaly balíčky s drogami do Spojených států v domácích pekárnách. Informaci zveřejnila Celní správa České republiky. Domácí muži zákona na případu spolupracovali i s DEA, americkým federálním orgánem potírajícím výrobu a distribuci drog.

Doporučeno
Tři cizinci propašovali do Prahy 142 kilogramů katy jedlé. Jeden policii stále uniká Tři cizinci propašovali do Prahy 142 kilogramů katy jedlé. Jeden policii stále uniká 11. listopadu 2019 v 16:58

Všichni zadržení pocházeli z okresu Brno-venkov. O jejich vypečených obchodech se vědělo od dubna, kdy byly v Praze zadrženy balíčky směřující do USA. V nich byly domácí pekárny, uvnitř kterých našli celníci čtyři kilogramy krystalů MDMA, jež se dále používají k výrobě extáze. Zjistilo se, že bylo posláno několik zásilek i do Austrálie.

Celníci zadrželi brněnské „pekaře“, v domácích pekárnách posílali drogy do Ameriky
Zdroj: Celní správa České republiky

Těm se následně povedla vypátrat osoba, která balíky odeslala. Ke stejné osobě se dopracovali i policisté z protidrogového v Brně. Indície naznačovaly, že se bude jednat o gang z Brněnska. Zároveň se povedlo identifikovat dvě brněnské garáže, jež měly sloužit jako distribuční sklady.

„Operativně-pátrací činností celníci postupně identifikovali šest osob podílejících se na nelegálním dovozu, vývozu a distribuci návykových látek. Byly zjištěny dvě garáže v Brně, které sloužily jako distribuční sklady," přiblížila následnou detektivní práci mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková

Celníci zadrželi brněnské „pekaře“, v domácích pekárnách posílali drogy do Ameriky
Zdroj: Celní správa České republiky

V polovině září se zahájila závěrečná fáze vyšetřování. Po domovních prohlídkách nejen v Brně, ale i různě po republice, zaznamenaly ochranné složky zajímavý nález. „Celníci zajistili přibližně 30 000 tablet extáze, 12 kilogramů MDMA ve formě krystalů, 2,5 kilogramu kokainu, 195 gramů metamfetaminu, 850 tripů LSD, 433 828 korun a 1 350 eur v hotovosti," shrnula celkový zabavený majetek Temňáková.

Celníci zadrželi brněnské „pekaře“, v domácích pekárnách posílali drogy do Ameriky
Zdroj: Celní správa České republiky

Kromě výše zmíněných věcí byly zajištěna také dvě osobní vozidla, mobilní telefony, řada listinných či jiných důkazů nebo také výpočetní technika. Rozprášení drogových aktivit skupiny mladých dospělých se tedy jevilo jako úspěšné, jelikož se povedlo i všech šest osob zadržet. 

Doporučeno
V Brazílii zadrželi Češku kvůli podezření z pašování kokainu. Měla s sebou dvouletou dceru V Brazílii zadrželi Češku kvůli podezření z pašování kokainu. Měla s sebou dvouletou dceru 8. října 2019 v 16:08

Pět z nich bylo obviněno z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pokud budou uznáni vinnými, může jim být udělen trest odnětí svobody v trvání od desíti do osmnácti let nebo zabavení majetku.

Domů
Sdílet
Diskuse