hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

10 nejočekávanějších hororů roku 2020

Desítka toho nejstrašidelnějšího plná duchů, příšer a psychologických her.

5. leden 2020, 17:31 Čas čtení: 4:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
10 nejočekávanějších hororů roku 2020
Zdroj: United Artists Releasing
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
0
Dominik Vetrák
5. leden 2020, 17:31
Čas čtení: 4:48

10 nejočekávanějších hororů roku 2020

Desítka toho nejstrašidelnějšího plná duchů, příšer a psychologických her.

Dominik Vetrák
5. leden 2020, 17:31
Čas čtení: 4:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
10 nejočekávanějších hororů roku 2020
Zdroj: United Artists Releasing

Rok 2019 přinesl jen hrstku opravdu kvalitních hororových počinů a ty, které nás zaujaly, bychom dokázali spočítat na prstech jedné ruky. Přesto se nám podařilo sestavit alespoň úctyhodný žebříček deseti těch nejlepších. O nich sis mohl přečíst v našem předchozím článku zde.

 

Tento rok bude podle dostupných informací o něco lepší a k režisérské židli se vrací i pár zvučných jmen. Pokračování duchařin doplní pár krváků či psychologických her, no a na své si přijdou i milovníci hororových klasik. Níže najdeš náš výběr seřazený podle data premiér, který by sis jako milovník strašidelných filmů rozhodně neměl nechat ujít.

 

 

1. Fantasy Island (režie: Jeff Wadlow, 13. únor 2020)

 

Studio Blumhouse stojící zejména za béčkovými, zato v moderní době populárními kasovními trháky, přichází s dalším zajímavým snímkem. Skupinka turistů se v něm dostává na stejnojmenný ostrov, kde jim hostitelé slibují, že kouzelné místo, na které přišli, splní jejich přání. Sám už víš, že v tom bude nějaký háček.

 

Ve snímku si kromě charismatické Lucy Hale zahraje i komický Michael Peña, takže o zábavu bude značně postaráno. Partě lidí půjde o život a jejich nejtajnější fantazie se ve skutečnosti mohou stát pořádně nebezpečnými. Trailer vypadá zajímavě a můžeme jen doufat, že nás potěší i samotný projekt.

 

 

2. Gretel & Hansel (režie: Oz Perkins, 20. únor 2020)

 

Jeníček a Mařenka před pár lety dostali vlastní film, o který se postaral trochu šílenější Nor Tommy Wirkola a do žánru přinesl svěží vánek plný krve a strhujícího tempa. Oficiální synopse tohoto počinu poznamenává, že příběh vlastně všichni známe, a zároveň slibuje vlastní netradiční zpracování.

 

Při zhlédnutí traileru tě zaujme temný vizuál a ztvárnění známých postav včetně strašidelné stařeny. Těžko odhadnout, zda opětovné nahlédnutí do světa bratří Grimmů přinese úspěch, ale jednoznačně jsme zvědaví, jak to dopadne.

 

 

 

3. Invisible Man (režie: Leigh Whannell, 5. březen 2020)

 

Poslední Whannelův film s názvem Upgrade byl šílenou futuristickou akční jízdou plnou krve a originální práce s kamerou, která potěšila umělecké očko nejednoho diváka. Leigh v minulosti pracoval s Jamesem Wanem, ale od určitého bodu se vydal i vlastní cestou. Jeho další vlastní počin o neviditelném muži by tedy mohl být opět kvalitní peckou.

 

Příběh nám přiblíží Cecilii a jejího násilného přítele, který si údajně vzal život. Po podivných událostech začíná mít podezření, že k dané smrti možná nikdy nedošlo a vynasnaží se dokázat, že v jejím životě dělá nepořádek jakýsi neviditelný člověk. Je nám více než jasné, že děj nebude jen přímočarou záležitostí a věříme, že nás Whannell příjemně překvapí.

 

 

4. A Quiet Place: Part II (režie: John Krasinski, 19. březen 2020)

 

John Krasinski nám nedávno přinesl netradiční žánrovku plnou monster a zlověstného ticha. Vzrušující zpracování s Emily Blunt v hlavní roli bylo kinovým hitem a na potvrzení dvojky jsme nemuseli čekat dlouho. Tiché místo představilo svět monster citlivých na zvuk, které si velmi snadno dokáží najít svou oběť.

 

Co nás tedy čeká ve dvojce? Oficiální synopse a ukázky nás opět vracejí do světa teď už rozbité rodiny Abbottových snažící se uplatnit stejná pravidla k cestě za přežitím. Dostanou se do konfliktu s jinými lidmi, ale pravděpodobně také s dalším nebezpečím čekajícím za hranicemi jejich domova. Upoutávka opět vypadá lákavě.

 

 

5. Antlers (režie: Scott Cooper, 16. duben 2020)

 

Posledním filmem Scotta Coopera byl emocionální příběh o lidském trápení a hledání vykoupení z westernového prostředí v hlavní roli s Christianem Balem. Po skvělém režijním výkonu se o to víc těšíme na jeho další projekt, i když tentokrát z jiného soudku. Film Antlers natočený ve spolupráci s Guillermem del Torem nás okouzlil a doufáme, že nebudeme zklamáni.

 

Příběh se točí okolo mladého chlapce ukrývajícího děsivé tajemství a každému z nás je jasné, že půjde o něco nadpřirozeného. Po nevysvětlených událostech padne do hledáčku své učitelky a vyšetřovatele, kteří se onu záhadu budou snažit odhalit. Určitě to ale nebude jednoduché.

 

 

6. Saw 9 (režie: Darren Lynn Bousman, 18. červen 2020)

 

Originální film z úvodu kariéry Jamese Wana, který je dnes již hororovou klasikou, se stal nesmírně populárním a do jeho rozehrané hry s tajemným vrahem se chtělo pustit hned několik jiných režisérů. Poslední dvojice se rozhodla ságu opět oživit v roce 2017 s titulem Jigsaw, ale velmi neuspěla a o odlišnou verzi se postará režisér dvojky až čtyřky.

 

Saw 9 zatím nese pracovní název The Organ Donor a není jasné, zda si ho i ponechá. Herecké obsazení zahrnuje Chrise Rocka a Samuela L. Jacksona a zbývá nám jen doufat, že vize tvůrců bude opravdu originální a plná různorodých nápadů. O ději zatím nic přesného nevíme, avšak jisté zdroje uvádějí, že by mělo jít o reboot.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

And so it begins... #saw

Príspevok, ktorý zdieľa Darren Bousman (@darrenbousman),

 

7. Candyman (režie: Nia DaCosta, červen 2020)

 

Název Candyman zřejmě mladší generaci diváků moc neříká. Originální film z roku 1992 hovoří o urban legendě týkající se jistého Candymana, který byl v minulosti znetvořený a nechán napospas agresivním včelám. Legenda hovoří o tom, že se objeví při vyslovení jeho jména pětkrát před zrcadlem. Jednoduše se přijde pomstít. Jistá dívka ale na tyto pověry nevěří a ty už víš, kam se děj posune dál.

 

Candyman byl trilogií, avšak nový počin by měl navázat na jedničku. Z producentské a scenáristické stránky na projekt dohlíží talentovaný Jordan Peel a vrátit by se měl ústřední Candyman v podání Tonyho Todda.

 

Preview horory 2020
Preview horory 2020 Zdroj: Sony

 

8. Malignant (režie: James Wan, 20.srpen 2020)

 

Malignant je pro většinu hororových nadšenců určitě nejočekávanějším projektem tohoto roku. James Wan se vrací ke kormidlu a pokusí se nás opět strašit svými mistrovskými technikami. Osm měsíců před premiérou snímku nemáme téměř žádné informace, avšak šeptá se o adaptaci jeho grafického románu Malignant Man.

 

Román se zaměřuje na muže s podivným nádorem, který je ve skutečnosti mysteriózním parazitem. Ten mu zaručí jakési nepřirozené schopnosti v boji proti zlu. Budeme doufat, že se o filmu brzy dozvíme více. Wanův svět se brzy rozšíří i o pátou část Insidious, takže o návrat k divácky oblíbenému světu nebude nouze.

 

Horory preview 2020
Horory preview 2020 Zdroj: Matt Kennedy | Warner Bros.

 

9. Conjuring: The Devil Made Me Do It (režie: Michale Chaves, 10. září 2020)

 

Conjuring je další z atraktivních sérií vracejících se na plátna kin. Opět uvidíme manželskou dvojici Eda a Lorraine Warrenových v boji proti temným silám. Třetí část nám představí jeden z jejich nejzajímavějších případů, protože se obejde bez strašidelného domu a zavede nás do soudní síně. V centru dění bude totiž případ muže souzeného za vraždu.

 

Ten se ale hájí tím, že v době spáchaného skutku byl posedlý démonem. Jak se vyjádřil samotný James Wan: „Myslím, že je to poprvé v americké historii, kdy obžalovaný použil posedlost jako svou obhajobu.“ Jde o rozhodně zajímavý případ, ale mrzí nás, že ho nezrežíruje právě Wan.

 

Horory preview 2020
Horory preview 2020 Zdroj: Warner Bros.

 

10. Halloween Kills (režie: David Gordon Green, 15. říjen 2020)

 

Halloween je ověřenou značkou a po návratu maskovaného zabijáka Michaela Myerse se tvůrci rozhodli v příběhu pokračovat. Počin před dvěma lety sice nenadchnul, ale s jistotou překonal několik duchařin roku 2018 a vydělal si famózních 255 milionů, což je vzhledem k 10milionovému rozpočtu více než úctyhodné číslo. Myers se tedy vrátí opět na Halloween a to rovnou tento a i příští rok.

 

K druhé části moderní trilogie zatím nevíme téměř nic, ale s jistotou můžeme říci, že se přeživší herecky ansábl vrátí v téměř totožné sestavě. David Gordon Green se postará o oba následující filmy a na pořádný trailer si ještě počkáme.

 

 

Do žebříčku se nedostaly počiny jako Last Night in Soho od Edgara Wrighta či The Turning v hlavní roli s Finnem Wolfhardem a Mackenzie Davis. Další hororové snímky budou v našem hledáčku během následujících měsíců, takže nic důležité nezmeškáte.

 

 

 

Na ktorý z hororov vyššie sa tešíš najviac?
Fantasy Island
72 hlasů
Gretel & Hansel
75 hlasů
Invisible Man
74 hlasů
A Quiet Place: Part II
346 hlasů
Antlers
86 hlasů
Saw 9
259 hlasů
Candyman
42 hlasů
Malignant
63 hlasů
Conjuring: The Devil Made Me Do It
1140 hlasů
Halloween Kills
192 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Warner Bros. Tagy: horor, preview 2020
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Petříček: „Odpálení skladu na našem území jako útok na zboží. Taky mi ten rusko-český slovníček podsouvali“
2 Pohřešovaný chlapec z Brna: Nenašli jej ani potápěči či vrtulník. Pátrá se po něm již sedmý den
3 Kdy se otevřou obchody? Vláda rozhodne na jednání ve čtvrtek
4 „Natáčet domácí porno jako koníček zní šíleně,“ říká mladá dvojice z PornHubu. Prozradili nám, kolik vydělávají a jak začínali
5 Like House řeší vážný problém. V aplikaci pro hlasování bylo zooporno, nahé fotky a násilný obsah
1 Pohřešovaný chlapec z Brna: Nenašli jej ani potápěči či vrtulník. Pátrá se po něm již sedmý den
2 Petříček: „Odpálení skladu na našem území jako útok na zboží. Taky mi ten rusko-český slovníček podsouvali“
3 Like House si odbyl svoji premiéru. Anna Šulc tvůrcům poslala klaunské emoji
4 Mads Mikkelsen je nový John Wick. V napínavém akčním traileru učí geeky vraždit členy násilnického gangu
5 Like House řeší vážný problém. V aplikaci pro hlasování bylo zooporno, nahé fotky a násilný obsah
1 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
2 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
3 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
4 Dana Drábová nám prozradila vše o kontroverzní stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech. Co si myslí o účasti Ruska? (Rozhovor)
5 VIDEO: Youtuber Jake Paul v 1. kole ukončil bývalého bojovníka UFC. Boj netrval ani 2 minuty
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
více z témy filmy a seriály
Nové záběry z připravovaného House of Gucci pobouřily členku slavné rodiny. Al Pacino je prý příliš malý, tlustý a ošklivýNové záběry z připravovaného House of Gucci pobouřily členku slavné rodiny. Al Pacino je prý příliš malý, tlustý a ošklivý
Recenze: Bob Odenkirk je zabiják, kterého se bojí i bezpečnostní služby. V brutálním filmu Nobody vyvraždí desítky RusůRecenze: Bob Odenkirk je zabiják, kterého se bojí i bezpečnostní služby. V brutálním filmu Nobody vyvraždí desítky Rusů
První série Pána prstenů bude stát 450 milionů dolarů. Půjde o nejdražší filmový projekt v historiiPrvní série Pána prstenů bude stát 450 milionů dolarů. Půjde o nejdražší filmový projekt v historii
více článků
Sponzorované články
Chybí ti noční život? Jägermeister tě projektem #SAVETHENIGHT propojí s tvým oblíbeným umělcem, hudebníkem nebo módním návrhářemChybí ti noční život? Jägermeister tě projektem #SAVETHENIGHT propojí s tvým oblíbeným umělcem, hudebníkem nebo módním návrhářem
Zvyšuje pití alkoholu pravděpodobnost nákazy koronavirem?Zvyšuje pití alkoholu pravděpodobnost nákazy koronavirem?
Vildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupyVildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupy
více článků
Další news
včera v 20:24
VIDEO: Slovenský policista brutálně zbil mladíka na zemi. Uštědřil mu rány pěstí, kopance a postavil se mu na břicho.
včera v 18:57
Doctor Octopus bude skutečně ve filmu Spider-Man: No Way Home. Herec Alfredo Molina však asi vyspoiloval víc, než mohl.
více news
Mohlo by tě zajímat
Alfred Hitchcock a Stanley Kubrick mají díky skvělému mash-upu společný krátký filmAlfred Hitchcock a Stanley Kubrick mají díky skvělému mash-upu společný krátký film
Horor It za úvodní víkend zničil kina. Vydělal 180 milionů a získal 12 finančních rekordů (Box Office)Horor It za úvodní víkend zničil kina. Vydělal 180 milionů a získal 12 finančních rekordů (Box Office)
Tvůrce CGI Vladimír Valovič: U Supermanova obličeje s vousy jsem si pomyslel: No, hodně štěstí tomu, kdo to bude dělat (Rozhovor)Tvůrce CGI Vladimír Valovič: U Supermanova obličeje s vousy jsem si pomyslel: No, hodně štěstí tomu, kdo to bude dělat (Rozhovor)
10 odporných sexuálních scén: film o pohlavním styku s mrtvolou má být netradiční lovestory10 odporných sexuálních scén: film o pohlavním styku s mrtvolou má být netradiční lovestory
Komentář: Málo zajímavé filmy, nudné předávání bez celebrit a ztracený význam. Letošní Oscary se nevyplatí sledovatKomentář: Málo zajímavé filmy, nudné předávání bez celebrit a ztracený význam. Letošní Oscary se nevyplatí sledovat
10 nejlepších sportovních filmů, které ti v těle rozproudí adrenalin10 nejlepších sportovních filmů, které ti v těle rozproudí adrenalin
10 nejočekávanějších filmů a seriálů, které v březnu uvidíme na Netflixu, HBO či Amazonu10 nejočekávanějších filmů a seriálů, které v březnu uvidíme na Netflixu, HBO či Amazonu
10 knižních scén, které ve filmech o Harrym Potterovi nedávají smysl nebo nám chybí, protože jsou nesmírně cool10 knižních scén, které ve filmech o Harrym Potterovi nedávají smysl nebo nám chybí, protože jsou nesmírně cool
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.