Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
13. ledna 2020 18:19
Čas čtení 0:43
Antonín Havlík

Vteřiny po oznámení oscarové nominace českého filmu Dcera. Tvůrci propadli bouřlivým emocím

NEWS FILM OSCAR
Uložit Uložené

Podívej se na reakci tvůrců na jejich obrovský úspěch.

Český studentský film Dcera byl nominován na Oscara v kategorii Krátký animovaný film. Tuto informaci dnes oznámila krátce po půl třetí odpoledne našeho času v přímém přenosu moderátorka Issa Rae, která přímý přenos odhalování prestižních nominací uváděla společně s hercem Johnem Cho.

Livestream z těchto nominací sledovali i tvůrci tohoto krátkometrážního loutkového snímku, spolu s 33letou režisérkou Dariou Kashcheevou. Své očekávání nominací natočili na kameru, aby tak zachytili vteřiny jejich radosti, když zrovna moderátorka vyřkla název filmu. V reakci na skvělý úspěch totiž následovaly bouřlivé emoce a také oslavy. Video pak zveřejnili na portálu Vimeo na kanálu FAMU.


Daughter - Oscar nomination from FAMU on Vimeo.

Doporučeno
Český studentský film Dcera je nominován na Oscara! Český studentský film Dcera je nominován na Oscara! 13. ledna 2020 14:49

Emotivní animované drama je bakalářský projekt pojednávající o vztahu matky a otce, kteří se k sobě snaží najít cestu. 

„Každý člověk zažil nějaké nepochopení s rodiči, nebo i křivdu. I když to nějak výrazně nevnímáme, mohlo to ovlivnit i naše chování v dospělosti. Rozhodla jsem se, že scénář bude osobní, a když vznikl rychle, brala jsem to jako dobré znamení,“ řekla režisérka pro Český rozhlas Vltava. O nominacích jsme psali zde.

Domů
Sdílet
Diskuse