Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 19. 1. 2021 svátek má Doubravka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Osobnosti - Česko
8
Vojtěch Vanda
13. říjen 2020, 10:13
Čas čtení: 3:18

Miloši, dej si studenej hadr na hlavu a stáhni se do soukromí, vzkázal Daniel Hůlka v dopise Zemanovi. Vrátí mu státní vyznamenání

Hůlka sdílel svůj dopis „bývalému příteli Miloši“ na Facebooku.

Vojtěch Vanda
13. říjen 2020, 10:13
Čas čtení: 3:18
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Koronavirová opatření přivádí na opačné strany bojiště i dlouholeté přátele. Posledním dramatem, které se v českých kruzích objevilo, je konflikt mezi zpěvákem Danielem Hůlkou a prezidentem Milošem Zemanem. Hůlkovi po nedávných výrocích prezidenta Zemana totiž došla trpělivost, a napsal otevřený dopis na Hrad, se kterým se podělil i se svými fanoušky na Facebooku.

 

 

Srdcervoucí dopis uvádí velice dramaticky. „Vážený pane prezidente, příteli, kamaráde, milý Miloši, donedávna jsem žil v domnění, že Tě mohu nazývat přítelem. I u těch nejlepších přátel se může stát, že nastane situace, na níž má každý z nich opačný názor. Opravdoví přátelé, kteří k sobě mají vzájemný respekt, spolu o věci diskutují a třeba se i pohádají,“ namítá zpěvák.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1613 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
10 zajímavostí o Conoru McGregorovi, o kterých jsi možná nevěděl10 zajímavostí o Conoru McGregorovi, o kterých jsi možná nevěděl
Jaroslav Flegr: Situace bude hrozná v celé Evropě, ale v Česku to bude asi nejhorší (Rozhovor)Jaroslav Flegr: Situace bude hrozná v celé Evropě, ale v Česku to bude asi nejhorší (Rozhovor)
Módní comeback: Značky, které si možná (ne)pamatuješ, jsou zpětMódní comeback: Značky, které si možná (ne)pamatuješ, jsou zpět
VÍCE

 

Vzápětí ale přidává důvod, proč přátelství mezi těmito dvěma muži musí skončit. „Opravdový přítel však nikdy veřejně svého kamaráda nezesměšní a nevzkazuje mu prostřednictvím médií, že si má dát mokrý hadr na hlavu, jen proto, že má odlišný názor. V demokracii má každý názor stejnou hodnotu. Tvůj, stejně jako ten můj nebo názor kohokoli jiného. Pokud ovšem ještě žijeme v demokratické zemi,“ zaútočil Hůlka.

 

 

Jejich rozepři pravděpodobně začal zpěvákův osmiminutový výstup na demonstraci proti rouškám v Praze, na níž se Hůlka opřel do třech hlavních vládních představitelů, kteří figurují v boji proti koronaviru – ministru zdravotnictví Prymulovi, premiéru Babišovi a ministru vnitra Hamáčkovi. 

 

„Je nebezpečný. Je to mocichtivý člověk. Vystupuje velmi autoritářsky. Jednou jsem si přečetl jeho vyjádření, které znělo: Vláda musí chránit děti i proti jejich rodičům, co se týká očkování. Co to znamená? Že nám vezmou děti, když je nenecháme očkovat?,“ zeptal se řečnicky Hůlka na demonstraci proti rouškám, když počastoval rozhodnutí ministra zdravotnictví Prymuly.

 

 

„Druhé jeho vyjádření je snad ještě horší. Prohlásil, že naše demokratické zřízení není vhodné pro boj s koronavirovým onemocněním. Daleko lepší je autoritářský totalitní režim. Tento člověk to chce dotáhnout tak daleko, že bude kontrolovat, jestli správně čuráme a kakáme. Hrůza,“ ohradil se podle webu Expres.cz Hůlka.

 

Prezidentovi nebyla tato demonstrace lhostejná, a taky se vyjádřil. „Do rad, jak zvládnout epidemii, kecá skoro každý. Teď jsem zaregistroval dva zpěváky, kteří natočili videa zlehčující koronavirus se zoufalou neznalostí faktů, například situace ve Švédsku. Jenom bych si přál, aby v té krizové situaci, ve které bezesporu jsme, rozhodovali odborníci,“ citoval Expres.cz prezidenta republiky. 

 

 

 

„Ne abych četl od novinářů, zpěváků, ale i od lidí z vysokoškolské sféry, kteří mají tu jedinou nevýhodu, že dělají jiný obor, než je epidemiologie, tak aby se zviditelňovali tím, že do toho budou mluvit. Ta banda amatérů, která teď v českých médiích exceluje, podle mého názoru jen dezinformuje, místo toho, aby informovala,“ dodal.

Hůlka vrátí vyznamenání

Podobná tvrzení se zpěváka dotkla. „Proč to děláš? Co Tě k tomu vede? Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ? Ty nejsi o nic víc než my, jsi taky jenom člověk, i když si to asi nemyslíš. Ale hlavně: Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem? Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?“ vychrlil spoustu otázek směrem k prezidentovi.

 

Operní a muzikálový pěvec se v návaznosti na tato vyjádření urazil tak moc, že v dopise nakonec informuje, že vrátí státní vyznamenání, které dostal právě z rukou Zemana. 

 

„Děkuji Ti za poslední lekci, kterou jsi mi dal na rozloučenou s naším přátelstvím. Ukázal jsi mi svou pravou tvář, a tím jsi mě donutil zachovat se následovně: Ve státní svátek 28. října 2020 Ti přijdu na Pražský hrad vrátit vyznamenání, které jsi mi udělil. Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět,“ rázně ukončil svou rozpravu Hůlka.

 

Fanoušci za Hůlkou stojí

V momentě, kdy zpěvák sdílel svůj otevřený dopis, jej podpořila spousta fanoušků. „Dane, napsal jste to super, a jsem ráda, že jste jeden z těch, který si tohle nenechá líbit. Již jsem to napsala vícero umělcům a napíšu to i Vám: milí naši umělci, prosím spojte se!“ prosila jedna z fanynek.

 

„Národ je rozdělený, lidé jsou vyděšení, vytratila se jednota, soudržnost a zdravý úsudek. K tomu všemu sem začíná pronikat totalita a diktatura v čele s nemocným mozkem, který už není schopen žádných činů kromě plivání jedu. Vy umělci ale můžete lidi spojit. Zde už totiž pomůže jedině revoluce,“ doplnila.

 

 

„Pana prezidenta, jsem si velice vážila a jsem zklamaná jeho nynějším chováním. Dále ho považuji za to nejlepší, co nás po roce 89 potkalo,“ uvádí druhá komentující.

 

„Ale jeho poslední vystoupení mě zklamalo. Snad je to stářím, nebo nemocí, že je na svůj lid tak zlý. To hlava státu neříká o svých kamarádech a lidech. Moc mě to mrzí. Všude jsem ho obhajovala, sklízela za to sprosté urážky. Vím, že jeho klady předčí negativa, ale jestli se na to necítí, tak ať raději nic nekomentuje,“ konstatovala smutně.

 

 

Uvidíme tedy, jestli zpěvák nakonec své vyznamenání za čtrnáct dní vrátí. Jedno je ale pravděpodobně jisté už teď, jejich přátelství se neobnoví„Miloši, dej si prosím studenej mokrej hadr na hlavu a stáhni se do soukromí. Bude to lepší pro Tebe a pro nás všechny,“ vzkázal totiž na konci dopisu Hůlka.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: FOTO TASR - Michal Svítok Tagy: česko, Miloš Zeman, Koronavirus, Daniel Hůlka, otevřený dopis
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.