Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 7. 3. 2021 svátek má Tomáš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
2
Vojtěch Vanda
20. leden 2021, 12:15
Čas čtení: 1:48

VIDEO: Takto vypadá tajný palác Vladimira Putina

Přestože byl Alexej Navalnyj po svém příletu z Německa zadržen ruskou policií, jeho týmu to nezabránilo v tom, aby sdílel video na YouTube o údajném paláci prezidenta Ruské federace.

Vojtěch Vanda
20. leden 2021, 12:15
Čas čtení: 1:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Tým z nadace opozičního ruského politika Alexeje Navalného zveřejnil v úterý video, které pojednává o údajném tajném paláci nynějšího prezidenta Ruské federace Vladimira Putina. Dokument uvádí, že se jedná o největší dům v Rusku, jehož rozloha je i s přilehlými pozemky velká jako 39 monackých knížectví. Informuje televize Dožď.

 

 

Protikorupční tým opozičního ruského politika ve videu uvádí, že obrovský palác, který se rozkládá na  17 691 m², je Putinovým největším tajemstvím. Odhadovaná cena za výstavbu v prostoru, v němž se nachází mimo kasina, přístavu, ústřicové farmy, zámku, divadla vinice nebo například i podzemního tunelu k přístavu s jachtami, byla 100 miliard rublů (29,4 miliard korun).

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1768 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Recenze: WandaVisionRecenze: WandaVision
Diana v Izraeli: Otevíráme restaurace, do posilovny se dá jít jen s očkovacím pasem. Takto vypadá konec pandemie Diana v Izraeli: Otevíráme restaurace, do posilovny se dá jít jen s očkovacím pasem. Takto vypadá konec pandemie
Úspěch skoro jako ViralBrothers, přesto jsi o nich možná neslyšel. Toto je 6 českých YouTube kanálů, které tvoří v angličtiněÚspěch skoro jako ViralBrothers, přesto jsi o nich možná neslyšel. Toto je 6 českých YouTube kanálů, které tvoří v angličtině
VÍCE

 

 

Rezidence, rozkládající se na 7 hektarech, je veřejnosti známa už nějakou dobu, a už od začátku byla spojována s prezidentem Putinem.  V roce 2010 se měl jeden z blízkých přátel Putina, podnikatel Sergej Kolesnikov, zmínit o „Putinově baráku“ u Černého moře. Vzhledem k tomu, že se tato informace dostala na veřejnost, byl za vlastníka prostoru oficiálně označen jiný podnikatel Alexander Ponomarenko. Navalného nadace se nicméně domnívá, že tato informace není pravdivá.

 

Podle Navalného nadace je její vlastník tajná služba FSB. Nad místem funguje například bezletová zóna a poblíž rezidence je zakázán také pohyb na moři. Budovu a přilehlé prostory provozuje firma Binom, jejíž zaměstnanci jsou lidé pracující pro firmu Akcept. Tu vlastní Michail Šelomov, bratranec ruského prezidenta.

 

Stavba domu měla být údajně financována „dary“, které měly jedné speciální společnosti, jež rezidenci stavěla, věnovat peníze různí podnikatelé blízcí Putinovi.

 

Video o paláci ruského prezidenta se na serveru YouTube těší velké oblíbenosti. Navalného kanál již čítá více než 5 milionů odběratelů, a video za noc získalo více než 19 milionů zhlédnutí. Na kanále je však kompromitujícího materiálu více, jeho protikorupční nadace se dlouhodobě věnuje i Putinovu okolí například bývalému prezidentovi Medveděvovi. 

 

Navalnyj je trnem v oku Putina

Alexej Navalnyj už dlouhou dobu kritizuje Putinovu vládu, přičemž se vystavuje nebezpečí. V minulém roce byl ruský opoziční politik otráven novičokem, a musel být hospitalizován v nemocnici v Německu. Podezření ze spáchání tohoto činu padlo právě na ruskou tajnou službu FSB.

 

Navalný však s kritikou ruského prezidenta nepřestal ani poté, co skoro přišel o život, a do Moskvy se před pár dny vrátil. Na letišti na předměstí hlavního města Ruské federace však na něj čekali policisté, kteří jej odvezli neznámo kde. Nemohli se k němu dostat ani právníci.

 

 

V pondělí byl Navalnyj odsouzen ke 30 dnům vězení. K situaci se vyjádřil i ministr zahraničí Tomáš Petříček, podle kterého jsou důvody pro politikovo věznění jen zástěrkou, aby jej mohli umlčet.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Fond boje s korupcí Tagy: Vladimir Putin, palác, Alexej Navalnyj, Putinovo sídlo, Černé moře
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.